Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Čo ma teší...

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Čo ma teší...

Príspevokod užívateľa Oliver » 17 Feb 2022 17:46

Určite potom o tom sprav samostatnú tému do diskusie .. mňa to bude veľmi zaujímať.
Ináč mám otázku už teraz. Zabezpečí tento prístroj aj to, aby si nemal vo vzduchu prach pri striekaní? Napr. pri lakovaní to robí najmä pri autách docela problémy .. Nemyslím v celej miestnosti, ale priamo v tom boxe kde striekaš.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Čo ma teší...

Príspevokod užívateľa spider » 17 Feb 2022 18:11

Primárne som tento box chcel práve na to, aby som po striekaní nemal všade naokolo prach z farby (keďže mám na stole aj PC). Má to síce aj filter a teda by to čisto teoreticky malo "odsávať" aj smrad, ale podľa mňa to vôbec na zápach nefunguje, preto som tie odsávacie hadice rovno hodil do pivnice a za box som si položil kartón, keď som nechcel mať farebný monitor. Lak som ešte nestriekal, zatiaľ som striekal len čierny surf (akryl, Ammo One Shot Primer) a jednu farbu Tamiya (sivú XF-66). Práve pri čiernej farbe to bolo aj viditeľné voľným okom, ako ten čierny prach prúdi smerom na filter a nepoletuje len tak okolo modelu v boxe. Keď som to skúsil dať naplno, surf mi bralo rovno z pištole preč, nedošiel ani na model :haha: , takže naplno to môže v niektorých prípadoch narobiť viac škody ako úžitku. Farba sa dá striekať z menšej vzdialenosti, to je pohoda, ale surf radšej striekam z väčšej vzdialenosti. Presne toho som sa aj obával, preto som aj primárne chcel model s reguláciou odsávania (regulácia osvetlenia je asi zbytočnosť). Takže áno, dokáže to odsať slušne :big smile:
Ak sa mi podarí, skúsim spraviť aj nejaké video + hluk pôvodného ventilátora a hluk po výmene.
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Čo ma teší...

Príspevokod užívateľa Oliver » 18 Feb 2022 00:43

Vďaka za recenziu, určite sú to užitočné rady a až by som išiel do kúpy nejakého prístroja, asi sa ti ozvem o radu a skúsenosti. :big smile:
Ako prach som ale myslel skôr prach v miestnosti ako takej, nie vyslovene prášenie ako dôsledok aplikácie farby. Nedávno som totiž lakoval karosériu na aute a nech som robil čokoľvek, nevedel som sa úplne zbaviť poletujúceho prachu v miestnosti. A to som mal utretý prach na stole, na blízkom okolí a boli zatvorené okná aj dvere v miestnosti a aj napriek tomu sa mi na model prichytilo pár zrniečok prachu a malinkých smietok .. Preto som chcel zistiť, či to môže mať pozitívny vplyv aj na toto.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Čo ma teší...

Príspevokod užívateľa iconmaster » 18 Feb 2022 01:07

Pri dlhšie schnúcej farbe je ešte možnosť si urobiť nejaký kryt, pod ktorým umiestniš čerstvo nalakovanú karosériu, aspoň kým to natoľko vyschne, že sa do toho nebude lepiť špina.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Čo ma teší...

Príspevokod užívateľa Oliver » 18 Feb 2022 10:27

To robím, mám na to špeciálnu krabičku, skôr mi išlo o eliminovanie prachu z prostredia počas striekania.
Keď nemám krabicu tak to niekedy robím tak, že otáčam farbený/lakovaný diel "dolu hlavou" a prípadný prach sadá na nenafarbenú/nelakovanú stranu.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Čo ma teší...

Príspevokod užívateľa Jolaus » 19 Feb 2022 12:38

S tým prachom neurobíš nič. Ja to riešim tiež prikrývaním aj keď farby ktorými striekam MRP schnú skoro okamžite. Aby som nemal na modely sem tam prachové anténky, tak ho vždy po každej streknutej vrstve (surf, farba, lak) prebrúsim jemným šmirgľom. To prebrúsenie robím vždy aj keby tam nebol žiadny prach :) Jednoducho to treba urobiť, hlavne prechody medzi farbami.
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Čo ma teší...

Príspevokod užívateľa Oliver » 19 Feb 2022 13:53

Asi máš pravdu ..
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Čo ma teší...

Príspevokod užívateľa martin1807 » 19 Feb 2022 19:57

WanRayen napísal:Tak tak. OH 2022, Slovenský hokej bude zlatý.


Bronz nad zlato :P :victory:
Viac slov netreba.:)
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1234
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: Čo ma teší...

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 20 Feb 2022 00:25

Krásny hokej, krásny výsledok!!! SLOVENSKO má na olympiáde brondzovú medailu a som našim hokejistom nesmierne vďačný za nevyspaté tri noci a za cca 20 infarktových stavov!!! Ďakujem veľmi pekne za zážitok tohto roku!!! :dribble: :victory: :victory:
Hey Hou, Let´s Go!

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3221
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: Čo ma teší...

Príspevokod užívateľa WanRayen » 20 Feb 2022 09:32

Skutočne krásny hokej. Fakt teraz už len dávať ďalšie góly z BUFETU. :wink: :haha:

Návrat na "Rest room // Rest Room"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný