Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 29
Meno: Adam

Re: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 15 Jan 2023 13:19

Len uvidíme čo všetko nakoniec s tej drobotiny bude vidieť :haha: A hlavne či bude dobre sedieť obšívka keď už sa tak babrem s tým kokpitom :P Tak že sám som zvedavý na výsledok :)
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

StanoL | 38
Meno: Stanislav Lelko

Príspevokod užívateľa StanoL » 16 Jan 2023 09:36

Ahoj,

klobúk dole, za parádnu robotu aj trpezlivosť.
A tie páčky, no comment :)

Sumec | 29

Príspevokod užívateľa Sumec » 23 Jan 2023 00:48

Report
Prichádzam len s menším postupom lebo som si začal postupe popri prácach na kokpite nitovať obšívku a veru že tých nitov na trupe nie je práve najmenej :beat plaster:

Kokpit:
Zlepil som knipel ale z toho čo ponúka model som použil len šablónu na tvar drôtu. Rukoveť je spravená z tenkého medeného drôtiku a gumená manžeta naspodu je tiež z drôtiku ale cínového aby som ho dokázal aspoň čiastočne natvarovať a spraviť tak prechod z kruhového prierezu na štvorcoví.

Taktiež mierenie (kolimátor) rotačného guľometu prešlo úpravou a použil som len základňu časť (kocku).

Na sedačkách som sedák a operadlo prebrúsil a strekol lebo z originálnych častí sa mi to nepáčilo a bolo to moc hranaté. Pásy sú trochu ľudová tvorivosť lebo som nenašiel nejaké dobré fotky a inšpiroval som sa rôznymi. Tie čo ponúkal model boli biedne. A mne sa zase podarilo si sekundovým lepidlom pokaziť tieto, tak som myslel že to nejak zakamuflujem a vyšlo z toho, že vyzerajú ako riadne špinavé :bad smile:

Na koniec som z časti skompletizoval kokpit (sedačky zatiaľ nasucho) a doplnil drôtiky do bočných stien a nejakú drobotinu. Kokpit skompletizujem na finál až keď spravím presklenie a na to mi chýba fólia tak kým zoženiem tak sa pustím do obšívky trupu.
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

sony | 38
2K+
Meno: Martin Seemann

Príspevokod užívateľa sony » 23 Jan 2023 11:42

veľmi vydarená a pohľadná práca :victory: :wink:
Papierový člen plastikového klubu

Robert Blaschke | 63
Meno: Robert
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Robert Blaschke » 23 Jan 2023 19:52

Detaily veľká paráda. :victory:

Sumec | 29

Príspevokod užívateľa Sumec » 04 Feb 2023 21:30

Som rád, že sa vám páčia tie detaily, ktoré nakoniec možno ani nebude vidieť :haha:

Roboty do práce sa nakopilo a keď bola možnosť tak som už aj vytiahol bicykel ale nebojte na Kamove pracujem ďalej len trocha pomalšie :P
Report
Trup:
Začal som lepiť obšívku centrálnej časti trupu a hneď som sa trochu zapotil pri tom. Natvarovať pekne ten prechod trupu z takmer hranatého tvaru do oblého v zadnej časti dalo trochu roboty a bolo treba jemne upraviť aj obšívku. Tuto som narazil na prvé miesta kde nesedí grafika a nenadväzuje presne paneláž medzi dielmi. Ale našťastie na stranách paneláž nesedí len na pár miestach. Taktiež dĺžka dielov je rôzna ale to nevadí, lebo na spodnú časť ešte ide diel, ktorý po celej dĺžke prekryje pozdĺžny spoj obšívky. Tiež to vyrieši ten väčší skok dole v línií paneláže.
Z návodu mi nie je úplne jasné ako má byť tvarovaná a ako má nadväzovať obšívka v prednej časti pri okienkach na ďalšie časti. Je to tam taký zaujímavý tvar a nechcem to pokaziť, tak obšívku nejdem ešte lepiť napevno na trup. Pre účely fotky aspoň páskou :haha:

Som zvedavý ako sa popasujem z prednou časťou lebo aj tam sú rôzne tvary a tiež ľavá a pravá strana pri okienkach nie je rovnaká. Zatiaľ mám zlepené práve tieto dva panely okolo okienok a strechu.

Skúsim asi takú taktiku, že zlepím čo najväčšiu časť obšívky mimo trupu aby som docielil čo najlepšie prechody a vzájomné napasovanie dielov na seba. A potom tie celky nalepím na trup. Uvidím čo z toho nakoniec vznikne :)

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní