F-16C block 52+ /WAK/ 1:50

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 39

F-16C block 52+ /WAK/ 1:50

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 16 Nov 2020 14:26

Čaute,
Pôvodne som nemal v plane prezentovať tento model, ale nenašiel som nikoho na SR kto by mal tento model zlepeny, tak hádam nikoho neurazí hodit sem zopár foto zo stavby...
Je to ďalší môj začatý model s pred par rokov, kedy som mal zlepenu len špičku nosa po kokpit, tak som si povedal, že to skúsim dokončiť...
Kupodivu lepí sa to celkom dobre aj presnosť je slušná...
Trosku úprav a ladenia som mal iba na spodnej časti trupu a trosku mi ušla geometria zadnej časti pred "vyfukom"

Naposledy upravil/-a kuratkoo v 06 Jan 2021 12:01, upravené celkom 2 krát.

Jolaus | 42
Meno: Martin

Re: F-16C block 52+ /WAK/ 1:50

Príspevokod užívateľa Jolaus » 16 Nov 2020 21:30

Čaves
Dobre si urobil že si sa k tomu vrátil. Vôbec to nevyzerá zle.
:wink:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

xavi | --

Príspevokod užívateľa xavi » 17 Nov 2020 13:46

Cim to retusujes? Vidim ze tam mas nejake revellky, nasiel si nejaky presny odtien sivej ktory pouzivas, alebo miesas podla potreby?
Bude aj Mig? :)

Matej | 33
Meno: parkourista

Príspevokod užívateľa Matej » 17 Nov 2020 14:50

krásne zlepené rakety..ako robíš takéto tenké dlhé "rúry"?
Aktuálne: Maz 537g
Hotovo: BAT-M

PeGo | --
Meno: Peter

Príspevokod užívateľa PeGo » 17 Nov 2020 20:33

Máš to super, mňa by zaujímali pri tých rúrkach aká je hrúbka papiera, keď si to tak pekne stočil.

kuratkoo | 39

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 17 Nov 2020 22:32

Čaute...
xavi napísal:Cim to retusujes? Vidim ze tam mas nejake revellky, nasiel si nejaky presny odtien sivej ktory pouzivas, alebo miesas podla potreby?
Bude aj Mig? :)

Nooo, s retusou som mal od začiatku problém.
Celý trup je zlepený bez retuše, až pri krídlach som začal špekulovať, že na zadných hranách nemôžu predsa tak svietiť biele hrany...
Tak som vybral 3 najpodobnejsie odtiene stoho co mam, no mam len tie akrylové revellky

Samozrejme odtiene nesedeli a nemal som nejak čas ani chuť miešať a hrať sa s farbami, tak som tak narýchlo odlial trosku stej prvej do druhej a naopak tmajsej do svetlejsej, premiešal a bolo...
Ta tretia posledná, je vlastne taka vyblednuta čierna, tu som použil v kokpite a vzadu na vyfukoch, ta tmavšia šedá je vpohode, ale ta bledá je problém, stále mam retuš tmavšiu, ale už sa mi stým nechce babrat, ja mam tak čas na lepenie cca 2hodinky 4x do týždňa, tak chcem sa hrajkat s papierom nie s farbami... :P
Mig 29 by bol tiež super, veľmi sa mi páči mierka 1:50 není problém to položiť hocikam na poličku, aj detaily sú super na také malé lietadla, ale mam problém s časom, ak teda Mig 29 radšej by som šiel do Hala s Československom , tiež ho mam doma, ale bez recoloru...
Matej napísal:krásne zlepené rakety..ako robíš takéto tenké dlhé "rúry"?

Ďakujem, na tie rúrky som už dávnejšie videl jedného Poláka, ktorý používa techniku s pomocou fólie, aj Pego používa túto techniku :wink:
Skratka na kovovú guľatinu daného priemeru sa kúskom priesvitnej pásky po celej dĺžke nalepí fólia, vloží sa diel, navlhci a stáca sa spolu s fóliou ktorá vlastne obopina celý diel s vonkajšej strany, super nápad, takto natvarujem a lepim spoj na tupo sekundakom bez pomocnej chlopne, papier je dosť hrubý, pri tenkom papiery by som radšej použil ten spájaci pásik...
PeGo napísal:Máš to super, mňa by zaujímali pri tých rúrkach aká je hrúbka papiera, keď si to tak pekne stočil.

Ďakujem, hrúbka papiera je niečo ako Hal, neviem presne ale 160g a viac... Pri malých veciach s touto hrubkou bojujem, na F1 s gramazou 120g som stým problém nemal...
Stocit rakety problém nebol, tie majú necelých 3,5mm vonkajší priemer, horšie to bolo stymi piestnicami hydraoliky na tie dekle podvozku, tam som stácal tento hrubý papier na 0.5mm drôtik, musel som navlhcovat diel, dlhšie tvarovať a aj tak sa mi rozdelil na polovičnú hrúbku, ale tým sa mi to potom zjednodušilo :P a ľahšie stocilo, ak by som mal presnú retuš, stocil by som to kanclakom nafarbil a bolo by za chvíľku vybavené, ale chcel som sa naučiť použiť origos dielik a zvládnuť to tak, aj keď není to uplne podľa mojich predstáv...

Petr V | 44
Meno: Petr Velecký

Príspevokod užívateľa Petr V » 18 Nov 2020 21:21

Nešel by takový malý foto postup toho stáčení dlouhých dílů malého průměru?
Jinak krásná práce po všech stránkách..

Petr
Petr Velecký

kuratkoo | 39

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 18 Nov 2020 22:13

Petr V napísal:Nešel by takový malý foto postup toho stáčení dlouhých dílů malého průměru?
Jinak krásná práce po všech stránkách..

Petr

Dnes som premýšľal nad tým, kde som to vlastne videl a našiel som... :wink:

https://youtu.be/fF0JA7WXj1w

Fóliu vytiahol cca 7:40 na videjku...

bigpetr | --

Príspevokod užívateľa bigpetr » 19 Nov 2020 01:30

Krásně slepeno, jako vždy :big smile:

kuratkoo | 39

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 19 Nov 2020 16:51

bigpetr napísal:Krásně slepeno, jako vždy :big smile:

Ďakujem... :wink:

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný