Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Pokec

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa spider » 02 Feb 2023 18:16

Vyzerajú dosť podobne, ako tie bežné sady z Číny. Raz som takúto sadu z aliexpressu objednal, tuším to stálo asi 4-5€ a bolo ich tam asi 7. Vyzerali rovnako, čierne so "striebornými" hrotmi. No ja neviem, niekomu možno vyhovujú, ale ja som ich použil iba raz. Boli dosť krivé a blbo sa mi držali. Odkedy som potom kúpil dve Tamiye (zahnutú a rovnú), tie lacnoty som hodil do koša :) Ale čo viem, viacero chalanov tu práve takéto pinzety používa a sú spokojní. Minimálne tie lopaty úplne napravo vyzerajú zaujímavo, na chytanie nejakých väčších dielov.

Inak, minule som hľadal korňajsny a pozrite, čo mi hodil google ako definíciu:

:victory:
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa majos » 02 Feb 2023 21:16

Asi aj cinske budu:) Kazdopadne, vyskusam ich aj ked mam rozne pinzety (nie je ich nikdy dost), aj slusnej kvality. Nebohy Freejack kedysi robil recenzie pinziet v Modelari a lacny sunt (Talacko) sa vyrovnal renomovanym kuskom (aj Tamiya).

A pre papier vacsinou netreba tak precizne pinzety ako pre plast 1/700:)
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa iconmaster » 02 Feb 2023 21:21

Kým nevyrukoval Toudi s majákmi, môj pôvodný plán na tému tohto mesiaca boli práve pinzety. Žeby sme to mali zaradiť o mesiac? :)

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa spider » 03 Feb 2023 09:29

Majos, veď jasné, aj čínske môžu byť dobré. Tým pojmom "lacná Čína" som to myslel tak všeobecne, lacný tovar z ebay/ali. Nemám predsudky, sám používam aj lacné náradie, niečo je fajn a niečo už nie. To už je o tom, ako si chce človek spríjemniť prácu. Radšej kúpim jednu poriadnu za 10€, ako desať horších za 5€, z ktorých využijem aj tak iba dve. Čo si pamätám, kedysi plno modelárov hovorilo, že tie sady hobby nožov z Lidla/Obi/Baumaxu, kde je 5 rúčok a 180 náhradných čepelí za 5 korún, je na modely úplne super a nič tomu nechýba. Potom si im dal do ruky Olfu a bolo... :)

Ico, to je fajn nápad, ale spojil by som to aj s iným náradím, nejaké iné zariadenia na uchopenie/držanie, aj pri farbení a podobne, lebo pri samotných pinzetách by asi nebolo tak veľa na rozoberanie.
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa martin1807 » 03 Feb 2023 13:46

Tú sadu z lidla mám.
Čo sa týka spracovania nie je 100%. Je to vidieť jak na čiernom nátere, kde je vidieť nerovnosti (čo ale na funkčnosť nemá vplyv), tak aj na pracovných plochách. Tie nemajú povrchovú úpravu a nie sú dokonale opracované. Pri papieri to ale nevadí. Ešte sa mi nestalo, že by mi to robilo problémy.


spider napísal:Radšej kúpim jednu poriadnu za 10€, ako desať horších za 5€, z ktorých využijem aj tak iba dve.


S tým súhlasím mam tu tak 15 pinzet a reálne využívam 2-3.:D . Ale rovnake je to pri nožoch, skalpeloch a podobne veď čo je doma to sa počíta. :haha:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa atlon » 03 Feb 2023 14:47

martin1807 napísal:S tým súhlasím mam tu tak 15 pinzet a reálne využívam 2-3.:D . Ale rovnake je to pri nožoch, skalpeloch a podobne veď čo je doma to sa počíta. :haha:

S tým nesúhlasím zasa ja :haha: väčšinou keď sa rozhodnem kúpiť len to čo použijem a potrebujem, vždy sa nájde potom niečo kedy by som využil práve tie ktoré som nekúpil :beat brick:
takže toto je začarovaný kruh u mňa stále :haha: :haha:
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 51
2K+
Príspevky: 2085
Meno: Peter Kováč
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa pet1972 » 05 Feb 2023 19:33

Nechcem to dať do burzy, tak to šupnem sem. Ak niekto hľadá prácu v stavebníctve ako THP, tak ma kontaktujte ideálne cez mobil 0903 486 886....miesto na večerné stavby modelov k dispozícii :wink: :victory:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 25 Jún 2023 17:34

Neviem, či ste to zachytili, no bohužiaľ zomrel metalsoft :-(

Martin Seemann na facebooku napísal:Predvčerom nás opustil priateľ, modelár Ivko Metalsoft Klaučo.
Prosím, tí čo ste ho poznali, venujte mu chvíľku ticha.

Ivko, bol si výnimočný človek a modelár, pre svoje odhodlanie pri modelovaní si bol vzorom ako vydržat a nevzdávať sa.
Nech ti Herkules nikdy neprestane lepiť.
Zbohom buď kamarát. Budeš chýbať.


žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa serpens » 27 Jún 2023 20:20

:-(
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa Paly » 10 Dec 2023 15:36

Ahojte, objednával niekto z tohto obchodu?

https://kartonmodellshop.de/

Majú tam pár vecí, ktoré inde nemôžem zohnať, tak ma zaujíma serióznosť, komunikácia a pod.
Live hard, ride easy.

Návrat na "Rest room // Rest Room"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných