Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Modelarske priania

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Modelarske priania

Príspevokod užívateľa Paly » 10 Nov 2020 16:42

Tak po dlhej dobe sem prispejem :)

Prieskumné vozidlo Panhard EBR sa mi vždy veľmi páčilo, v papierovej podobe by to bol jednoznačný must have. Lepiť oceľové kolesá by bola asi zábava :bad smile:

Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Modelarske priania

Príspevokod užívateľa xavi » 10 Nov 2020 17:25

Preco to ma vymenene dezeny? rozumiem ze to musi rovnake zaber aj ked cuva alebo preco na jednej naparave ma inak polozene gumenne koleso vpravo a inak vlavo?

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Modelarske priania

Príspevokod užívateľa Paly » 10 Nov 2020 18:38

Tak do detailu to naštudované nemám, ale jedine že to odôvodňovali rovnomernejšou trakciou pri jazde vpred aj vzad, keďže v oboch smeroch dosahoval max. rýchlosť 105 km/h. Z akého dôvodu nedali opačne otočené dezény na prednej a zadnej náprave, ale medzi ľavou a pravou stranou, to neviem :)
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: Modelarske priania

Príspevokod užívateľa majos » 10 Nov 2020 22:59

Lebo Covid... :)

Sranda, po osmych rokoch som sa prehrabal a tu je výsledok. Sice rozne mierky a kvalita ale aj tak zaujimave.

L-200 Morava - vysiel
Ae-45 - tusim tiez vyslo
Siebel 204 (Aero C3A) - vysiel
Hawker Tempest V- vysiel

Lode:
Great Eastern (asi 1/200, aj tak je to hovado)
Nieco z nasich dunajskych remorkerov ( tu by som preferoval 1:100) - vysli nejake polske tlacne clny


Stavby:
Oravsky zamok -vysiel

Technika:
Odpalovac rakiet na podvozku KV-1, uz si nepamatam nazov ale existuje resin, je to nadherna vec
Este existuju veci na podvozku T-55; ma to kabinu z nakladaka a radary, nazov si opat nepamatam- vysli Agata a Bat
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1234
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: Modelarske priania

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 13 Nov 2020 09:59

Aj keď mám toho pred stolom už dosť, stále mám svoje nesplnené modelárske priania (obávam sa že sa budú len a len zväčšovať)...:

IS 3 (viem že už vyšla, ale chcelo by to krajšie prevedenie)
IS 1 (na tento stroj čakám už veľmi dlho, neviem, prečo mu nie je venovaná pozornosť)
15 cm Panzerwerfer 43 Maultier (chcelo by to nové vydanie)
KV 122

...celkovo ruské stroje akosi chýbajú na trhu, teda nie že by ich bolo dosť, ale v porovnaní s Nemeckou technikou ??....
Hey Hou, Let´s Go!

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Modelarske priania

Príspevokod užívateľa spider » 09 Feb 2021 23:18

Ja som si tak prezeral modely, ktoré mi unikli za tie roky a tiež nejaký zoznam, ale už sa tu nejaké kúsky spomínali:

- IS-1 súhlasím, rovnako IS-2 aj IS-3 v lepšom spracovaní (tajné prianie vo verzii od Hala)
- Zil 137A
- Kamaz Typhoon-K
- a klasika Humvee
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 578
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Modelarske priania

Príspevokod užívateľa maaaslo » 10 Feb 2021 21:55

majos napísal:Lebo Covid... :)
Lode:
Great Eastern (asi 1/200, aj tak je to hovado)
Nieco z nasich dunajskych remorkerov ( tu by som preferoval 1:100) - vysli nejake polske tlacne clny




s tym remorkerom suhlasim.
a ten great eastern... toto som tnasiel frisko...
https://www.ebay.co.uk/p/1068921930

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Modelarske priania

Príspevokod užívateľa Paly » 18 Okt 2021 16:28

Priať si toho môžeme podstatne viac ako zlepiť, ale s tým nespravíme nič, preto po čase znova niečo pridávam :)

Švédsky "S-tank", teda Stridsvagn Strv 103B je atraktívny /nielen/ vďaka svojmu unikátnemu dizajnu, podľa mňa by si zaslúžil spracovanie vo forme papierového modelu .... a tak trochu je to aj prekvapivé, že ho všetci autori obchádzajú :big smile:


Taktiež by potešil nejaký modernejší pásový bager. Mojou obľúbenou značkou je KOBELCO, ktoré je v mnohých smeroch už dlhé roky priekopníkom a radí sa k tomu najlepšiemu, čo na vŕtanie sa v zemi môže ľudská bytosť použiť. Jedným z najpoužívanejších typov od nich je SK350, pekný model by bol aj s pracovným nástrojom na demoláciu budov. Nuž a za mňa dodávam ešte aj - krásna farba! :wink:
Live hard, ride easy.

Návrat na "Rest room // Rest Room"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných