Colt Model 1851 Navy

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Colt Model 1851 Navy

Príspevokod užívateľa Fito » 01 Apr 2020 14:23

Nestras, kde je este Nitra.

Aaale k veci, ten kolt vyzera parádne, čudujem sa síce že sa ti chce hrať s tou papierovou mechanikou ,ale hlavne je že ťa to baví :)
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Colt Model 1851 Navy

Príspevokod užívateľa Roman » 02 Apr 2020 20:48

na inspiraiu,papierovy kolt ruskeho modelara.ma tam aj vyrazene znacky,ohromne volaco
https://only-paper.ru/forum/14-26354-1
asi je to ten modelar co si vyraba rozne zbrane

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: Colt Model 1851 Navy

Príspevokod užívateľa orech » 04 Apr 2020 15:27

Ahoj všem :victory:

děkuji za podporu a inspiraci. Je to dobrá motivace pro další práci. Co se týče toho papírového mechanismu, baví mě objevovat, jak věci fungují a když se to pak i podaří zrealizovat, ta radost je o to větší. Že je to z papíru mě až tak nevadí. Na ukázku mi to stačí a jestli se to časem pokazí ? No co už. Stejně to není hračka. Nakonec model skončí v lepším případě vystavený někde na polici, v horším v krabici pod postelí :haha:

Co se týče dalšího postupu, začal jsem pracovat na hlavni. Pro Colt 1851 Navy je charakteristická oktagonální hlaveň. Její tvar jsem se rozhodl dosáhnout postupným vrstvením a následným opracováním do požadovaného tvaru. Stejný postup jsem vlastně zvolil během celé práce na modelu. Zatím nám připravenou polovinu hlavně složenou z dvanácti vrstev. Teď mě čeká druhá půlka, pak opracování vnitřních ploch, ke kterým by byl po slepení ztížený přístup, slepení obou půlek a finální opracování. Lehce se to popíše, hůř realizuje :scorn: Zkoušel jsem taky povrchovku. Zatím mosazných dílů. S výsledkem jsem celkem spokojený. Nato, že jsem to nikdy nedělal, to myslím není až tak zlé. Postupoval jsem tak, že po několikanásobné aplikaci plniče a přebroušení, jsem díly nastříkal černou matnou a pak v tenkých vrstvách stříkal mosaznou barvu. Nechtěl jsem ale, aby tu černou úplně překryla, takže místy prosvítá na povrch. Nevím, jestli je to tak správně, ale mě se to tak celkem líbí i když vždy si člověk řekne, že by to mohlo být lepší :haha: . Podobný postup chci zvolit i u dalších dílů. Ty by měly ve výsledku imitovat černěný povrch, ale zatím nevím, jak na to. To vlastní tělo revolveru je zatím stříknuto černou matnou, abych lépe viděl, kde je třeba upravit povrch.

Takže zatím to vypadá takto. Celkem jsem překvapený z velikosti modelu. Asi nejlíp to vystihnul můj osmiletý syn, který ho nazval malým ručním dělem.

Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Colt Model 1851 Navy

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 04 Apr 2020 18:33

Normálne to strekni vo finále polomatným lakom a cajk. :wink:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: Colt Model 1851 Navy

Príspevokod užívateľa orech » 09 Apr 2020 13:40

Ahoj

toudi_sk napísal:Normálne to strekni vo finále polomatným lakom a cajk. :wink:


tak nějak to asi nakonec dopadne, nejdřív si zkusím s tím pohrát a potom použiju metodu ŽAVES a fouknu to jen lakem :haha:

Podařilo se mi dokončit hlaveň. Ještě budu asi upravovat to vybráni pro vkládání kulky do bubínku ve spodní části hlavně. Zatím jsem ho udělal "okometricky", doladím ho pak podle situace po osazení bubínku. Teď mám rozkreslenou nabíjecí páku, snad se mi ji podaří přes svátky převést z 2D do 3D. Začal jsem taky kreslit bubínek. To by měl být poslední konstrukční celek na modelu, tak to tak vypadá, že bych tento model mohl dotáhnout do konce. Vlastně ještě pažba. To bude taky výzva :haha:

Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: Colt Model 1851 Navy

Príspevokod užívateľa orech » 11 Apr 2020 15:40

Ahoj všem :victory:

na modelu jsem pokračoval nabíjecí pákou. Při výrobě jsem použil stejný postup jako i u předešlých dílech - lepil jsem po vrstvách a konečný tvar jsem dobrousil. Na závěr jsem vše napustil sekundovým lepidlem, takže díl má celkem slušnou pevnost. Mechanismus je funkční, což v tomto případě bylo mnohem jednoduchší než u předchozí práce. Pro uzamknutí páky jsem použil pružinku z propisky, která svými rozměry úplně přesně pasovala pro daný účel. Teď mě čeká bubínek. Tady budu muset asi zvolit jiný postup práce. Přece jenom navrstvit výšku cca 50 mm by bylo celkem dost práce. Mám sice kružítko od OLFY, ale práce s nim mi moc nejde. No ještě uvidím.

Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: Colt Model 1851 Navy

Príspevokod užívateľa orech » 19 Apr 2020 11:10

Ahoj všem :victory:

takže pokračuji bubínkem. Nakonec jsem se rozhodl opět pro metodu vrstvení. Stačilo "jen" cca 70 vrstev a je to :haha: Jak už psal toudi, asi se na tu mechaniku vykašlu :haha: . Ono to chvíli fungovalo, bubínek se otáčel, kohoutek sklapnul a pak se to celé pototo :scorn: Papír fakt není ten nejvhodnější materiál. Vím, objevil jsem teplou vodu, ale aspoň jsem to zkusil. Ještě se pokusím tu mechaniku vypižlíkat z kovu, ale nejspíš se na to vytoto :bad smile:



Pomalu se blížím do finále. Pokusím se doladit povrch a začnu s povrchovkou. To ještě, v mém případě, bude porod :scorn:
Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Užívateľov profilový obrázok
paluso | 47
Príspevky: 570
Meno: Pavol
Bydlisko: Hlohovec

Re: Colt Model 1851 Navy

Príspevokod užívateľa paluso » 04 Jún 2020 21:25

Tak toto je šialenosť. Nemám slov. Ale dychtivo čakám na ďalší postup.

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: Colt Model 1851 Navy

Príspevokod užívateľa orech » 15 Apr 2022 11:28

Ahoj :victory:

takže, po dvou letech se vracím k tomuto kostlivci ze skříně. Během této přestávky jsem zkoušel různé techniky povrchové úpravy s cílem dosáhnout zašlý vzhled. Toto bude finální verze, protože si uvědomuji, že lépe to už prostě nesvedu. Však posuďte sami. Definitivně jsem taky upustil od varianty mechanicky funkčního modelu. Budu rád, když ho dokončím i v takovéto variantě.
Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Návrat na "Bez kategórie // No Class - Others"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný