Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Let Z-37A - "Čmelák" / RipperWorks / 1:32

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
slimák | --
Príspevky: 70
Meno: Jano
Bydlisko: Ladce

Re: Let Z-37A - "Čmelák" / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa slimák » 26 Nov 2022 23:20

Pekný žluťásek! Geometria bez chyby, tvarovanie super. Ak je toto tvoje prvé lietadlo, ako bude vyzerať druhé, tretie...
Tiež by som sa prihováral za motor a trochu tuningu, k tomuto lietadlu asi ide zohnať veľa podkladov. Onehdá minulý rok som jedno dokonca videl na Morave "práškovať" na poli. Ale teším sa aj na "basic" verziu. :)

A s týmto jasne súhlasím.
Jednak to bude tým, že to proste neviem a v inej oblasti sa cítim komfortnejšie a viac ma baví.

Som sa už pár krát čudoval, ako sú tie rôzne kategórie modelov odlišné v lepení. A niektoré, ktoré iní dávajú ľavou zadnou (napr. tatrovky :) ), mne proste nesedia.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jano

Hotové modely: Phoenix DIIa, Z5, T40

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Let Z-37A - "Čmelák" / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa Jolaus » 27 Nov 2022 09:57

Ahoj.
Pekne ideš. Ak sa ti chce tak kolesá urob klasicky z cca 4 rebier s hrúbkou 1mm a vo vŕtačke doladíš potrebný tvar. Hentie bombírované nevyzerajú moc dobre.
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Let Z-37A - "Čmelák" / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 28 Nov 2022 01:55

Ahoj,
Ďakujem chlapi, som rád, že model sa páči.:)
developer10 napísal:Na čumák som čakal a mal som pre Teba pripravenú aj alternatívu, keby sa Ti náhodou nepodaril:


Noo zaujímava dioráma by to bola, ale to by musel zrobiť niekto kto také vie.:D

slimák napísal:Pekný žluťásek! Geometria bez chyby, tvarovanie super. Ak je toto tvoje prvé lietadlo, ako bude vyzerať druhé, tretie...
Tiež by som sa prihováral za motor a trochu tuningu, k tomuto lietadlu asi ide zohnať veľa podkladov. Onehdá minulý rok som jedno dokonca videl na Morave "práškovať" na poli. Ale teším sa aj na "basic" verziu.
A s týmto jasne súhlasím.
Jednak to bude tým, že to proste neviem a v inej oblasti sa cítim komfortnejšie a viac ma baví.

Som sa už pár krát čudoval, ako sú tie rôzne kategórie modelov odlišné v lepení. A niektoré, ktoré iní dávajú ľavou zadnou (napr. tatrovky :) ), mne proste nesedia.

Ďakujem, podkladov samozrejme je dostatok, aj motor je podľa mňa dosť dobre spracovaný aj vo vystrihovačke, ale jak som spomínal, takto to tiež nie je zlé.:)
Jolaus napísal:Ahoj.
Pekne ideš. Ak sa ti chce tak kolesá urob klasicky z cca 4 rebier s hrúbkou 1mm a vo vŕtačke doladíš potrebný tvar. Hentie bombírované nevyzerajú moc dobre.

Áno, kolesá som urobil týmto spôsobom. ;-)

Report
Tak ďalší postup. Urobil som podvozky. Kolesá som robil tak, že som navrstvil kartón, potom som ho prilepil na tenký vrták, dal do vrtačky a brúsil. Celkom dobre to vyšlo, no keby sa mi chcelo tak ešte by to chcelo viac poladiť povrch. Akurát predné kolesá som mohol urobiť trochu širšie. Teraz sú to také galusky. :haha:

Podvozky som nasadil na zvyšok, a doplnil nejaké ďalšie drobnosti.

Ostáva dorobiť vrtuľu a rozmetadlo. :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Let Z-37A - "Čmelák" / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa sony » 28 Nov 2022 17:08

no na parádu.. tu stačí len lusknúť a krásny čmeliak bude na svete.
super!
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Let Z-37A - "Čmelák" / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 28 Nov 2022 18:06

Super. Už hádam vidíš "svetlo na konci tunela" či trebárs silvestrovský ohňostroj :P

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Let Z-37A - "Čmelák" / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 29 Nov 2022 01:37

Veru chlapi.:)
Svetlo na konci tunela je čím ďalej bližšie. :P :bad smile:
Report
Vrtuľa :bad smile: Natvaroval som ju tak dajak od oka, neviem, či sa podobá realite, ale mne sa to páči. :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Let Z-37A - "Čmelák" / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 30 Nov 2022 02:08

Report
Ahoj ahoj.
Poslednou časťou bolo dokončiť rozmetadlo. Vo vystrihovačke je alternatívne aj postrekovač, ale ja som sa rozhodol pre rozmetadlo.
Bolo to posledných pár dielov a lepilo sa fajn.

Ostávalo už iba nasadiť rozmetadlo, vrtuľu a dvere na mieste pilota a je hotovo.:) Som rád, že mám lietadlo za sebou. Na túto stavbu som sa chystal niekoľko rokov a mal som aj obavy ako to v prípade, že sa do toho pustím dopadne. Nakoniec som s výsledkom spokojný. Keby nebolo toho trochu pokrčeného krídla, bol by som spokojný úplne. Myslím si, že som toho dosť popísal počas stavby a ďalšie slová nie sú nutné. :haha:
Tu sú teda fotky výsledku.




Môj plán bol vziať model fotiť vonku. Bohužiaľ počasie nepraje a tak z vonkajšieho fotenia nebude nič, tam aspoň pár sci-fi fotiek. :bad smile:



Takže toľko k tejto stavbe. Bolo zaujímavé zabrúzdiť do oblasti, ktorá mi je cudzia a som tu len taký turista. Všetkým vám, ktorí lepíte lietadla patrí obdiv. Nie je to nič jednoduché. Som rád, že som si svoje prvé lietadlo zlepil a Jolausovi som prihodil ďalší kúsok, aby mal z čoho vyberať. :still dreaming:
Tak teda možno pri nejakom mojom ďalšom lietadle niekedy za 10 rokov :haha:, alebo keď nie tak určite sa uvidíme v dopravnej technike. :victory:
Edit: A inak toto je pre mňa dokončený Ripper s číslom 35. :still dreaming:
Naposledy upravil/-a martin1807 v 30 Nov 2022 12:39, upravené celkom 1 krát.
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: Let Z-37A - "Čmelák" / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa Matej » 30 Nov 2022 08:29

Akóoo predloha je pre mňa nie moc zaujímavá, ale zlepené to máš teda parádne.. :big smile:

Viem aký je to pocit zlepiť prvýkrát lietdalo.. :haha:
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Let Z-37A - "Čmelák" / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa developer10 » 30 Nov 2022 10:16

Úplná paráda Maťo, gratulujem ku dokončeniu, pekný malý exkurz do minulosti. Teraz môžeš začať stavať hangár, nech to neostane len pri jednom lietadle :beaten: :P

A tie sci-fi fotky sú dobrá náhrada, keď už je také chuškaredé počasie, vynašiel si sa! :P :bad smile: :haha:

Trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Let Z-37A - "Čmelák" / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 30 Nov 2022 12:01

Ahoj
Gratulujem k dokončeniu, veľmi pekne si to postavil a rýchlo... :wink:
Ale tie kolesa mohli byť teda širšie...
Inak ešteže ten ripper ma aspoň toto jedno lietadlo, inak by si sa asi na lietadlo nedal, že? :P

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní