Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
sony | 36
2K+
Meno: Martin Seemann

Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa sony » 30 Jún 2020 08:10

Na veľké plochy by som osobne použil radšej tyčinkové lepidlo pred disperzným lepidlom.
Papierový člen plastikového klubu

PeGo | --
Meno: Peter

Príspevokod užívateľa PeGo » 01 Júl 2020 12:19

sony napísal:Na veľké plochy by som osobne použil radšej tyčinkové lepidlo pred disperzným lepidlom.

Dík za názor, uvidím s čím to pôjde lepšie.

PeGo | --

Príspevokod užívateľa PeGo » 17 Aug 2020 18:06

Po dlhšej pauze ako som plánoval som sa vrátil naspäť k modelu. Keďže som potreboval dorobiť kokpit, aby mohlo nasledovať opláštenie osadil som jednotlivé komponenty. Pri osádzaní palubnej dosky som musel zrezať z okraja dosky na každej strane. Taktiež som prebrúsil rebrá, aby sa zabezpečil plynulejšie prechod budúceho opláštenia. Je to zrejmé po priložení pravítka.
Obrázok

Pre ochranu pred poškodením som vytvoril odpočinkovú krabicu. ;)
Obrázok

Do kokpitu som umiestnil na skúšku sedačky , doplnil som držiaky volantov a taktiež samotný zväzok, ktorým boli sprevodované volanty z tiahlami. Autor má chybu v osadení spodného panelu s ovládacími prvkami, vypínače.. Má byť pred samotným rámom, ale v návode je až za. 
Obrázok

Priloženie opláštenia nasucho. Celkom dobre sa to javí. Ešte zvažujem urobiť výstuhy rebrovania aj keď nebude moc vidieť.
Obrázok Obrázok

kuratkoo | 39

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 20 Aug 2020 18:14

Pekné, pekné...
S čoho sú tie guličky na páčkach?

PeGo | --

Príspevokod užívateľa PeGo » 24 Aug 2020 12:17

kuratkoo napísal:Pekné, pekné...
S čoho sú tie guličky na páčkach?

Keďže som nemohol nájsť guličky adekvátnych rozmerov, tak som vzal cín, priložil na hrot spájky, nechal roztaviť a otriasol na stôl, toto som zopakoval niekoľko krát, a vybral som vhodné s pekným tvarom, lebo niektoré boli ako kvapky. :) a potom som ich nalepil. Jednoduchší spôsob by bol špendlík s guľatou hlavou, ale mne to nesedelo rozmerovo a hlavné páky sú v originále ploché a špendlík je okrúhly.

PeGo | --

Príspevokod užívateľa PeGo » 07 Sep 2020 20:19

Pôvodne som myslel, že to pôjde rýchlejšie, ale tie veľké plochy s viacerými otvormi presne vycentrovať je fakt makačka. Dĺžka dielov bola cca 35 cm, ale celkom dobre to dopadlo. Pred samotným nalepením som niekoľko krát prebrusoval prechody medzi jednotlivými časťami. Nakoniec som použil spomínaný chemoprén a celkom dobre sa s ním pracovalo. Keďže Orllík zvolil striebornú farbu, tak som použil Revell č.90 vodouriediteľnú a celkom to je dobré. Myslím, že prechod medzi bokmi a spodkom sú obstojné, teda lepšie to už nebude :D Na fotkách to moc dobre nieje vidieť, ale som spokojný. Malo by nasledovať dorobenie trojuholníkových výstuh do interiéru a potom budem lepiť presklenie s obvodovým rámom.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Trak-Tor | 48
2K+
Meno: Juraj
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 07 Sep 2020 20:44

Vyzerá to super.
Zlepiť takú krabicu presne a rovno musí byť veru fuška.
:)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

PeGo | --

Príspevokod užívateľa PeGo » 07 Sep 2020 21:32

Trak-Tor napísal:Vyzerá to super.
Zlepiť takú krabicu presne a rovno musí byť veru fuška.
:)

Je to teda krabica, pekne si to nazval. Asi je lepšie robiť lietadlo z jednotlivých segmentov, ale každá technológia má svoje úskalia. Rozhodujúca bude asi smerovka, tam sa môže niečo prejaviť, ale nebudme sa zaoberať ďalekou budúcnosťou a prípadne kaziť chuť.

PeGo | --

Príspevokod užívateľa PeGo » 11 Sep 2020 13:14

Chcel by som dokončiť cez víkend prednú časť, tak uvidím ako to pôjde. Upozorňujem na potrebu vybrúsenia prechodu v spodnej časti na čo som ja zabudol a musím to obrusovať teraz. Aj tak treba prirovnať diel a podľa sklonu dobrúsiť rebrá aj na bokoch.
Obrázok Obrázok Obrázok

Priložil som diel na pilotnej kabíne a už pri lepení vnútorného dielu som mal medzeru medzi rebrom a samotným dielom. Zaujímalo by ma či som niekde urobil chybu, ale budem ho musieť prestrihnúť v strede a mal by sedieť presne pod vrchný diel. Je to cca 4 mm asi to aj tak nejak vychádza. Keď sa dívam na ukončenie na čumák lietadla, tak asi budem musieť dorobiť celú časť a postupne lepiť diely od prednej časti aby som vedel koľko treba zbrúsiť. V tejto fáze ozaj neviem či som urobil nejaké nepresnosti ja, alebo to naozaj nesedí. Kontroloval som laserové diely s tými vo vystrihovačke a sú 1:1. Tak neviem. Uvidím po víkende.
Obrázok Obrázok Obrázok

PeGo | --

Príspevokod užívateľa PeGo » 24 Sep 2020 22:35

Tak pôvodne som myslel, že v tomto príspevku budem ohlasovať ukončenie stavby, lebo som sa nejak nemohol posunúť ďalej, ale našťastie to dopadlo celkom dobre. Vrátim sa k problému, ktorý som riešil. Brzdičova rada bola jedno z riešení, ale ja som to nakoniec strihol v strede dielu a odstránil cca 4mm. Po priložením vrchného dielu to už bolo OK. Pokračoval som prednou častou diel 2a, ktorý je dobré si ohnúť na valci a potom v strede, trochu pretlačiť, aby sa dosiahol požadovaný tvar. Spojenie so spodným dielom 2 je cez chlopne. Po priložení mi nevychádzala dĺžka k prednému rebru C. Neviem asi to bola moja chyba, tak som tento diel natvrdo vytrhol a nahradil som ho rebrom B. Toto je trochu užšie a týmto som dosiahol požadovaný tvar otvoru pre prilepenie segmentu z dielov 1 a segmentu A. Z vnútornej strany som nalepil kópiu dielu B a tým pádom to celkom dobre na seba sadlo. Celkovo celá konštrukcia modelu mi pripomína nejaký tank, alebo niečo podobné. Modelu by viac prospelo, keby bol zložený z jednotlivých segmentov, teda aspoň mne by sa to lepšie stavalo. Uvidím ako to pôjde ďalej. Odporúčam každému poriadne zbrúsiť tie prechody, lebo v prípade dvoch segmentov o hrúbke 1 mm sa to prenesie v prípade skoseného dielu na neriešiteľný problém. Nemal som chuť fotiť počas kompletovanie dielov, lebo som ani nedúfal, že to zložím, takže výsledné fotky.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: skromny a 2 neregistrovaní