Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Pomoc

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 13 Sep 2019 09:01

Podľa toho, z ktorej strany ide vlak.... :haha:

Edit: Ale aby som nebol len trápny...
Obrázok
Je možné, že to rameno má smerovať od koľaje von.
Ale zase je tam dvojramenné...
Počkaj si na odborníka.
Ale ak by som bol tankista, tak by mi to bolo dosť jedno...
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
Beňo | 46
Príspevky: 55
Meno: Benjamín Krajčí
Bydlisko: Miloslavov

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa Beňo » 13 Sep 2019 13:40

Štandardne je návestidlo na pravej strane. ALE... je možné umiestniť návestidlo aj na ľavej strane. Napríklad v neprehľadnej pravotočivej zákrute. V BA na hlavnej stanici je jedno takéto na 4? nástupišti v smere na Kúty. V takom prípade sa na opačnú (pravú) stranu koľaje dá tabuľka s červeným na bielom poli (žltým na čiernom poli, bielym na čiernom poli) trojuholníkom. Narýchlo som našiel http://cisarstvo.com/navestidla.htm pozri §14.
Takže ak je za tým tankom takáto tabuľka, je to v poriadku.

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa atlon » 08 Okt 2019 16:28

Chlopy, náhodou sa niekomu neschováva doma nejaký set volantu a pedálov na PC a chcel by sa ho za rozumnú cenu zbaviť? Nie najlacnejšie ale zasa ani nie G29 od Logitechu :P (jedine keby bola za pár šupov :haha:
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
Misiken | 28
Príspevky: 482
Meno: Michal

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa Misiken » 11 Okt 2019 13:19

Zdravim panstvo,

Dlhsie som sa tu neukazal, patlanie nejaky ten dlhsi cas kulha, a uz nejaku dobu som presedlal z kresla patlania na motosedlo. :)

Vcera som sa zapojil do sutaze od Styxu, a nahanam lajky (paci sa mi to) na fejsbuku.
Ak niekto z vas pouziva tuto socialnu siet, podorte ma prosim vasim lajkom pod tuto fotku:

Link:
https://www.facebook.com/styx.sk/photos/a.10157434797617976/10157434797967976/?type=3&theater

Dakujem dopredu za kazdu pomoc vo forme ‘lajku’ :victory:
Súťaž trvá do 17.10.2019

Užívateľov profilový obrázok
Beňo | 46
Príspevky: 55
Meno: Benjamín Krajčí
Bydlisko: Miloslavov

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa Beňo » 14 Okt 2019 18:53

Zdravím páni.

Mám za to, že som niekde videl návod/manuál/pomôcku ako pracovať s plastovými evergreen profilmi. Kúpil som si gulatinu a chcel by som z nej spraviť úhľadný poloblúk. Teplovzduškou mi to nejako nejde. Ak viete o nejakom návode alebo máte osobnú pozitívnu skúsenosť, sem s ňou.

Vďaka Beňo

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa mimapnd » 14 Okt 2019 19:15

Beňo napísal:Zdravím páni.

Mám za to, že som niekde videl návod/manuál/pomôcku ako pracovať s plastovými evergreen profilmi. Kúpil som si gulatinu a chcel by som z nej spraviť úhľadný poloblúk. Teplovzduškou mi to nejako nejde. Ak viete o nejakom návode alebo máte osobnú pozitívnu skúsenosť, sem s ňou.

Vďaka Beňo


Cau Beno,
skusal si horucu vodu? ozaj, ze horucu vodu? To by mohlo plast presvedcit aby sa ohol... a po natvarovani, nechat vychladit v natvarovanom tvare...
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Beňo | 46
Príspevky: 55
Meno: Benjamín Krajčí
Bydlisko: Miloslavov

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa Beňo » 15 Okt 2019 08:15

Skúsil som (ešte pred tým ako som sa pýtal) dať do termohrnčeka vriacu vodu a do nej hodiť kúsok tyčky ale nič sa nestalo. Skúsim dnes hodiť kúsok plastu priamo do konvice. Možno to aj v tom termohrnčeku vychladlo príliš rýchlo.
Skúsil som ohnúť ten profil "za studena" a následne ho teplovzduškou "zafixovať". Trochu lepšie, ale pália z toho prsty :big smile: a výsledok nie je úplne presvedčivý.
Idem ešte po nete hľadať a študovať.

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa xavi » 15 Okt 2019 08:54

Beňo napísal:Skúsil som (ešte pred tým ako som sa pýtal) dať do termohrnčeka vriacu vodu a do nej hodiť kúsok tyčky ale nič sa nestalo. Skúsim dnes hodiť kúsok plastu priamo do konvice. Možno to aj v tom termohrnčeku vychladlo príliš rýchlo.
Skúsil som ohnúť ten profil "za studena" a následne ho teplovzduškou "zafixovať". Trochu lepšie, ale pália z toho prsty :big smile: a výsledok nie je úplne presvedčivý.
Idem ešte po nete hľadať a študovať.

Ja by som z hrubsieho kartonu napr 2-3 mm podla hrubky profilu, urobil sablonu a tu nalepil na plocho na iny karton, alebo podlozku. A potom to takto nalezato pomaly tvaroval okolo sablony. Ked to prezenies s teplotou tak sa ten plast rozpusti na blato a tazko sa drzi tvar. Velku teplovzdusnu urcite nie, to je ako kanon na komara. Mozno tu malu z plynovej pajkovacky. A male tvary ide celkom dobre nahrievat nad malou cajovou svieckou, pretoze ked drzis profil v ruke tak vies lakho odhadnut kedy to uz makkne.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa serpens » 12 Jan 2020 12:44

Nepouzivaju plastaci teplovzdusnu pajkovacku? Mohli by ;)
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa iconmaster » 12 Jan 2020 14:52

Čo som našiel nejaké video, aj tam používajú horúcu vodu. Aj ja som prednedávnom skúšal tvarovať tie tyčky - síce len za studena (ohýbanie do daného uhla) a všimol som si, že tak dobre nedrží ten tvar. Takže asi ostanem pri medenom drôte a tie tyčky použijem iba ako rovné. Najväčšiu výhodu v nich vidím v tom, že sa dajú pekne kolmo rezať nožíkom a netreba zabrusovať konce, ako v prípade drôtu. A tiež, že netreba ich narovnávať..

Návrat na "Rest room // Rest Room"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní