Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Let Z-37A - "Čmelák" / RipperWorks / 1:32

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Let Z-37A - "Čmelák" / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa Oliver » 16 Aug 2022 11:47

Máš to super, len tak ďalej. Verím, že sa ti to podarí dobojovať, ale keby predsa len náhodou nie, tak stále môžeš použiť niečo z tohto lietadla ako náklad na niektorý z tvojich modelov (alebo budúcich modelov).
Mierka je identická a mohlo by to byť zaujímavé. Samozrejme ti ale budem držať palce, aby sa ti podarilo všetko tak ako má.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
MarcinS | --
Príspevky: 46
Meno: Marcin
Bydlisko: Bratislava

Re: Let Z-37A - "Čmelák" / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa MarcinS » 03 Nov 2022 14:58

Ako sa projekt vyvíja?

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Let Z-37A - "Čmelák" / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 07 Nov 2022 09:23

Díki chlapi.
iconmaster napísal:Jo, ešte dva dni a je to hotové :haha:
Zatiaľ paráda!


Trošku si to zakríkol :)

MarcinS napísal:Ako sa projekt vyvíja?

Nie nie, projekt nezomrel, len bol odsunutý na vedľajšiu koľaj. Medzičasom som pracoval na inom projekte (o ktorom sa ako už je zvykom dozviete o niečo neskor :bad smile: ) Medzičasom som ešte zmenil robotu, kúpil auto a presťahoval sa :haha: :haha: takže toho času bolo pomenej, ale teraz nastal čas pohnúť aj s týmto projektom. :victory:

Takže
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Let Z-37A - "Čmelák" / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 07 Nov 2022 19:51

No dobre, tak to opravíme na dva mesiace. Ale ako čítam, stihol si toho celkom dosť za tú pauzu :victory:

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Let Z-37A - "Čmelák" / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 09 Nov 2022 01:28

Ahoj, ahoj.:)

iconmaster napísal:No dobre, tak to opravíme na dva mesiace. Ale ako čítam, stihol si toho celkom dosť za tú pauzu :victory:

Hej voľako sa to nakopilo :haha:

Report
Ako som sľúbil v príspevku vyššie, tak práce na čmeliakovi sa obnovili :P Idem ďalej podľa návodu a na rad prišli prvé zaoblené diely.
Najprv som spracoval pevnú a pohyblivú časť smerovky. Celkom dobre sa to lepilo. Veď tie obliny to je len také jak kabína na tatre

Ďalej to bola výškovka. Pôvodný diel bol navrhnutý tak , že kostra sa mala zasunúť do trupu a až potom sa mala lepiť obšívka. Tu som sa inšpiroval Jolausovou stavbou, a diel som rozrezal na polovicu a zlepil som si obe časti osobitne.

Pohyblivá časť výškovky je navrhnutá z jedného kusu, ale bez rebier. Pre istotu som si tam urobil 4 malé rebierka pre spevnenie.


Všetko nasadené tam kde má byť a pár fotiek doterajšieho celku. :still dreaming:


Zatiaľ to nevyzerá tak zle na to, že je to moje prvé lietadlo. Zatiaľ machrujem, ale uvidíme ako sa popasujem s veľkými krídlami :haha:
Tak snáď čoskoro ďalší postup. :bad smile:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Let Z-37A - "Čmelák" / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa developer10 » 09 Nov 2022 01:33

Ideš krásne Maťo, šumný chvostík. Tvojim tempom to do konca týždňa máš ;)

Trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Let Z-37A - "Čmelák" / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 14 Nov 2022 01:59

developer10 napísal:Ideš krásne Maťo, šumný chvostík. Tvojim tempom to do konca týždňa máš ;)

Trim še!


Ale nedate pokoj s tým rýchlym dokončením :haha: :haha:

Report
No dobre, tak jak som minule machroval, taa tak som sa mýlil. Na tých menších dieloch to tvarovanie bolo v pohode. Pri veľkých krídlach to bol trochu boj kým som sa naučil ako vlastne na to.
Najprv teda kostry. Tam problém nebol.:)

Začal som pravým krídlom, čo sa ukázalo ako správna voľba. Trochu som bojoval ako na to, ale s výsledkom som ako tak spokojný. Základný oblúk sa celkom podaril no a keď som si uvedomil, že tam pôjdu ešte klapky, ktoré toho hromadu zakryjú tak to bude v pohode.:)

Nasledovalo ľavé krídlo. Aj pri mojom výtlačku sa potvrdilo, že aj to ako sú diely orientované na stránke hrá veľkú rolu. Ešte som nevidel tohoto čmeliaka, zlepeného tak, aby obe krídla boli zlepené dokonale. Krídla sú na jednej strane a sú orientované kolmo na seba. v jednom smere sa papier tvaruje po navlhčení dobre, v druhom prípade už je to horšie a láme sa. Tu sa to ukázalo pri ľavom krídle. Nábehová hrana sa mi nepodarilo podľa predstáv. Výhodou je, že na vonkajšej strane sa lepí na krídlo diel, ktorý to prekryl.

Krídla som nasadil skušobne nasadil na lietadlo a tu som vlastne pochopil, prečo nelepím lietadla.

1. Jednak to bude tým, že to proste neviem a v inej oblasti sa cítim komfortnejšie a viac ma baví.
2. Ďalej to bude tým, aké sú lietadla neskladné. Keď som na obálke čítal rozmery 260 x 395mm, tak som si to nejak nedal do súvislosti, až kým som tie krídla nenasadil na trup.:D
3. Mal som problém, to nejak vtesnať na plochu aby som to odfotil, a to ani neplánujem, ako to budem prenášať a koľko miesta vo vitríne to zaberie :haha:


Na dnes toľko. Najbližšie krídla napevno a klapky. Uvažujem či budem robiť motor. Predsa len z neho nie je vidieť absolútne, že nič keďže bočné kryty nechám zatvorené.
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Let Z-37A - "Čmelák" / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 16 Nov 2022 00:22

Report
Ahoj ahoj.:)
Ďalší postup ako som avizoval. Trochu som bojoval s nalepením krídel na trup, ale s výsledkom som celkom spokojný. Ďalej som spracoval klapky na krídlach a už to vyzerá ako lietadlo :P :victory: Viac menej väčšina veľkých a významných dielov okrem nosu je hotová. Ako som avizoval v príspevku hore budem robiť verziu bez motora. Jednak sa mi do neho úplne nechce a otvárací kryt by kazil celkový dojem z celku.
Takže tu zase pár fotiek ako som sa posunul.:)

Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Let Z-37A - "Čmelák" / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 24 Nov 2022 02:07

Report
Ahoj ahoj.
Pokračovanie čumákom. Trochu boja s lopatkami, a obručou, ale s výsledkom som spokojný.:) Vynechanie motoru stavbu výrazne urýchlilo, ale takto zadekľované sa mi to páči viac, ako otvorené.:)
Pri lopatkách som ich nepodlepoval rubovým dielom, ale iba zaretušoval z rubovej strany. To som odkukal zo stavieb, ktoré tu sú prezentované.
Čumák už je nasadený na zvyšku. Fakt to vyzerá celkom zaujímavo. Ostávajú už iba podvozky a rozmetadlo. :victory: :P
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Let Z-37A - "Čmelák" / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa developer10 » 24 Nov 2022 09:11

Maťo, Teba škoda pri tatrofkách, Ty by si mal aj lietadielká lepiť :D Na čumák som čakal a mal som pre Teba pripravenú aj alternatívu, keby sa Ti náhodou nepodaril:

martin1807 napísal:


Ale našťastie sa Ti to nasávanie z tatrováckeho modelu podarilo na jedničku s hvjezdičkou! Teším sa na výsledok, trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných