FW 190 A-8 /Hal/1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Peter Bucek | 42
Príspevky: 94
Meno: Jack
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Príspevokod užívateľa Peter Bucek » 23 Mar 2021 09:13

Je to ako píšeš, dokonalé to nie je, ale tragické tiež nie - ale za mňa to platí aj pri tej prednej časti a nie len pri chvoste. Ten chvost podľa mňa nemá chybu a predná časť okolo krytov zbraní, keď doladíš retuš, alebo to trochu zjednotíš, tak ani pri makro fotkách to nebude biť do očí a z normálnej vzdialenosti si to človek ani nevšimne.
A ďakujeme za super popis problémov a hlavne za návrhy riešení čo a ako zlepšiť - to je to čo ostatných posunie ďalej. Ešte raz ďakujem.

... no a to tempo, to ti môžem len závidieť - čo tebe trvá deň, mne by trvalo mesiac :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2947
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Príspevokod užívateľa Brzdič » 24 Mar 2021 21:27

Ahoj

Ico ... co bych pro tebe neudělal. :haha:
Peter Bucek ... jo snad to někomu aspoň trochu pomůže .... no rychlost, hold na tom dělám každý den. :)

Dodělal jsem křidélka, taky to šlo bez problémů. ;)


Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Príspevokod užívateľa Jolaus » 26 Mar 2021 12:22

Ahoj.
No veru...škoda tej obšívky na tom predku. Ale pevne verím že už ťa všetky problémy budú len obchádzať a vystrúhaš pekný kúsok :) Chvostová časť vyšla na parádu. A oneee....neber to ako buzeráciu ale krídelka sú na krídlach. Vzadu je výškovka :wink: :victory:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Príspevokod užívateľa Fito » 26 Mar 2021 12:51

A oné, ten predok, to bola chyba Halinského, alebo konečne aj Brzdič niečo pokazil ?
:girl:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2947
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Príspevokod užívateľa Brzdič » 27 Mar 2021 11:56

Ahoj

Joalus ... No jo ty jeden Mavericku. :P :haha: Propříště si na to dám pozor. :) :wink: ... Zádrhelů budu mít víc, to uvidíme, nějak mě to letadlo nemá rádo. :haha:

Fito ... Chyba je to moje. Ale popravdě nejsem si 100% jistý, když jsem lepil kokpit a přikládal jeho obšívku tak jak by měla být, lezli mi tam bílé místa. Bohužel už je to dobře měsíc, tak už si to moc nepomatuju. S modelem jsem o kus dál než co tu prezentuji. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 28 Mar 2021 02:00

Ahoj
Hmmm, to sa niekomu lepí, keď moze každý deň... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2947
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Príspevokod užívateľa Brzdič » 28 Mar 2021 16:05

Ahoj

Jsem tu zase s menším postupem. Vyřezal jsem kostru hlavního křídla a poskládal podvozkové šachty. U šachty jsem se docela zapotil, Šachta jako taková má podle mě až nesmyslný tvar a jen to stěžuje stavbu modelu, ale přitom vám to nic nedá. O co jde, přední část je tvarovaná do oblouku směrem dolů a zadní část je přitom tvarovaná naopak a zároveň to má tvar křídla v podélném řezu. Navíc přední část ani nebude pasovat na motorovou přepážku, je to fakt divné. :shock:
Samotné vlepení šachty do kostry bylo trochu na sílu, ale šlo to.

Tady je vidět o čem jsem mluvil, předek má koutky dolů, vzadu zase nahoru + tvar křídla z vrchní části.



Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2947
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Príspevokod užívateľa Brzdič » 31 Mar 2021 18:02

Ahoj

Nachystané potahy křídel ... a jde se na to. :) Už teď můžu říci že s tím budu dost bojovat.


Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2947
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Príspevokod užívateľa Brzdič » 03 Apr 2021 10:56

Ahoj

Křídla jsou na svém místě a nebyla to legrace. Když jsem potah nasazoval na kostru, na koncích křídel kostry jsem musel po obou stranách cca 2mm odstranit, aby se mi na spodní straně křídla potkaly oba kusy obšívky. Bylo to neustálé nasazování a sundávání, zabralo mi to dva dny. a i tak to není 100%.



Tady je vidět, že se mi oba kusy úplně dobře nesešly a není to ani úplně souměrné. Snad to pak nebude dělat problémy.


Na horní straně křídla kde se setkává s trupem, jsem odstraňoval po celé délce cca1,5mm na obou stranách. Což je zvláštní, když si vezmu, že na spodku mi ty milimetry spíš chyběli. :D


Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3654
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 03 Apr 2021 14:57

To sa poddá!
:wink:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní