Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Mi-1a W. M. C. modely 1: 33 "Dragonflies Mile"

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Andrei59 | 60
Príspevky: 93
Meno: Андрей
Bydlisko: Rusko Krasnodar

Mi-1a W. M. C. modely 1: 33 "Dragonflies Mile"

Príspevokod užívateľa Andrei59 » 18 Mar 2023 07:38

Ahoj všetci predstavujem nový projekt "Dragonflies Mile". Prvým v tomto projekte bude Mi-1A. stručné historické pozadie: Mi-1( klasifikácia NATO: Hare — "Hare") je Sovietsky viacúčelový vrtuľník vyvinutý mil Design Bureau koncom 1940. rokov. prvý sovietsky sériový vrtuľník
Pôvodne označený ako GM - 1 (Helicopter Mile-1). Mi - 1 uskutočnil svoj prvý let v septembri 1948. V roku 1951 bol uvedený do skúšobnej prevádzky. Sériová výroba sa uskutočňovala v ZSSR v rokoch 1952-1960, v PNR v meste Svidník v rokoch 1956-1965. Celkovo bolo vyrobených 2 680 automobilov
Vrtuľník Mi - 1 mal klasickú jednorotorovú schému s trojlistým hlavným rotorom a chvostovým chvostovým rotorom. V prednej časti trupu bola kabína s pracoviskom pilota a pohovkou, na ktorej sa mohli dvaja cestujúci voľne ubytovať. Za kabínou bol motorový priestor s piestovým motorom AI-26grf vyvinutým dizajnérom Alexandrom Ivchenkom. Tento motor bol vyrobený v Záporoží v závode Progress, produkoval maximálny výkon 575 koní. Výkon motora stačil na zrýchlenie dvojtonového auta na rýchlosť 185 km / h, praktický strop mierne presiahol tri kilometre.
Mi - 1 sa začal vyrábať v niekoľkých továrňach leteckého priemyslu. Po vybudovaní malej dávky (30 kusov) v rokoch 1952-1953 v Kazanskom závode č. 387 (teraz JSC Kazan Helicopter Plant) sa sériová výroba Mi-1 začala v roku 1954 v závode č. 47 (teraz JSC Strela) v Orenburgu. (V období od roku 1954 do roku 1958 sa tam vyrobilo 597 vrtuľníkov). O tri roky neskôr začal závod č. 168 (teraz Rosvertol OJSC) v Rostove na Done vyrábať Mi-1, Kde bolo vyrobených 370 nových strojov v rokoch 1956 až 1960.[5]
Neskôr sa Sovietsky letecký priemysel spoliehal na výrobu modernejších vrtuľníkov Mi-4 v tom čase, ale keďže Sovietsky zväz stále potreboval ľahké Mi-1, vedenie krajiny sa rozhodlo presunúť výrobu týchto strojov do Poľska.
Celkovo bolo v Poľsku vyrobených 1 683 vrtuľníkov Mi-1 v rôznych verziách a modifikáciách (vrátane 86 vrtuľníkov SM-2). Väčšina z nich bola poslaná do ZSSR.
Pokiaľ ide o letové vlastnosti, helikoptéra Mi-1 bola blízka americkej helikoptére S-51, ktorá sa objavila v roku 1946, a anglickej Bristole 171 (1947), avšak na rozdiel od týchto strojov, ktoré boli vyrobené relatívne krátko v malých sériách a boli čoskoro nahradené pokročilejšími helikoptérami, Mi-1 získal najširšie uplatnenie v letectve a civilnom letectve Sovietskeho zväzu a mnohých krajín sveta.
Armádne vrtuľníky Mi - 1b sa v Číne aktívne používali na boj proti ozbrojeným skupinám Changkaishistov a pri iných policajných operáciách. Egypťania a Sýrčania používali tento vrtuľník v konfliktoch s Izraelom a používali ho aj v občianskej vojne v Severnom Jemene. V Iraku sa Mi - 1 používal na potlačenie kurdských povstaní. Na Kube bol Mi - 1 použitý na elimináciu ozbrojených opozičných oddielov. Na začiatku prác na Mi-1a je iba originál časopisu. Chcel by som Vás upozorniť na to, ako sa implementujú montážne schémy tohto modelu.
Je mi ľúto, že nehovorím dobre po slovensky
Koľko ľudí, toľko názorov

Užívateľov profilový obrázok
Andrei59 | 60
Príspevky: 93
Meno: Андрей
Bydlisko: Rusko Krasnodar

Re: Mi-1a W. M. C. modely 1: 33 "Dragonflies Mile"

Príspevokod užívateľa Andrei59 » 24 Mar 2023 12:30

Ahoj všetci práca na aktuálnom projekte sa začala a tu je výsledok prvej fázy vytvárania modelu. Interiér kabíny posádky je zostavený.
Je mi ľúto, že nehovorím dobre po slovensky
Koľko ľudí, toľko názorov

Užívateľov profilový obrázok
Andrei59 | 60
Príspevky: 93
Meno: Андрей
Bydlisko: Rusko Krasnodar

Re: Mi-1a W. M. C. modely 1: 33 "Dragonflies Mile"

Príspevokod užívateľa Andrei59 » 24 Mar 2023 17:04

Ahoj všetci rámy boli vyrezané v oblasti zadnej časti kabíny a tu je výsledok montáže. Ako je zrejmé z fotografie, Zadná časť pohovky pre cestujúcich v hornej časti vyčnieva za rám, zatiaľ čo sedadlo pohovky dobre zapadá do rámu. Prerobím pohovku, našťastie som urobil naskenovanú kópiu časopisu

Je mi ľúto, že nehovorím dobre po slovensky
Koľko ľudí, toľko názorov

Užívateľov profilový obrázok
Andrei59 | 60
Príspevky: 93
Meno: Андрей
Bydlisko: Rusko Krasnodar

Re: Mi-1a W. M. C. modely 1: 33 "Dragonflies Mile"

Príspevokod užívateľa Andrei59 » 25 Mar 2023 09:38

Ahoj všetci práca na aktuálnom projekte pokračuje a tu je výsledok ďalšej fázy. Pohovka cestujúcich bola opravená, alebo skôr jej poloha vzhľadom na podperu bola opravená. Ak sa pozorne pozriete na priložené montážne schémy, všimnete si, že poloha pohovky je daná nasledovne - dlhá strana je operadlo a krátka strana je sedadlo, ale v skutočnosti je opak pravdou. Na fotografii tvarovky na suchu je vidieť, že teraz Zadná časť pohovky zapadá do hraníc rámu a sedadlo je tiež v hraniciach zodpovedajúceho rámu.

Je mi ľúto, že nehovorím dobre po slovensky
Koľko ľudí, toľko názorov

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mi-1a W. M. C. modely 1: 33 "Dragonflies Mile"

Príspevokod užívateľa mimapnd » 25 Mar 2023 12:33

Ahoj Andrei,
Aky material si pouzil na vyrobu pohovky?
какой материал использовали для изготовления дивана?
Cus
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Andrei59 | 60
Príspevky: 93
Meno: Андрей
Bydlisko: Rusko Krasnodar

Re: Mi-1a W. M. C. modely 1: 33 "Dragonflies Mile"

Príspevokod užívateľa Andrei59 » 25 Mar 2023 12:36

Samotná pohovka bola zostavená zo skenov časopisov, ale čalúnenie je tkanina, ktorá sa používa pri výrobe nábytku na čalúnenie zadných stien pohoviek a kresiel. Existujú dve farby-hnedá a čierna.
Je mi ľúto, že nehovorím dobre po slovensky
Koľko ľudí, toľko názorov

Užívateľov profilový obrázok
HlavaXXII | 47
Majster - Kráľ lietadiel
Príspevky: 1580
Meno: Marek

Re: Mi-1a W. M. C. modely 1: 33 "Dragonflies Mile"

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 25 Mar 2023 14:08

Ahoj Andrei.
Nespojil si tú sedačku na nesprávnych - užších koncoch?
Ak by si to spojil na širšej strane, tak by nevznikol problém s presahujúcou sedačkou voči zadnej stene.
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi

Užívateľov profilový obrázok
Andrei59 | 60
Príspevky: 93
Meno: Андрей
Bydlisko: Rusko Krasnodar

Re: Mi-1a W. M. C. modely 1: 33 "Dragonflies Mile"

Príspevokod užívateľa Andrei59 » 25 Mar 2023 19:48

Áno, sedadlo bolo pôvodne umiestnené nesprávne
Je mi ľúto, že nehovorím dobre po slovensky
Koľko ľudí, toľko názorov

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1234
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mi-1a W. M. C. modely 1: 33 "Dragonflies Mile"

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 26 Mar 2023 21:48

Pekná predloha, som zvedavý na obšívku, to bude riadna makačka..... Zatiaľ ideš pekne. :)
Hey Hou, Let´s Go!

Užívateľov profilový obrázok
Andrei59 | 60
Príspevky: 93
Meno: Андрей
Bydlisko: Rusko Krasnodar

Re: Mi-1a W. M. C. modely 1: 33 "Dragonflies Mile"

Príspevokod užívateľa Andrei59 » 28 Mar 2023 07:25

Ahoj všetci vraciam sa k téme pohovky pre cestujúcich. Po zaslúženej kritike členov fóra na inom fóre bolo rozhodnuté tento detail úplne prerobiť. Takže po analýze vzorov pohovky máme nasledujúce. Miesto ohybu pod uhlom 90 stupňov prednej časti je zvýraznené červenou farbou - ide o prechod zo sedadla na operadlo, zelená - miesto zaoblenia v hornej časti operadla, modrá-miesto ohybu pod uhlom 90 stupňov v spodnej zadnej časti, prechod z operadla na sedadlo. Použitím bočných stien pohovky na výslednú kožu dostaneme miesto ohybu predného sedadla. Fotografia zobrazuje výsledok zmeny.
Je mi ľúto, že nehovorím dobre po slovensky
Koľko ľudí, toľko názorov

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní