Lockheed F-117 /GPM/ 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2947
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Lockheed F-117 /GPM/ 1:33

Príspevokod užívateľa Brzdič » 18 Mar 2021 10:46

Mě by zajímalo jestli si někdo všiml jak je to obrovský model. Z fotek se to nezdá, ale ta podložka pod modelem to jasně říká. Taky obdivuji že se ti plášť nikde neprohýbá a že to nebude jednoduché uhlídat.

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lockheed F-117 /GPM/ 1:33

Príspevokod užívateľa developer10 » 18 Mar 2021 11:36

Zdravíčko Ondra!

jestli si někdo všiml jak je to obrovský model.


Jasné, už prvá fotka nosa na obálke modelu dávala dosť nápovedu, ja tento model v archíve mám tiež, a čumel som že mierka 1:33 z dvadsať metrového lietadla. Preto som tiež veľmi zvedavý, ako to prebieha, lebo ako sa hovorí, čím väčší model, tým viac vidieť chyby a nepresnosti. Kuratkovi to ide zatiaľ naozaj perfektne, ja by som nevedel kam ho dať zatiaľ, lebo väčší lietajúci model som videl snáď iba Sulaco Rukrove :D :D :D
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 383
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Lockheed F-117 /GPM/ 1:33

Príspevokod užívateľa marcello » 18 Mar 2021 20:34

No, je to už pár rokov, ale pamätám si, že jeden modelár na českom fóre staval B-52 Stratofortress. Už neviem v akej to bolo mierke, ale malo to na dĺžku snáď dva metre....Čiže vždy sa dá zájsť ešte ďalej. :)

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Lockheed F-117 /GPM/ 1:33

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 19 Mar 2021 07:34

Ahojte,
Áno, bude to veľké :big smile:
61cm dlhé a 40cm široké, tiež nemám veľa miesta kam to položím, ale veľmi som chcel mať toto lietadlo...
Ale chcel by som tiež niekedy postaviť B-1 Lancer, tam to vychádza okolo 130cm pri mierke 1:33, tam budem musieť už skenovať a zmenšovať aspoň na 1:50
Nalepil som prednú špičku. Som rád, že pasovala... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Lockheed F-117 /GPM/ 1:33

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 19 Mar 2021 07:38

marcello napísal:No, je to už pár rokov, ale pamätám si, že jeden modelár na českom fóre staval B-52 Stratofortress. Už neviem v akej to bolo mierke, ale malo to na dĺžku snáď dva metre....Čiže vždy sa dá zájsť ešte ďalej. :)

Áno, pamätám si B-52 je to tiež 1:33, lepil ho Choze12, momentálne pracuje na raketopláne Buran, stavba je prezentovaná aj tu v kozmickej sekcii... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Lockheed F-117 /GPM/ 1:33

Príspevokod užívateľa Saskardin » 19 Mar 2021 12:18

Aj ten Buran je pekný macek, zjavne to má rád veľké :-D
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Lockheed F-117 /GPM/ 1:33

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 28 Mar 2021 01:32

Čaute

Aj som si lepeu aj som si vypeu... :haha: srandujem, ale kud už bolo toho Mariána...
Inak nepijem, okolie si nevšímajte, od kedy mam deti, lepim na kuchynskom stole, čo znamená všetko vždy vytiahnuť a potom všetko schovať... :P
No nič, je to veľké a oceľové radeko je momentálne môj obľúbený nástroj. Dá sa povedať, že stred lietadla je presne v rovine, predná cast sa zdvíha vrátane polovice krídiel, zadná kúsok tiež vždy v tvare trojuholníka, podľa mňa sexi tvar :wink: no uvidíme.
Tak dúfam, že 2x 1mm kartónu pod tým Radekom to udrží v rovine.

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Lockheed F-117 /GPM/ 1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 28 Mar 2021 16:34

Dobrý výber. Rýbezľové ja môžem, aj lietadlo sa mi ľúbi :wink:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lockheed F-117 /GPM/ 1:33

Príspevokod užívateľa developer10 » 28 Mar 2021 21:27

kuratkoo napísal:...okolie si nevšímajte, od kedy mam deti, lepim na kuchynskom stole, čo znamená všetko vždy vytiahnuť a potom všetko schovať... :P

Ja Ti mám na to taký zlepšovák, odkedy som nanovo kupoval čačky hračky ostala mi z jednej objednávky super krabica kde všetky pakšamenty pekne poukladané vošli, oddelené obojstrankou prilepenými krabičkami, rozbalím-zbalím na rýchlovku


Dá sa povedať, že stred lietadla je presne v rovine, predná cast sa zdvíha vrátane polovice krídiel, zadná kúsok tiež vždy v tvare trojuholníka, podľa mňa sexi tvar :wink: no uvidíme.


Jo blackie má také sexy bruško, keď som to staval z abíčka ešte v čase keď lietali tak som to presne na tom pobabral a nič mi nesedelo...


Ale keď vidím ako Ti to super ide, odvolávam svoju ponuku posunúť svoj výtlačok ďalej a teším sa na ďalší postup a odporúčania, až si och uložím dokiaľ to budem schopný postaviť tiež :D držím prsty, len tak ďalej!

PS: vybavi si povolenku na pohár červeného denne od svojho obvoďáka, ja to mám naordinované :D
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Lockheed F-117 /GPM/ 1:33

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 23 Apr 2021 11:59

Čaute,
Áno aj ja mam takú krabicu :wink:


Ja som tomu v poslednej dobe moc nedal...
Ale už aspoň viem ako bude vypadať motorová sacia mriežka...
Naposledy upravil/-a kuratkoo v 26 Apr 2021 09:00, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní