Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Su34 / Fly model / 1:33 / recolor

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Su34 / Fly model / 1:33 / recolor

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 02 Dec 2022 15:52

Čaute
Zakladám túto tému aj keď ešte neviem ako to dopadne...
Dostal sa mi do rúk podľa mňa fantastický recolor tejto mašiny, od jedného nemenovaného asi modelára RF národnosti, ktorý ponúkol internetu stiahnutie free...

Snažil som sa samozrejme zohnať aj originál od Fly model no. 141 ale akosi už asi dosť problém, údajne sa sem tam niekde objaví, ale za vesmírnu cenu (+-70€) čo som není moc ochotný za to dať...
Otázka na Vás je:
Môžem sa pustiť do stavby a prezentovať ju tu na fóre aj bez originálu?
No a čím viac som googlil a zisťoval, samotný recolor je trošku vymyslený, nesedí ani samotná kamufláž, tak som naďabil na čiernu verziu s číslom 21, ktorá má ihneď oslovila :wink:
Ja mám totižto čierne mašiny veľmi rád...
O recolor sa mi postaral jeden môj dobrý kamarát a modelár...

Čiže takto nejak by som si to predstavoval aby to vypadalo... :P

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Su34 / Fly model / 1:33 / recolor

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 02 Dec 2022 20:17

Servus osobo.
Podľa mojich odhadov a výpočtov ťa bez originálu pošlú do péčka, aj mňa poslali a dobre spravili :haha:
Lebo podľa zákonov platných v SR si môžeš od akéhokoľvek diela, či už hudobného, filmového alebo písano-kresleného spraviť jednu záložnú kópiu a s tou si robiť čo chceš, ak nebudeš dielo "množiť" pre mrzký zisk. Takže by si si mal najprv zohnať originál a potom strúhať frajeriny, na ktoré sa veľmi teším. Síce ti to bude trvať 5 rokov ale ja si počkám, lebo sa to oplatí, pri tvojich modeloch si zaslintať klávesnicu a dať to čistiť a dezinfikovať ku Maťovi Kolovi :haha:
Dúfam že sa nenahneváš, mňa to vtedy nasr..o (naspievalo) že mi zrušili vlákno :haha:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Su34 / Fly model / 1:33 / recolor

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 03 Dec 2022 09:35

Servus Pišta
Áno, už som niečo počul o autorských právach a obchodných podmienkach...
Nenahnevám sa ak sa toto vlákno vymaže, trochu stým aj rátam, ale skúsil som, napísal som a trošku hlavne dúfal, že sa tu niekto nájde a povie mi, ja taký model doma mám, predám ti ho... :wink:
Je mi jasné, že nebudem tu prezentovať stavbu, ak nezoženiem originál. Jedine, že by som si to potichu doma lepil a nikde nezverejnil...
Ja by som si originál chcel kúpiť, ak by niekde bol dostupný, neváham... Len nemám chuť ho kupovať zatiaľ z bazáru za prehnanú cenu...
Zohnal som aj kontakt na fly-model a napísal im, aj keď neviem ci vôbec ešte existujú, že by som kúpil hocijakú formu tohoto modelu, keby aj len v elektronickej podobe, ba dokonca som ochotný kúpiť si len nejakú "licenciu" aj bez modelu, len aby som mohol beztrestne a v kľude si lepiť to čo mám...
Aj keď je to všetko trošku také divné a nepreukázatelné vtom, že kľudne som sem mohol napísať, že originál mám doma, ale idem lepiť recolor, nemyslím si, že by niekto osobne prišiel ku mne aby sa naozaj presvedčil či naozaj mám doma originál...
Ďalšia vec, ak by som aj doma originál mal, recolor zlepil a potom originál predal na bazáre, to je všetko v poriadku?
Ďakujem za každé vysvetlenie :P

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Su34 / Fly model / 1:33 / recolor

Príspevokod užívateľa iconmaster » 03 Dec 2022 13:37

kuratkoo napísal:Aj keď je to všetko trošku také divné a nepreukázatelné vtom, že kľudne som sem mohol napísať, že originál mám doma, ale idem lepiť recolor, nemyslím si, že by niekto osobne prišiel ku mne aby sa naozaj presvedčil či naozaj mám doma originál...

Áno, vždy sa dajú veci obísť alebo oklamať. A iste, nepôjde k tebe ani NAKA na domovú prehliadku, či ten model naozaj vlastníš. :haha: Ide skôr o principiálnu vec.

kuratkoo napísal:Ďalšia vec, ak by som aj doma originál mal, recolor zlepil a potom originál predal na bazáre, to je všetko v poriadku?

Nebolo by to v poriadku, lebo ten originál si už akože použil a predajom originálu by sa tvoj zlepený model stal ilegálnou kópiou.. Ak si teda lepil z kópie (recoloru,..), tak ten originál by si mal nechať (tí radikálnejší môžu aj zničiť :) ) a nepredávať.

Problematiku okolo ilegálnych kópií tu asi drvivá väčšina chápe a jediná cesta podporovania autorov a vydavateľov pre modelársku komunitu je byť principiálny a netolerovať warezácke kópie. Tvoj prípad je ale špecifický a práve toto sa v kuse vracia do diskusií, že čo keď model už nie je bežne dostupný na trhu. Osobne tiež nemusím rôznych priekupníkov, a keď ich ani nepoznáš, nikdy nevieš, či nedržali ten originál iba na účel vytvorenia si "zálohy" a teraz posúvajú ďalej za nehoráznu cenu.. Náš koníček by mal byť predovšetkým o lepení a zábave, nie o obchodných špekuláciach. Navyše, z tohto "sekundárneho trhu" autori a vydavatelia nemajú žiadny ďalší prínos alebo zisk, jedine to môže zvýšiť ich reputáciu, že ich modely budú veľmi žiadané.

Takže ja si myslím, že si k tomu pristúpil správne, osobne by som asi urobil to isté. Skúsiť zohnať ten model od niekoho, kto ho možno má a bude ochotný sa toho vzdať za primeranú cenu. Takisto bol dobrý nápad, že si oslovil aj vydavateľa. Podľa mňa len tomu daj trochu času, prípadne skús ešte ďalšie kanály (fóra, fb skupiny a pod.) a čakaj. A kým čakáš, zarež do iného projektu v poradovníku, ktorý určite máš v archíve. A možno onedlho motyka vystrelí :wink:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder | 41
Príspevky: 153
Meno: Marián Dragošek
Bydlisko: Toporec / Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Su34 / Fly model / 1:33 / recolor

Príspevokod užívateľa sidewinder » 03 Dec 2022 20:33

Mam SU-24 od Fly model.
Mozem ti poslat. Jedno cislo hore dole :wink: :wink:

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Su34 / Fly model / 1:33 / recolor

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 03 Dec 2022 20:40

sidewinder napísal:Mam SU-24 od Fly model.
Mozem ti poslat. Jedno cislo hore dole :wink: :wink:

:P :P :P :victory:
To vážne? Ani nevieš ako veľmi si ma potešil, len dúfam, že mi ponúkaš su-34 no. 141 nie su24 ako píšeš... :)

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Su34 / Fly model / 1:33 / recolor

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 03 Dec 2022 20:49

To: iconmaster
Ďakujem za rozsiahlu odpoveď, myslím že sa správne chápeme a tak isto za doplnenie nejakých súvislosti ktoré som si aj myslel, ale ty si mi objasnil úplne... :wink: :victory:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder | 41
Príspevky: 153
Meno: Marián Dragošek
Bydlisko: Toporec / Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Su34 / Fly model / 1:33 / recolor

Príspevokod užívateľa sidewinder » 03 Dec 2022 21:25

Tak je ako pisem.
Mam len Su-24.. myslel som to polovazne, polozartom :) . Ked sa uz neda splasit Su-34 tak aspon 24

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Su34 / Fly model / 1:33 / recolor

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 03 Dec 2022 21:55

sidewinder napísal:Tak je ako pisem.
Mam len Su-24.. myslel som to polovazne, polozartom :) . Ked sa uz neda splasit Su-34 tak aspon 24

:-( :confuse: hmmm, škoda. Vážne som myslel, že to bol len preklep...

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Su34 / Fly model / 1:33 / recolor

Príspevokod užívateľa Fito » 03 Dec 2022 22:28

FLYMODEL 141 - Su-34
Tento model si cezo mňa objednával Skromny v marci 2011, a má k nemu aj kabínku. Skús mu napísať súkromnú správu, neviem o tom že by ho zlepil, tak možno ti ho posunie ...
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní