Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 06 Apr 2011 23:53

na stránke Deviantartu som našiel na stiahnutie utešený model steampunkového lietadla
Obrázok Obrázok Obrázok

s ktorým si dal autor dosť roboty, hlavne finálne textúry

Obrázok

http://siriusartworks.deviantart.com/#/d388i0h

v zazipovanom súbore sú 2 verzie, staršia .pdo verzia, ktorá sa otvára v Pepakura vieweri, no má
pár dielov iba z jednej strany, chýbajú nejaké chlopne a pár dielov je divne rozložených, čo sa
pokúša napraviť v .pdf súbore aj s pridanou tabuľkou s názvom modelu, ale kvalitou je na tom
horšie, vyzerá to na +/- 150DPI, čo je teda dosť málo na to, že model má rozpätie 65 cm
pepakura verzia je na tom lepšie, mám dojem že to je niečo ako vektor, takže kvalita zväčšením
netrpí a pri priblížení je vidieť, že napr. spoje na smerovke sú robené skrutkami a nie nitmi
na českom DF-ku navyše začala steampunková súťaž, tak som neodolal, prihlásil sa a bude sa tuniť do aleluja :vicotry:

pokračovanie nabudúce

EDIT: na úpravu PDO súborov v Sketchupe OBJ (Pepakura Designer) to DAE (Sketchup) online konvertor (v Sketchupe sa DAE súbor neotvára priamo, ale cez import)
Naposledy upravil/-a toudi_sk v 21 Feb 2015 13:45, upravené celkom 3 krát.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Zavislak | --
† 17.08.'12
Príspevky: 1599
Meno: Ondrej
Bydlisko: Stará Turá, Bratislava

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa Zavislak » 07 Apr 2011 07:50

...čiže začínaš odznova? A s tým týpkom komunikuješ, aby opravil tie chyby?

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 07 Apr 2011 14:47

to je pokec na ceske forum, tam im to nalozim od zaciatku, ale v skratenej forme :dhh:

zlepil som vsetko potrebne a vadne diely su "len" trup (okrem strednej casti) a "pologule" motorov, to upravim po prepocte na patricnu velkost a malo by to pasovat, typek sa furt drzi nazoru, ze chyba je len v tom, ze to je urcene na velkost Letter (US) a nie na A4 (Europa), co je kravina, lebo na jednej stranke je aj spicka a aj cast stredu trupu, ktory je velkostou OK, ale odvtedy sa neozval (3 dni), okrem toho odomna chce presne zmeny velkosti jednotlivych dielov, co v praxi znamena, robim si sam, robim si dobre :bad smile: (celu smikajdu odznova aj s poposuvanymi dielmi, aby som usetril 1/3- 1/4 stran) a jemu to naservirujem potom, samozrejme aj s pripomienkami a poziadavkami na rebra, upravy dielov co do tvaru a velkosti, PDO bola verzia 1.0, PDF verzia 1.01 a podla mojich pripomienok by to mohla byt rovno verzia 2.0
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 51
2K+
Príspevky: 2085
Meno: Peter Kováč
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa pet1972 » 07 Apr 2011 14:50

a podla mna to bude nakoniec verzia toudi_sk_plus 1.0 (stable) Final Edition :vicotry:

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa serpens » 07 Apr 2011 15:07

Pecial thanks to toudi_sk and papermodelers.sk :P :vicotry:
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 09 Apr 2011 00:02

tento týždeň som sa rozhodol, že skúsim spraviť/ znázorniť konce krídiel natáčacie, aby sa chovali ako klapky, tak som urval koniec krídla, predný valček je nahradený pastorkom a zadný časťou ozubeného kolesa, je to vyrezané nahrubo a hnusne, no inak to nedokážem, čiže vo finále použijem Dr. Lasera, ale teraz to nevadí, pretože to je na skúšku a ozubený veniec bude zmenšený o 2 zuby, aby pri max. výkyve krídlo nedralo zem

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok

... uvažoval som aj o sklápaní smerom hore, ako majú lietadlá na lietadlových lodiach, no neviem ako by som to znázornil na prevodoch (o funkcii predstavu mám, len v krídle by to nebolo vidno), zatiaľ by mi stačili len odnímacie pôvodné dekle na krídlach, aby bolo vidieť prevody na smerovky a kardan na pohon tohoto pastorku
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa Fito » 09 Apr 2011 17:25

Ano, toto sme videli na stretku.

ja si tie saskove slova presne nepamatam, ale dufam ze si si ich vzal k srdcu.

Evolventné
Cykloidné
Rebrové
Hypoidné
Valcové
Kužeľové
Prosté
Skrutkové
Ozubnicové (tyčové)
Planétové

a nezabudni
Obrázok

:girl:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 09 Apr 2011 19:12

sasko na stretku do servítky napísal:akú budeš mať výšku kužeľového kolesa?
:money:
a samozrejme som si zobral k srdcu Hlavovu poznámku, že 7- zubový kužeľový pastorok je kravina :red:
---
momentálne idem natípať sreenshoty z pepakury (pdf-ko je strašne nekvalitné) a poskladám jednotlivé stránky ako png obrázky 300DPI (takže zabijem s tým minimálne celý víkend) a spravím ďalšiu betastavbu už s upravenými dielmi, skúsim aj rebrá, lebo dnes som to oskenoval a podľa paintu sú to elipsy, špička úplná a ten ďalší diel trochen nepodarená, ale pripíšem to mojej gramblavosti :bad smile:

Off topic: až by ste videli ako to budem skladať, tak vedzte že v painte, rozlíšenie mám prepnuté na 1600× 1200 a každú stranu skladám zo 6 obrázkov ... magorina na entú
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 17 Apr 2011 14:29

trochen som pokročil v zisťovaní pomerového zmenšenia/ zväčšenia dielov vďaka Burtonovmu odvodeniu
vzorca na výpočet rozmeru elipsy z obvodu a veľkosti excentricity, všetko je odtiaľto:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Elipsa

zistil som, že predné zúženie trupu B2- B3 je 95% pôvodnej veľkosti a samotná špička diel B1- 92% pôvodnej veľkosti zo šmikajdy
LENŽE a teraz to príde, komplet všetky diely budem musieť vytlačiť nanovo Obrázok
Spoiler: Zobrazit
a to z obrázkov natípaných z pdo súboru pri veľkom rozlíšení, pretože teraz som zistil, že keď otvorím v gimpe pdf, čo som vyexportoval cez pdfcreator/factory a stránku uložím ako png obrázok, tak má nízke rozlíšenie nech som ako výstupné rozlíšenie zadal hocičo (300- 600 DPI, úplne jedno), čiže ako ivant vraví, spravím si to komplikovanou cestou, pretože jednoduchou mi to nejde, ak to niekto dokážete, veľmi rád sa nechám poučiť, ale výsledný png obrázok poprosím v podobnom rozlíšení, aký poskladám z natípaných screenov, tzn že rozmer "A" nebude 100 bodov, ale okolo 328, ako som získal pracne ja

Obrázok

ale najprv sa ešte pohrám zo zadnými dielmi trupu, ktoré sú pre zmenu menšie ako stredná časť a vyrátam o koľko % ich treba zväčšiť, potom poskladám diely vo vysokom rozlíšení, preorganizujem to na stránkach, aby sa dali vytlačiť ekonomickejšie a hurá na druhú betu bez retuše s ďalšími vychytávkami ako sú rebrá v krídle a podobne

Obrázok
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Steampunk - Elektromagnetické lietadlo /R. Cherry/ 1:16

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 19 Apr 2011 22:21

dnes som konečne trochu "viditeľne" pokročil, umiestnil som na stránku prerobené/ zmenšené diely B1, B2, B3
Obrázok

a rovno som k nim šupol aj diely D12- D15 na kolená zúžené o polovicu na overenie teórie vhodnosti pre jemnejší oblúk

Obrázok

kvalita samozrejme hnusná, ale niekto z toho možno vykreše pekné koleno, ak nič iné,
aspoň som zistil ďalšiu "chybičku" originálnych dielov, tie kolená majú farebný prechod
od svetlej do tmavej a diely D12 a D15 ich majú nakreslené opačne ako diely D13 a D14

Obrázok

ale vyzerá to tak, že mnou natípané obrázky dajú pri rovnakom DPI trochu väčší model :P
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Sci-Fi a fantazijné // Sci-Fi & Fantasy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný