Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 24 Nov 2022 10:13

Nenávidím bombírovanie, tak som si skúsil navrhnúť a vytlačiť formu, do nej som dal lisovať bočnicu z 2 zlepených kanclákov, od herkulesu je prevlhnutá, plastická a natiahnutá tak, že sa dala cez stred natiahnuť len nasilu, po 24h vyschla a zmrštila sa, že spadla z tŕňa sama.



Možno by to šlo spraviť aj z kolečka, ja som spravil výsek medzikružia na lomenú striešku výšky 1mm, bombírovanie má výšku 2mm a vyzerá to na akurátny rozmer.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa Fito » 24 Nov 2022 10:46

:jawbone: tak totok keď uvidia číňania, tak o týždeň sa to bude predávať na aliexprese.

Veľmi dobrá pomôcka, škoda že sa to nedá nejak spraviť univerzálne na všetky priemery.
Alebo dá?
Toudi, zamysli sa :P
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 24 Nov 2022 13:55

Fito napísal:škoda že sa to nedá nejak spraviť univerzálne na všetky priemery.
Alebo dá?
Toudi, zamysli sa :P

Už dávno som nad týmto rozmýšľal, pretože ma vytáča ponuka dezénov a kolies napr. na Tatru ALE od RW, ALEBO od PMHT, ALEBO Fireboxu a pritom by to v reále mohlo mať ROVNAKÚ pneumatiku/ koleso. Tak ma napadlo, že by sa spravila forma na daný ROZMER pneumatiky a potom by si ju mohol obuť na model auta od hocijakého výrobcu v danej mierke, podmienkou je akurát aby mala ten rozmer pneumatiky v techničáku reálna predloha modelu.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3220
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa WanRayen » 24 Nov 2022 18:37

Tak toto je paráda. :dribble: :victory:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa iconmaster » 24 Nov 2022 21:40

No veru, to je celkom inovatívna pomôcka! :victory: Úplne univerzálne to spraviť asi nepôjde, no nejaký rozsah by to mohlo zvládnuť, ak sa urobí väčší vonkajší a menší vnútorný priemer. Nominálny rozmer "prípravku" potom bude primer kružnice striešky, čo by ale mohlo byť jednotné napr. pre nákladné kolečká v mierke 1:32 a pod..

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 07 Dec 2022 19:39

Malý postup, konečne osadené motory, sú celkom odolné na to, koľko každý váži, padlo mi to už trikrát... Odniesol si to hlavne čumák a veterný štítok.

:beat plaster:

Cez zadné diery je vsunutá papierová trubka, na nej sú nalepené rúry s kolenami, vpredu sú tiež diery, ale zavadzia kokpit, takže z každej rúry vpredu trčí krátka trubka, ktorou sa to fixuje v trupe, bolo by dobré mať všade diery, aby sa to dalo pekne nastaviť, ja mám v zadnom čele kartón, takže nič, ale aj za kolienko do rúr k motoru som vsunul krátke trubičky, trochu trčia, ½ až ¾ mm, nech to má aspoň akú takú geometriu

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
FunTomas | --
Príspevky: 61
Meno: Tomáš
Bydlisko: Bratislava

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa FunTomas » 20 Jan 2023 20:30

toudi_sk napísal:Nenávidím bombírovanie, tak som si skúsil navrhnúť a vytlačiť formu...
Škoda, že som sa s tým nepochválil pred dvomi rokmi aj ja. Presne z rovnakých dôvodov a presne takýmto spôsobom som spravil pneumatiky na nakladač od Patera. Skúsim to nájsť a dať sem nejaké fotky.

Edit:
Tak som našiel dokonca aj tú formičku. Prikladám fotky a aj keď z fotiek to možno nevidieť, výsledok je z môjho pohľadu takmer dokonalý. Ručne som nikdy nespravil lepšie kolieska.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 17 Apr 2023 16:21

pekná formička :victory:
---
malý "postup", teda skôr pozdĺžny pohyb v stoke, časom sa mi prestal páčiť trup, lebo mi pripadal príliš "hranatý"



tak som ho spravil z viacerých segmentov a rovno už aj s chlopňami



zatiaľ som spravil nové rebrá trupu a kokpitu, kedže v robote sa už nedá rezať vodou, rozhodol som sa spraviť rebrá pomocou 3D tlače, sú hrubé 2mm a treba rátať pri tvorbe s potrebnými vôľami, napr. otvor musí byť navrhnutý väčší o 0.2mm (polovica priemeru trysky), aby sa to dalo zasunúť do seba (po vytlačení som zistil, že mi zavadzajú červené časti a chýbajú zelené časti, aby krajné rebrá boli opreté na 3bodoch, nemohli sa ohýbať a boli kolmo na os)



popri tom som zistil 2 veci
1) trubky "motorov" natiahnuté durch cez trup v podstate nezasahujú do kokpitu, takže budú trčať z trupu a na ne sa nasunú motory, bude to pevnejšie
2) vzhľadom na hrúbku rebier budú tie trubky do nich zasahovať, takže som ich dal bližšie k sebe, čiže treba posunúť otvory v plášti trupu a aj na motoroch samotných, snáď to nebude vadiť



medzitým mám novší počítač, takže som prišiel o všetky pluginy (samozrejme som za ten čas aj zabudol, čo všetko som tam mal a ako sa to volalo)
a aj o Pepakura Designer, síce ho mám sľúbený na narodeniny, ale ja ho potrebujem teraz a nie na jeseň, no to skúsim to opinkať pomocou Flattery pluginu (na ten som si časom spomenul), kde rozložím diely do plochy a naskladám to do obdĺžnikov rozmeru A4, natípam obrázky, v Skicári z toho zložím celé stránky, aj hotové, vybavené

tak isto asi znova nakreslím a vytlačím rebrá motora
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 577
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa maaaslo » 23 Apr 2023 18:41

add ta pomocka na kolesa... Toudi onedlho otvara modelarsky pneuservis. dufam ze kompresor bude tiez papierovy...

Návrat na "Sci-Fi a fantazijné // Sci-Fi & Fantasy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný