FW 190 A-8 /Hal/1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2947
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

FW 190 A-8 /Hal/1:33

Príspevokod užívateľa Brzdič » 14 Mar 2021 14:17

Ahoj

Chtěl jsem si vybrat něco jednoduššího a do oka mi padl tento letitý model, který má už 17 let. Asi by mu to nikdo nehádal. Rozdíl je hlavně v detailnosti, třeba cocpit má jen pár dílků a co není vydět tam prostě není. :)



Zatím vyřezaná kostra.
Naposledy upravil/-a Brzdič v 14 Máj 2021 18:32, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Príspevokod užívateľa Jolaus » 14 Mar 2021 15:27

Ahoj.
Presne tento model už mám pripravený (naimpregnovaný) na stavbu. Len sa neviem dokopať začať :) Budem pozorne sledovať :wink:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4052
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Príspevokod užívateľa Roman » 15 Mar 2021 16:58

hento by mal byt stroj na ktorom lietal stihacie eso heinz bar, zlozil cez 200 lietadiel

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Príspevokod užívateľa Oliver » 15 Mar 2021 19:37

Najkrajšie lietadlo vojny, mám ho doma. Rád si pozriem v tvojom podaní. :)
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2787
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Príspevokod užívateľa sony » 16 Mar 2021 16:14

pre mňa osobne najkrajší FW190 od Halinského,a že ich vydal viacej.
výberom si mi ulahodil, teším sa na pokračovanie práce!
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2947
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Príspevokod užívateľa Brzdič » 16 Mar 2021 20:47

Ahoj

Díky kluci pokusím se to dotáhnout do zdárného konce.
Joalus ... už teď ti můžu říci že to nebude jen tak slepit tento model, asi tam bude pár problémů u toho modelu.

Takže k modelu. Cocpit je velmi jednoduchý, odpovídá roku vydaní, navíc je poměrně dost uzavřený a není do ně až tak moc vidět. Takže není moc důvod něco vylepšovat.
Problémy začaly s obvodovými (2aP a 2aL) dílky cocpitu. Když jsem je přiložil na kostru moc to nesedlo právě na cocpit. Nakonec jsem se řídil cocpiten. Více modelářů mělo problém s tím to dílkem tak uvidíme jak to půjde.



Vložil jsem dva kousky kartonu aby se mi neprohýbala obšívka, jsou to ty dva co jsem jakoby natržené. :)


Užívateľov profilový obrázok
Peter Bucek | 42
Príspevky: 94
Meno: Jack
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Príspevokod užívateľa Peter Bucek » 16 Mar 2021 20:47

Vitaj naspäť v leteckej technike - v tvojom podaní to je záruka kvality a inšpirácie.
S výberom si mi tiež ulahodil, jedno s mojich obľúbených lietadiel aj keď v mojej zbierke ešte chýba. Mimochodom, práve týmto modelom som sa pred rokmi vracal k papierovému modelárstvu a bol to môj prvý poliak - a nakoniec tak aj dopadol, rozostavaný stratený niekde v pivnici. Toto bude ale určite iný príbeh - sadám do prvej rady a pozorne sledujem...

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 16 Mar 2021 22:28

Ahoj
Super výber, ja som to tušil, že po Tatre pôjde lietadlo... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2947
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Príspevokod užívateľa Brzdič » 21 Mar 2021 14:06

Ahoj

kuratkooo ... že by 6 smysl modeláře? :)

Nějak jsem se do toho zažral a zapomenul jsem fotit. :)
Hned první část obšívky okolo kokpitu mi moc neseděla a na spodní straně kostry to chtělo nějaké broušení. Nakonec jsem byl spokojen. Druhá část obšívky směrem k ocasu mi na sucho neseděla už vůbec co mě zarazilo. Tak jsem jí ve spodní části rozřízl (na stranách kde je paneláž) a počítal že bude potřeba sem tam něco oříznout nebo přidat, ale k mému údivu ten díl sedl dokonale na místo. A to tak že není poznat že jsem něco rozřízl.
Ta část kde je červený pruh na trupu neobsahuje kostru, zatím co ocas ano. Proto naroubovat na desetinu přesně kostru ocasu na své místo je docela prekérka a spoléhat se na obšívku ocasu nejde. Samozřejmě se mi to nepovedlo a musel jsem hřbet ocasu dílek po dílku upravovat. Zabralo to dost času a nervů, ale výsledek ujde, není to dokonalé a tragické taky ne.



Zato přední část co je před kokpitem a jsou od ní schované kulomety, jo to bylo jiné maso. Vlastně dílky byly po stranách až o 1mm kratší a směrem k čumáku se mezera zvětšovala. Navíc odstín zelené je trochu odlišný než na trupu, což mi na klidu taky nepřidalo. Musel jsem hodně ořezat kostru až jsem se bál že zmizí její tvary. Po úpravách mi i tak po stranách vznikly mezery o tloušťce papíru na kterém je model vytištěn. I když jsem se snažil uříznout tenkou nudli papíru a vložit jí na místo nebylo to v mích silách (a retuš taky nestojí za nic, nejsem schopný trefit odstín). Budu se to pak snažit nějak opravit, přestříkat asi.
Tento problém je podle mě způsoben nízko položenou obšívkou okolo kokpitu. Podle mě to mám špatně nalepené. Koukal jsem i na jiné stavby a tam na to taky tak trochu upozorňovali že s tím bojovali. Před stavbou doporučuji nalepit boky kokpitu jako mají ostatní, pak by to mělo jít lépe. ;)


Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Príspevokod užívateľa iconmaster » 21 Mar 2021 14:33

Zrazu že už mi zobrazuje fotky - a oni sú u nás :victory:

Pekný začiatok a verím, že aj napriek tým problémom to dotiahneš do konca, držím palce!

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní