IJN Mitsubishi T-14 / Orlik / 1:100

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
LaBa | --

IJN Mitsubishi T-14 / Orlik / 1:100

Príspevokod užívateľa LaBa » 09 Nov 2020 13:22

Ahojte Modelári.
Rozhodol som sa postaviť si svojho prvého "Poliaka" (teda ak nerátam Fiat 3000 od Answeru ktorý sme si rozdelili s kamarátom nakoľko tam boli 2 modely a kde som až počas stavby zistil že to nie je model 1:25 ale 1:35), doteraz som lepil plastové modely lodí 1/700 a bojovej techniky 1/72 a papierové modely viac menej len z ABC, E+Z a nejaké free modely väčšinou bojovej techniky. Pôvodne som si chcel postaviť nejaký ten tank 1:25, ale ako tak sledujem príspevky iných modelárov (v porovnaní s ktorými si neodvážim povedať že som modelár, ale len nejaký lepič...) tak je to celkom záhul. Takže najprv niečo bez kolies a pásov a potom uvidím.
Voľba padla na torpédový čln Mitsubishi T-14, ktorý beriem ako skúšku svojich schopností a osvojenia si nových. Proste je to predskokan Nemeckého Schnelboot S-100 aj s lasermi od WAK na ktorý som si zatiaľ netrúfol.

Premiérovo som vyskúšal podlepiť a vyrezať rebrá (výstuhy) a nasucho som ich poskladal.

LaBa | --

Re: IJN Mitsubishi T-14 / Orlik / 1:100

Príspevokod užívateľa LaBa » 15 Nov 2020 19:18

Dnes som mal tú česť stráviť čas sám doma bez rodiny, tak som to využil. Kvalita modelu je super, všetko pasuje viac menej ako má a zbytok je viac menej o mojich rukách. Kýl mi dal trocha zabrať a nie je to úplne ono, ale dopadol lepšie ako som od seba očakával (navyše je to moje prvé papierové plavidlo vôbec) tak som spokojný. Jediný s čím som neni až tak spokojný je retuš. To mi proste nikdy nešlo, nejde a asi ani nepôjde.

Oliver | 26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Oliver » 18 Nov 2020 13:21

Predloha pre mňa nezaujímavá, ale model ako taký podľa mňa zatiaľ vôbec nie je zlý.
Čo používaš na retuš? Ak si doteraz robil plastové modely, máš zrejme doma nejakú zásobu farieb na plastové modely. Skús na retuš použiť tie. Ja som zo začiatku svoje dva modely celé zretušoval syntetickou farbou. Potom som prešiel na temperky.

Dočkáme sa od teba niekedy aj nejakého väčšieho plavidla alebo tie sú mimo tvoj obzor? Také niečo mi tu trochu chýba.
Ja mám doma Oyodo v 1:200. Chuť by naň aj bola, ale nemám toľko času a hlavne ani priestor kam s tým (keby som sa dopracoval ku koncu).

Držím palce v ďalšej stavbe. Môj prvý poliak bol Modelik a nevyzeral ani zďaleka tak dobre ako tieto zárodky lode, ktoré tu prezentuješ. :big smile:
Oliver

Na stole: Jagdpanzer 38(t) Hetzer
Naposledy dokončené: Messerschmitt Bf 109E-4

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

LaBa | --

Príspevokod užívateľa LaBa » 18 Nov 2020 15:38

Ahoj Oliver.
Na retuš používam vodovky a fixky. Farby čo mi ostali z plastových modelov mi popravde nenapadlo použiť, ale môžem vyskúšať.
Čo sa týka niečoho väčšieho, tak určite väčší bude Schnellboot S100 1:100. Veľké bojové lode v mierke 1:200 sa mi fakt páčia, ale tie vôbec nemám v pláne. Za prvé nie je na to miesto a za druhé vôbec si na to netrúfam pri pohľade na tie miniatúrne dieliky a modeloch čo tu podaktorý tvoria. Niektoré prvky som tvaroval z kópie na kancelársky papier lebo z toho tvrdého papiera ani boha nešlo vytvarovať čo som potreboval. A to som ešte neni pri tých doplnkoch čo ma čakajú. Hoci dosť ma lákajú staré bojové lode z predvojnového obdobia, takže nič nie je vylúčené.

Oliver | 26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Oliver » 18 Nov 2020 23:30

Ono to za chvíľu dostaneš do ruky a skúsiš aj niečo ťažšie. Dobré rady nájdeš aj v Tipoch a Trikoch tu na fóre.
Ináč tie nano diely odrádzajú aj mňa ..
Oliver

Na stole: Jagdpanzer 38(t) Hetzer
Naposledy dokončené: Messerschmitt Bf 109E-4

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní