Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 09 Apr 2015 15:47

serpens napísal:Hm, katapultovat sa pruzinou by bolo dost nestastne. Ked uz to je el. mag. lietadlo, nemohlo by to mat na katapult linearny motor?
Tiez tam mas cievky akurat ze nie pruzinove ale el. mag.
pet1972 napísal:Né, né a né....žiadne elektrooné...aj ten pohon lietadla je celé zle, ale to prekusnem, lebo je tam mooocno veľa tých ozubených oných

katapult jednoznačne na pružinky :victory: keď už pohon nie je parný :scorn:

neboj, keď už by som robil katapult nie mechanický, tak by to bol raketový motor na čierny prach ;) ale to by tiež nebolo moc vidieť, no porozmýšľam
nad serpensovou pripomienkou, ako to urýchľovať postupne z pomala do rýchla, možno niečo na spôsob wattovho regulátora a motor tiež asi prejde
PORIADNYM tuningom, budú tam zrejme kilá medeného drôtu na cievkach, no to je ďaleká budúcnosť, až bude kreslo, pokračovať sa bude tuningom
kokpitu,, musím navrhnúť ešte pedále a knipel

zatiaľ niečo pre potechu oka, zvládol som príkaz na opakovanie kopírovania, proste sa vysvieti diel, posunie/ pootočí sa o požadovanú vzdialenosť/ uhol
pomocou Ctrl a potom sa zadá hviezdička a počet krokov opakovania, enter a voilá, už je komplet hotový ozubený/ kolíkový hrebeň



"už len" ozubené koleso k tomu na "natiahnutie" mechanizmu pri nasádzaní kresla na vodiace tyče, ešte teda tie trubky, čo budú uchytené na kresle
a nárazníky, o ktoré budú zapreté stlačené pružiny, no to to až na budúci týždeň, dnes balíme na akciu, zajtra smer Veveří a prídem až v nedeľu večer
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 51
2K+
Príspevky: 2085
Meno: Peter Kováč
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa pet1972 » 11 Apr 2015 18:12

toudi_sk napísal:....zvládol som príkaz na opakovanie kopírovania, proste sa vysvieti diel, posunie/ pootočí sa o požadovanú vzdialenosť/ uhol
pomocou Ctrl a potom sa zadá hviezdička a počet krokov opakovania, enter a voilá, už je komplet hotový ozubený/ kolíkový hrebeň...


Nepozeral som do tipovtrikov, ale mohol by si to tam oné aj s típnutými obrázkami...vďaka :victory:
Naposledy upravil/-a pet1972 v 15 Apr 2015 21:46, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 15 Apr 2015 20:11

návod na youtube sa volá copy array a používa tam lomítko "/" na vloženie daného počtu
dielov medzi prvý a posledný diel, alebo malé "x" ako krát... možno aj originál "×" ( Alt+( - začiatok oblej zátvorky)

označí si diel, kopíruje ho pomocou Ctrl (ukáže sa pri kurzore + ), posunie kam treba a len na numerickej klávesnici zadá čo treba, píše sa to automaticky
do okienka vpravo dole, kde zadávaš aj hodnotu uhlov, alebo dĺžky
---
ja som si takto nakreslil ozubené kolečko, ku nemu upravil rozteč kolíkov na ozubenom hrebeni a hrebeň osadil na kreslo, pre názornosť som potom
natiahol pružiny pri vystrelenom sedadle, ale sa natiahli aj priemery drôtu, takže majú eliptický rez, to len tak pre hnidopichov
:girl:

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 51
2K+
Príspevky: 2085
Meno: Peter Kováč
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa pet1972 » 15 Apr 2015 21:48

Ěto fastastické :victory: :victory: :victory:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 19 Apr 2015 20:16

som rád, že sa páči
---
po osadení do kokpitu som zistil, že bočné panely skoro prekrývajú sedačku a chuďák pilot by si pri katapultovaní odrel boky, takže naspäť
k rysovaciemu prkénku a rozšíril som konštrukciu výstuh kokpitu, nech má aspoň 10cm voľného miesta, pri tej príležitosti som to zase celé
prekreslil nanovo, dal tomu metrické rozmery, spravil dorazy na pružiny a skosil ozubený hrebeň, nech dosadá pekne rovno



a môžem začať špekuľovať nad opierkami rúk, zatiaľ iba zmäť kružníc, pretože neviem, či v sketchupe ide robiť krivky podľa bodov ako v coreli

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
mirek | 48
Príspevky: 795
Meno: Miroslav Dvořák
Bydlisko: Olomouc

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa mirek » 20 Apr 2015 13:10

Máš to moc pěkné dobrá práce :)

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 24 Apr 2015 19:16

dík, snažím sa, ale to kreslo stále nieje to pravé orechové, zatiaľ na ukážku pár verzií, prechádzajúcich postupným vývojom



posledné verzia je 5, ak by som ho takto nakreslil ako prvé, nebol by som proti, ale snáď sa mi to časom vykryštalizuje, len to bude ešte chvíľku trvať
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 12 Máj 2015 20:13

ide to pomaly, lebo času pomenej, ďalšié verzie, kde by sa asi atlon opotil, ak by mal páliť tie dierky :bad smile:



toto sa mi už začína pozdávať, aspoň systém uchytenia bočných opierok na konštrukciu sedadla



a na záver jedna chuťovka, občas si niečo na fasbúku zahrám a v hre Pearl´s Peril ma upútala táto hovadinka



verzia s vrtuľou sa mi mocne páči a vedel by som si ju predstaviť ako pracku na popruhy do kokpitu
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 19 Sep 2022 06:46

Mno, napadlo ma, že skúsim aspoň otexturovať môj 3D model a nenašiel som vôbec nič, žiaden sketchupový súbor, iba originál 3D model ripnutý z .pdo súboru, tak som začal znova...



Skúsil som cvične zlepiť trup v mierke 1:32 a možno bude aj varianta s papuľou pre MiA.



Potom som prerobil čumák, aby bol oblejší a rozložím ho ako slnečnicu, podobne ako originál, ale bude treba do stredu trupu pred a za kokpit dať rebrá, nech to drží tvar. Uvidím, či som dobre rátal s hrúbkou papiera...

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 578
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa maaaslo » 19 Sep 2022 09:20

mocno pekne...

Návrat na "Sci-Fi a fantazijné // Sci-Fi & Fantasy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný