Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

SU-27UB / Orlik / 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: SU-27UB / 1:33 / Orlik

Príspevokod užívateľa Fito » 04 Dec 2019 14:57

Ale myslím, že tento rok to dokončím. Aj keď je pravda, že počiatočný optimizmus ma už asi opustil :P

Napríklad také podvozkové šachty, povieš si že "tam sa toho nedá moc pokaziť" ,, Mno lenže tu nám autor nachystal logickú hádanku :



Nech robím čo robím, tak mi to nevychádza, zapas kolora "žltá" sa vo vystrihovačke nenachádza, a tak to končí iba klasickým "a čo šak to aj tak nebude vidno"

Postúpil som v obklade trupu, tu už mi chýbajú iba dva horné panely. Zbytok viac-menej pasoval, niekde bolo potrebné posunúť panely tak aby sa vôbec zmestili, ale to už fakt nejdem riešiť.

Čo je horšie - začal som robiť motorové oné, nasávače vzduchu to ja volám a to už je naprojektované tak že si myslím, že v tomto kroku skončí asi 70% lepičov :beat plaster:





uvidíme ...
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: SU-27UB / 1:33 / Orlik

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 04 Dec 2019 21:13

Kokso, som si myslel že vieš lepšie lepiť, ale nevadí, prines na hvezdáreň na hod modelom, poťažmo postúpame :haha: ale nie, až tak zlé to nieje, možno sa to aj dokončiť bude dať, ono to nieje Halinsky, že šecko sedí :wink:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: SU-27UB / 1:33 / Orlik

Príspevokod užívateľa Fito » 09 Dec 2019 08:40

Ale dobré to je, netreba to siliť, občas si treba zlepiť model iba tak, pre radosť, či čo.

Ďalej som teda zlepil motory, sú to veru riadne rúry.
Všetko pasovalo, akurát že zase treba bojovať s hrúbkou papiera, takže som pár dielov musel stenšovať.

Zatiaľ je to k trupu priložené iba nasucho pretože medzi motory ide ešte vymedzovací kus, ktorý musím najprv osadiť a až potom to nejak zlepím dokopy.
Pozorný divák si isto všimne, že stále nemám nalepené dva diely obšívky na trupe, nie že by sa mi nechcelo, ale vôbec to tam nepasuje, tak to chce trošku lásky, prípadne hrubej sily.



...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Pepo | --
Príspevky: 143
Meno: Pepo

Re: SU-27UB / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa Pepo » 12 Dec 2019 13:17

Mi to vyplavilo spomienky, tie rury. Su fakt obrovske ako cele lietadlo. Vsak je ruske tak musi byt obrovske :)

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: SU-27UB / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa Fito » 16 Dec 2019 12:15

No ta veľkosť ma veru prekvapila.
Ale čo ma prekvapilo viac, to je pravá a ľavá strana.
Nejak som si asi poplietol tie rúry, alebo to je zle označené vo vystrihovačke, mno a keď som to začal obkladať ďalšími dielmi, zistil som že to nepasuje.
Chvíľku som sa s tým mordoval, potom som to odtrhol od seba a zamenil pravú a ľavú stranu.
Následne už to síce pasovalo, no v tomto kroku to lietadlo veru nemalo ďaleko k tomu, aby skončilo v kozube.

Inak teda to pasuje pekne :P





Pokračovanie výškovkami a smerovkami. Tu som žiaden problém nenašiel, teda až na to že sa iba tak ako nič bez rebier lepia z na trup, uhol som odhadol podľa obrázkov z internetu.
V podstate to tam pasuje, akurát že už to treba fotiť z väčšej diaľky.



Chvíľku som váhal, či budem vôbec robiť kolieska, ale nakoniec teda junior prehlásil, že on tam kolečka chce, pretože to bude visieť u neho na strope.Tak reku, je to pekný relax, to kolečkovanie. Žiadne brúsenie, kolečka budú takéto zubaté, myslím že sa k modelu hodia celkom v pohode.



A tu už na radu prichádzajú krídla, lietadlo naberá na rozmeroch a ja som rád, že som ešte nespojil predok a zadok. Vôbec síce nejdem podľa návodu, lepím to čo sa mi práve chce, ale zatiaľ to asi moc nevadí. Stavba napreduje celkom logicky, stačí trošku premýšľať ( napríklad keby som tam na začiatku nalepil špičku kokpitu, tak určite je už tak 5x pokrčená... Preto pôjde až neskôr ... )
Dĺžka modelu bude teda 65cm.. Myslím že to je veľký favorit v súťaži hod modelom Rimavská Sobota 2020.



No, a už iba to celé poskladať dokopy. Plus ešte mám na stole asi 20 menších dielov, ktoré patria tak nejak "medzi" ... Niektoré stále netuším kam, ale niektorým z tých dielov vôbec neuškodí, keď pôjdu iba tak, do koša.



Tempo a kvalitu stavby som prispôsobil tomu, že o 8 dní mi Ježiško prinesie nový model, a ja by som mal vcelku rád vtedy prázdny a čistý stôl. :wink:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: SU-27UB / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa iconmaster » 16 Dec 2019 13:14

Fito napísal:potom som to odtrhol od seba a zamenil pravú a ľavú stranu.

Fito napísal:kolečka budú takéto zubaté, myslím že sa k modelu hodia celkom v pohode.

Fito napísal:niektorým z tých dielov vôbec neuškodí, keď pôjdu iba tak, do koša.

Páči sa mi ten tvoj ŽaVeS :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: SU-27UB / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa Fito » 18 Dec 2019 11:26

Dobre dobre, veď nie každý model sa (autorovi) podarí :wink:

Je to pokope, zadok som zlepil z predkom a k tomu celému som pritrtol krídla.
Takto na fotkách to vyzerá celkom v pohode, ale myslím že to nechcete vidieť zospodu.

Jo a medzi krídlom a trupom vpredu vznikla celkom nepochopiteľná fuga ,tak 4mm to má, a keď som pozeral fotky reálnych strojov, tak čosi také (aj keď teda podstatne užšie) tam je...
Ale myslím že v tomto prípade mi poslúži "zapas kolora" a uzavriem to celé.

A ešte som nalepil jeden z dvoch chýbajúcich panelov trupu.



Zostáva nalepiť pár drobných dielov a spraviť podvozok.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: SU-27UB / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa Fito » 22 Mar 2021 09:03

Takto by som to zhrnul.
Lietadielka mi nejak nejdú.
Či už je to tým, že si väčšinou vyberám modely, ktoré nikto nelepí, alebo zlým papierom, lepidlom, neviem.

Tak či tak, som rád že som toto lietadlo bez vrtule dorobil.
Už som to niekde písal v reporte, model je to celkom pekný, len má jednu chybu - že je vytlačený na fakt hrubom papieri. ri veľkých dieloch to nevadí, ale robiť z toho podvozok a detaily, tak to je problém.
Preto som aj drobné diely vypustil.
Kabínka- tak na ňu som pozeral dlho, nakoniec sa už na to nemohol pozerať ani Junior, a dobrovoľne pod hrozbou zmeny hesla na wifinu mi vystrúhal z balzy kopyto.
Kopyto som následne obohatil vrstvou tmelu, prebrúsil, hodil do vákuovačky a natiahol fóliu.
Robil som to prvý krát v živote, nad šporákom -ale kupodivu, vyšlo to.
Takže kabínka je na modeli tak, ako má byť.

A posledné fotky :




Tu sú potom všetky fotky pokope :
https://photos.app.goo.gl/kgXqXGey8fGRWkMY8

Ešte mám v archíve dve lietadlá, ale myslím že sa k ním tak skoro neodhodlám.
Ale tá Andula od Orlíku...
:wink:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: SU-27UB / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa mimapnd » 22 Mar 2021 09:14

Krasne lietadlo. Aj model je celkom pekne zlepeny :bad smile: .
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: SU-27UB / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa developer10 » 22 Mar 2021 09:34

Eeeejha, nevidím na tom Suchoji ani koľaje, ani plachty a ani pásy, ale aj napriek tomu a všetkým problémom vypísaných v celkom humornom vlákne to tá kabína zachránila a modelík vyzerá z tých fotogenickejších strán ozaj dobre :P

Akurát ma zaujíma, či sa ideš sťahovať, keď vybaľuješ staré šuflíky a vyťahuješ na stôl nedokončené kúsky :D :D :D

Ale úprimne sa teším s Tebou z dokončenia a gratulujem k peknému dielku!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných