Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

IAF AH-64D-I SARAPH / GPM / 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
LaBa | 43
Príspevky: 179
Meno: Ladislav Bachorec
Bydlisko: Pezinok

Re: IAF AH-64D-I SARAPH / GPM / 1:33

Príspevokod užívateľa LaBa » 15 Máj 2023 14:52

Uff toto vyzerá veľmi dobre. A ten rotor a kanón sú "LUXUSNÉ" kúsky

Užívateľov profilový obrázok
StanoL | 39
Príspevky: 112
Meno: Stanislav Lelko
Bydlisko: Trnava

Re: IAF AH-64D-I SARAPH / GPM / 1:33

Príspevokod užívateľa StanoL » 17 Máj 2023 11:28

Paráda. Ako ideš robiť kabínku? Otvorenú? Ja som musel dosť retušovať, vôbec nesadla. Vpredu pred prístrojovou doskou som mal aj 1 mm medzeru a po pravej strane jak sa nasadá tiež, celé som to poposúval aby aspoň jedna strana bola ako tak ok. Držím palce. :victory:

Užívateľov profilový obrázok
JozefS | 44
Príspevky: 43
Meno: Jozef Sýkora
Bydlisko: Vikartovce

Re: IAF AH-64D-I SARAPH / GPM / 1:33

Príspevokod užívateľa JozefS » 24 Máj 2023 17:35

StanoL napísal:Paráda. Ako ideš robiť kabínku? Otvorenú? Ja som musel dosť retušovať, vôbec nesadla. Vpredu pred prístrojovou doskou som mal aj 1 mm medzeru a po pravej strane jak sa nasadá tiež, celé som to poposúval aby aspoň jedna strana bola ako tak ok. Držím palce. :victory:


Presne ako píšeš, mal som to isté. Tak ako na BlackHawku, aj tu som chcel otvorenú kabínku, aby bolo lepšie vidno dovnútra.
Akoby autor nepočítal s hrúbkou kabínky, rebro v strede kabínky som musel zrezať na ľavej strane, aby nebol odskok medzi trupom a kabínkou. Tak isto zhora, aby stredový stĺpik na pravej strane dosadol až k trupu, tým sa eliminovala aj medzera v prednej časti. Nakoniec to ako tak sadlo.



Ďalší zádrhel prišiel s vźbrojou. Kým s nádržami nebol najmenší problém, horšie to bolo s raketami Hellfire. Na závesníkoch by mali byť pripevnené približne v polovici, ale kvôli krídelkam na raketách to nie je možné. Do závesníkov jednducho nevojdú, je tam málo miesta, tak som ich posunul viac dozadu.

Hlavný rotor je rozoberateľný, kvôli preprave a jednoduchšiemu skladovaniu.

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: IAF AH-64D-I SARAPH / GPM / 1:33

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 25 Máj 2023 07:31

Gratulujem, parádny kúsok to je, krásny model... :victory:
Raz si ho aj ja postavím

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: IAF AH-64D-I SARAPH / GPM / 1:33

Príspevokod užívateľa johnny7 » 28 Máj 2023 17:06

Detaily máš veľmi pekne spracované, aj retuš si dobre trafil, ale súhlasím so Sonym. Je to väčšinou nekvalitným papierom, alebo tupým skalpelom - tie hrany treba uhladzovať, lebo to kazí celkový inak veľmi dobrý dojem z modelu. Dobré sú na to rúčky štetcov, alebo ja to robím aj nechtami ak mi to tvar a veľkosť dielu dovoľuje.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných