Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Ju-87 B2 - Stuka /KW Model/ 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Ju-87 B2 - Stuka /KW Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa johnny7 » 19 Máj 2020 11:20

Gratulujem k dokonceniu. Neskutocny model. Toto je najvyssi level svetovej kvality a ak by boli majstrovstva sveta, s istotou by si vyhral. Takato cistostavba plus uzasne nafotene. Je tam vidno neuveritelny cit pre detail a ze to mas v oku. Lebo aj ked si niekde retusoval po povrchu a nie hrany, clovek musi mega zazoomovat, aby to videl lebo farby si trafil dokonale. S tym mam ja mega problem a trafit farbu je pre mna nemozne. Pre mna zatial model dekady.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: Ju-87 B2 - Stuka /KW Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa majos » 19 Máj 2020 15:27

Ty vis... Aj to, ze je to nadhera. Mam len jeden tip, zasmudlaj mu jemne kolesa. Aj ked cistostavba, to je len par pigmentov. Ale je to tvoj model, takze tak.

Si MAKAC.
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Užívateľov profilový obrázok
Maťo | 48
Príspevky: 82
Meno: Matej
Bydlisko: Bratislava

Re: Ju-87 B2 - Stuka /KW Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Maťo » 19 Máj 2020 19:53

Parádne postavený model. Blahoželám.
***Na viac som sa nezmohol.***

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Ju-87 B2 - Stuka /KW Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Roman » 19 Máj 2020 20:14

parada,ako skutocna,cb fotka je ako z bojiska

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Ju-87 B2 - Stuka /KW Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa martin1807 » 19 Máj 2020 20:22

:jawbone: :jawbone: Tak toto je teda hodne podarene. Gratulujem k zdarnému dokončeniu dlhoročného projektu. Výsledok stojí zato. :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Ju-87 B2 - Stuka /KW Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 19 Máj 2020 21:48

Huraaaaaaaa, a teraz horsa na miginu :wink:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ju-87 B2 - Stuka /KW Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa mimapnd » 19 Máj 2020 22:11

Helou Sony,
lietadlo ako predloha je nadherná, keď zavriem oči, počujem ten zvuk, keď sa rútili k zemi z historických filmoch. To, že Halinski je top lietadielkár som vedel, ale tvoje prevedenie je neskutočné. Tie prechody pri zaobleniach su dokonalé. To muselo dať riadnu trpezlivosť a odhodlanosť tak krásne zaobliť každú a jednu oblinu. Veľmi sa mi páči tvoj štýl, skoro ako podpis.
Môj obdiv
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Ju-87 B2 - Stuka /KW Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Paly » 19 Máj 2020 22:15

Ja už ani nemám čo dodať. Len jedno slovo - elita :still dreaming: :still dreaming: :victory:
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: Ju-87 B2 - Stuka /KW Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Matej » 19 Máj 2020 22:25

:shocked:
..všetko už bolo povedané..
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ju-87 B2 - Stuka /KW Model/ 1:33

Príspevokod užívateľa sony » 20 Máj 2020 11:43

Páni ďakujem za ohlasy.. potešili na duši :wink:

Jolaus napísal:...a je vidno že keď to niekto naozaj s papierom vie, tak je jedno kedy lepí (či pred 9 rokmi alebo teraz ...

no je pravda, že tých 9rokov dozadu som používal iné postupy, ktoré som za tie roky trošku pomenil.... keby som lietadlo staval bez prerušenia, bolo by "jednoliatejšie". Viacej veci by som terazky riešil inak.
Lenže teraz to už nezvrátim. Výsledok je a to je dôležité.

mimapnd napísal:Tie prechody pri zaobleniach su dokonalé. To muselo dať riadnu trpezlivosť a odhodlanosť tak krásne zaobliť každú a jednu oblinu. Veľmi sa mi páči tvoj štýl, skoro ako podpis.

Dík za tvoj názor, vážim si ho... Ja ako autor mám určitú dávku sebakritiky a viem, že ešte stále mám čo vychytať, aby som sa približil k dokonalosti. V tomto sú poľskí modelári neskutoční machri a pri ich prácach mi sánka padá.

johnny7 napísal:Toto je najvyssi level svetovej kvality a ak by boli majstrovstva sveta, s istotou by si vyhral. Takato cistostavba plus uzasne nafotene. Je tam vidno neuveritelny cit pre detail a ze to mas v oku. Lebo aj ked si niekde retusoval po povrchu a nie hrany, clovek musi mega zazoomovat, aby to videl lebo farby si trafil dokonale. S tym mam ja mega problem a trafit farbu je pre mna nemozne.

toľko chvály, až ju budem mať problém uniesť :haha: Ďakujem! Tá retuš bola fakt zábava. So svetlomodrou na spodnej časti modelu nebol problém, tú som trafil rýchlo a retuš krásne prekrývala. Horšie to bolo s odtienmi zelenej, tie sa celkovo veľmi zle triafajú... niekde som musel voliť svetlejší odtieň ako originál, inde tmavší ako farebné pole. A pri detailnom zábere aj tak všetko prizná. A nakoľko retušujem vodovými farbami, tie sú po vyschnutí matné. A lietadlo ešte v 2D som strekol lakom, kvôli lepšej manipulácii s dielmi, takže aj to zohrá určitú rolu. Celé je to alchýmia.

Oliver napísal:Keďže som už dokončil aj ja svoje prvé papierové lietadlo o to viac je pre mňa nepochopiteľné, ako takto vieš pracovať s papierom a do akých tvarov ho dokážeš dostať.

tvarovanie papiera je fakt zábavka. Ono dosť pomôže aj technika, ktorú si modelár musí osvojiť. Naslinenie papiera a tvarovanie na gume pomocou rôznych "udelátok". Chce to určitú dávku grifu, ktorý treba postupne zdokonalovať. Trpezlivosť je tiež dosť dôležitá, nakoľko ja mám pomalé tempo, takže rýchlosť pri mne nehrozí, vybavujem sa s dielami

majos napísal:Mam len jeden tip, zasmudlaj mu jemne kolesa. Aj ked cistostavba, to je len par pigmentov.

a vieš, že som na niečím takým aj rozmýšlaľ. Bohužiaľ žiadne pigmenty doma nemám. Musím vyskúšať aspoň jemné poprášenie štetcom, nejaký prach z cesty pozmetať. Dík za konštruktívny koment :wink:

iconmaster napísal:Jednoducho neskutočne pekná práca a pre mňa nepochopiteľné, ako sa dá vyformovať papier do toľkých tvarov a to ako čistostavbu.. Jo, a ten cit pre detail!
Asi by sme mohli urobiť špeciálnu súťaž pre modely, ktoré sa stavali viac ako 5 rokov - v poslednom období je akosi móde dokončovať také "dekádové" projekty, ktoré dokazujú, aký je modelár vytrvalý a ohodlaný druh
P.S. 1: Na tú dobovú som najprv myslel, že bola tvoja predloha
P.S. 2: aj to balenie je super! Už minule ma napadlo, ale asi si idem a založím vlákno do Tipov na túto tému.

Ako som už písal vyššie to formovanie je náročne na proces... ale výsledok je to, prečo sa oplatí nad tým straviť čas a nervy.
čo sa týka tých "dekádových" modelov.. to je fakt dobrý nápad. Dôležité je správne skladovanie a dohladávanie dielov :haha: ako bolo aj v mojom prípade, keď som riešil, že kde mám niektoré diely.
Dobová foto bol nápad, ktorý má svoje muchy (hlavne rozdielna hlbka ostrosti krídel a pozadia), zabralo mi to cca hodinku v PS. No a nevyhráš sa, keď sa môžeš?
A dobre, že si tému s balením vytvoril!
Papierový člen plastikového klubu

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní