Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

L-29 Delfín /ModelArt+recolor/ 1:33 - by Mato_Kolo

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
mato_kolo | 40
Príspevky: 619
Meno: martin kolodzejcik
Bydlisko: Hlavná 33, 900 26 Slovenský Grob
Kontaktovať užívateľa:

L-29 Delfín /ModelArt+recolor/ 1:33 - by Mato_Kolo

Príspevokod užívateľa mato_kolo » 29 Sep 2014 08:07

Martin a Martin (Jolaus a Mato_Kolo)
Z Rovniankovej ulice
Ich modelom je Delfin
Ich tempo je zavratné
Ich lepenie čo najpresnejšie ako sa len dá :)
OK srandicky su prebrate z Kobry11 :)

O mojom lietadle:
Jednomotorové prúdové podzvukové ľahké cvičné lietadlo L-29 výrobné číslo 89 2845, 28. série patrí do zbierkového fondu Vojenského historického ústava Bratislava – Vojenského historického múzea Piešťany. Prvý raz vzlietlo na podnikovom letisku Aero Vodochody 21. marca 1968. Lietadlo pilotoval pilot Dávid a let trval 40 minút s jedným pristátím.
Lietadlo pôsobilo od apríla 1968 v leteckom pluku Zvolen. Po obsadení letiska Sovietskou armádou v auguste 1968 v Piešťanoch až do 10. apríla 1970, keď prešlo na juh Čiech. V leteckom pluku v Českých Budějoviciach slúžilo do marca 1976, keď ho odovzdali do Leteckých opravovní Trenčín na prvú generálnu opravu (GO).

Výcvik mladých pilotov
Po nej lietadlo prevzal letecký školský pluk v Piešťanoch. Tam a neskôr na letisku v Košiciach lietadlo do 15. decembra 2000 slúžilo na výcvik mladých pilotov. Potom ho prevzali príslušníci leteckej základne Kuchyňa, kde pôsobilo až do svojho vyradenia z prevádzky 1. októbra 2003. Stroj bol udržiavaný v prevádzkyschopnom stave do 17. mája 2004. Potom ho na základe zmluvy o bezodplatnom prevode správy hnuteľného majetku štátu č. 23/783 medzi Úradom pre investície a akvizície Ministerstva obrany SR a VHÚ Bratislava previezli z Kuchyne do expozície múzea v Piešťanoch.
Lietadlo L-29 výr. č. 892845 nalietalo dovedna 3 824 hodín 54 minút a uskutočnilo 7 698 pristátí. Posledný let absolvoval 17. septembra 2003 pilot Krčík. Lietadlo bolo v prevádzke od prvého vzletu 35 rokov, 6 mesiacov a 10 dní. Prešlo štyrmi generálnymi opravami. Do lietadla postupne namontovali 14 motorov M-701c 500. Lietadlo pilotovalo niekoľko pilotov. Okrem iného aj veliteľ 3. zboru letectva a PVO vo Zvolene, neskorší štátny tajomník Ministerstva obrany SR Ing. Jozef Pivarči, veliteľ LZ Piešťany plk. Miroslav Sluka, veliteľ LZ Prešov plk. Marián Dzurila či rektor VLA gen. M. R. Štefánika v Košiciach plk. Ladislav Lacko. Svoju pilotnú kariéru na ňom začínal i člen akrobatickej skupiny „Biele albatrosy" Ing. Peter Lele. V súčasnosti je lietadlo v kamufláži z roku 2001 umiestnené v stálej expozícii múzea, v hale č. 1. Je vystavované s výzbrojou. Na dvoch krídlových zavesníkoch BD3-53 má podvesené vypúšťacie zariadenia R-57/4M. Múzeum vlastní 12 kusov L-29.

Fotky originálu:

Z môjho postupu:

pokračovanie stavby:

zatial posledna ochutnavka len mobilom:

Trosku zle mi vyslo spojenie smerovka trup, tak som zvedavy ako to da sused Jolaus, drzim mu palce :wink:
Teraz v plane podvozkove sachty...
Naposledy upravil/-a mato_kolo v 06 Okt 2014 21:23, upravené celkom 1 krát.
Práve na stole - P50, uz hotovo - Galéria Mato kolo
Colossians 3:23-24 Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

Užívateľov profilový obrázok
mato_kolo | 40
Príspevky: 619
Meno: martin kolodzejcik
Bydlisko: Hlavná 33, 900 26 Slovenský Grob
Kontaktovať užívateľa:

Re: L-29 Delfín /ModelArt-recolor Quasi/ 1:33-by Mato_Kolo

Príspevokod užívateľa mato_kolo » 02 Okt 2014 15:12

Ahojte tak hlasim celkom slušný progres, hotove krídla, myslim ze sa celkom podarili ;)
Posudte sami, foto opat z mobilu pre kratkost casu :-(
Práve na stole - P50, uz hotovo - Galéria Mato kolo
Colossians 3:23-24 Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: L-29 Delfín /ModelArt-recolor Quasi/ 1:33-by Mato_Kolo

Príspevokod užívateľa Jolaus » 06 Okt 2014 15:20

Včera som to videl naživo a musím povedať, že to celkom slušne vyzerá. A keď to bude hotové, tak to lepšie nafoť(nie mobilom).
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
mato_kolo | 40
Príspevky: 619
Meno: martin kolodzejcik
Bydlisko: Hlavná 33, 900 26 Slovenský Grob
Kontaktovať užívateľa:

Re: L-29 Delfín /ModelArt-recolor Quasi/ 1:33-by Mato_Kolo

Príspevokod užívateľa mato_kolo » 06 Okt 2014 21:18

Sused, ano dam lepsie fotky, teraz si myslim ze su ok:) a snad na nich aj nieco bude vidno, takze progres:

Dámy a páni, hľa prvá kabínka na delfíne :jawbone:

Tááák a hlásim HOTOVO!!! (nádrže robiť nebudem)
Už len foto:
Naposledy upravil/-a mato_kolo v 06 Okt 2014 21:35, upravené celkom 1 krát.
Práve na stole - P50, uz hotovo - Galéria Mato kolo
Colossians 3:23-24 Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

Užívateľov profilový obrázok
mato_kolo | 40
Príspevky: 619
Meno: martin kolodzejcik
Bydlisko: Hlavná 33, 900 26 Slovenský Grob
Kontaktovať užívateľa:

Re: L-29 Delfín /ModelArt-recolor Quasi/ 1:33-by Mato_Kolo

Príspevokod užívateľa mato_kolo » 06 Okt 2014 21:22

Ešte som zabudol na konečný popis vystrihovačky:
Model podliepať 0,5mm bola dosť zásadná chyba, dobre to urobil sused Jolaus podlepil všetky rebrá 1mm. Moje 0,5mm rebrá boli príliš ohybné a model nieje až taký pevný, i keď vo finále si myslím že vizerá dobre. Bolo na ňom aj dosť úskalí, niekoľko vecí trebalo dopasovať len tak "od oka",niečo málo bude isto aj mojimi rukami :P
Kabínka, asi sa všetci pýtate ako som ju urobil, takže prezradím vám moje tajomstvo, urobil som ju z originál kabínky na Phantom F4J, jednak som mal dve k modelu od Halla z 95teho (čo jest 20 ročná starinka) a táto ako jediná sa mi pozdávala aj so súžením smerom dozadu. Nebolo to úplne ideálne, ale s výsledkom som spokojný.

Za svetla ešte spravím lepšie fotky:)
Práve na stole - P50, uz hotovo - Galéria Mato kolo
Colossians 3:23-24 Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: L-29 Delfín /recolor Quasi/ 1:33-by Mato_Kolo HOTOVO

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 06 Okt 2014 21:40

ha, prvý! gratulujem k dokončeniu :wink:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: L-29 Delfín /recolor Quasi/ 1:33-by Mato_Kolo HOTOVO

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 06 Okt 2014 21:48

Gratulujem!
A rád si pozriem poriadne fotky.
A aj model naživo! :)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
sako1 | 46
Príspevky: 661
Meno: Miro
Bydlisko: Martin

Re: L-29 Delfín /recolor Quasi/ 1:33-by Mato_Kolo HOTOVO

Príspevokod užívateľa sako1 » 07 Okt 2014 07:36

Aké jednoduché a pekné, super, gratulujem.
m.

Užívateľov profilový obrázok
Drotik | 53
Príspevky: 1255
Meno: Vlado
Bydlisko: Bratislava

Re: L-29 Delfín /recolor Quasi/ 1:33-by Mato_Kolo HOTOVO

Príspevokod užívateľa Drotik » 07 Okt 2014 11:00

Gratulujem :wink:
Úsmev dobrého človeka obdarí a nepriateľa naštve.
Kto chce, hľada spôsob, kto nechce, hľada dôvod.

Užívateľov profilový obrázok
mato_kolo | 40
Príspevky: 619
Meno: martin kolodzejcik
Bydlisko: Hlavná 33, 900 26 Slovenský Grob
Kontaktovať užívateľa:

Re: L-29 Delfín /recolor Quasi/ 1:33-by Mato_Kolo HOTOVO

Príspevokod užívateľa mato_kolo » 07 Okt 2014 23:27

Ďakujem páni kolegovia. ;-)
Práve na stole - P50, uz hotovo - Galéria Mato kolo
Colossians 3:23-24 Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní