Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Príspevokod užívateľa iconmaster » 04 Jún 2022 01:17

Naprv som myslel, že si dal pauzu a zbúchal nejaké červené autíčko, vyzerá to fakt ako karoséria nejakého auta :)

Zasklievať takú prkotinu verím, že nebolo ľahké. Dopadlo to ale vcelku dobre! Držím palce do finišu :wink:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 04 Jún 2022 23:39

Ďakujem Ičo, hej, má to také proporcie Ferdinanda Porscheho :D Ale ešte to vyšperkuje pár zábradlí, hlavná anténa a pár svetiel na zadný “spojler”, tak postom sa už to čaro stratí.

Report
Kotvíme!!

Keďže som už opravil špicu na nose do kukateľnejšej podoby, dorobil som na ňu kotvičku. Piplačôčka ako sa patrí, len rezanie tých štyroch dieličôčkov mi trvalo polhoďku, základ je nedýchať aby to nebolo treba hľadať pod stolom!!! Popri tom som ešte našiel chýbajúci dielik z klaksónu, tak na mostík pribudol aj ten.

Nabudúce snáď anténa a zábradlia, to trochu potrvá… Trimce še!

...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 15 Jún 2022 09:45

Report
Striekame a svietime!



Ahojte papierníci!

Chuť piplať sa s drobotinami sa mi na chvíľku vrátila a z predpokladu pokračovania so zábradlím som si vybral tú druhú možnosť - klaksón a svetlá :big smile:


Klaksón bol pôvodne navrhnutý ako také malé slniečko - pevný stred a kopa tenučkých prerezov akože lúčov, chápete hej?, ale to by som určite nedal, tak som to otočil a zo zapasu koloru som si v rovnakej veľkosti vykrúžil poloblúk a prerezy vyrezal z vnútra, aby to malo ten malý oblúk v kúželi. Ostatné už bola hračka a fest sa mi ľúbi, také maličké milučké megafoniatko :baffle:

Ešte stále sa mi chcelo pinzetovať, tak som sa pustil do striekačiek - dva kusy. Zložitejšiu konštrukciu som nielenže nestaval, ale ešte ani nevidel, ale navzdory tomu to bola krásna práca, diely perfektne sedia aj napriek tomu, aká je to mierka. Je to vkusne navrhnuté, kde a prečo majú dané diely také spracovanie ako majú. Na rukoväte a zvodnice som použil môj obľúbený drôtik z ethernetového kábla 0,5mm a zafarbil silverfixom, prúdnica je tuto originál strieborný papier, ktorý mal byť zbytočne zdvojený, nechal som len jednu vrstvu a vývod zaretušoval. Počas prác ma celkom zaujal pomer návodových kresieb ku dielom:


A tu už fotky z postupu so striekačkami:


Veľký klobúk dole všetkým lodičkárom, ktorí robíte toto v dvojstovke s päťkrát väčšími plťkami! Kto si nevyskúšal, nepochopí... Nabudúce snáď už to zábradlie, veľa tam toho už neostáva, takže možno aj kompletovačka... Ale to sa mi zase bude musieť chcieť, lebo medzitým prišiel jeden zaujímavý projektík pod ruku, tak sa nechajte prekvapiť! Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Príspevokod užívateľa Fito » 15 Jún 2022 18:34

Kks alé veľké ruky :P

Alebo malý model, parádne ti to ide, radosť pozerať.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 16 Jún 2022 21:07

Ci pána, ozaj máš veľké prsty... :P
Pekná drobotinka, len tak ďalej...

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 28 Jún 2022 13:22

Chalani, a keby ste videli tie otlačky aké zanechávam :D !!!

Ďakujem za pochvaly, pokračovanie na modeli bude pokračovať po hvezdárni, chýba mi nejaký matroš ktorý je na ceste :D

Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 28 Júl 2022 00:52

Ahojte papierníci!

Nachvíľku som si odbehol k tejto nedokončenej krásavici a kým naberiem odvahu na drotárinu, čo ma na nej čaká, slobodne bez nátlaku som sa rozhodol zachrániť polcentimetrové kartóny pred hnevom domácej bohyne v podobe ich recyklácie. Skrátka že vraj zavadzali… Tak som ich musel využiť no…

Report
Tenkrát poprvé - podložka

Prerábka podstavca na badalcovskom majáku ma celkom príjemne priviedla ku myšlienke, že predsalen spravím tejto rakete podložku. Výsledok by mal kopírovať predlohu na 2-4 fotke v tomto reporte, a teda trávnatá plocha medzi bielymi obrubníkmi, plťka postavená na štyroch oceľových kockách na malých betónových obdlžníkoch a kolečkové schodíky so zábradlím. Skúsim niečo vyšpekuľovať aj s tými informačnými tabuľami a určite pribudne nápis na vyvolanie vášní u zástancov teroristu ničiteľa. Ostatok bude fajná trávička :)



Podstava podložky bude teda z tých ohrozených kartónov pekne navrstvených na sebe. Vyrezal som aj časti kociek a po víkende by som sa pustil do trávičky a prípravy. Tak sa vidíme nabudúce, trimce še!

...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 05 Aug 2022 00:56

Ahojte papierníci,

Do drôtariny na tejto “ponorke” sa mi stále nechce, tak som si na chate nastriekal podložku. Farba normálne zo stavebnín sprej, neviem airbrushovať, mal som firmu čo striekala interiéry, taže odpusťte ak je to až príliš nahulváta. Len som chcel aby to vyzeralo ako drevená podložka a kúštik to tak vyzerá hej hej :victory: :big smile:

Doma som si ešte natiahol podklad na obrubníky a umiestnil betónové nosníky, na ktorých budú stáť tie kocky a na nich plťka. Uvidíme či sa to bude aspoň kus podobať na dio z tej druhej fotky v tomto vlákne.


Nabudúce uvidíme čo. Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 18 Aug 2022 11:43

Ahojte papierníci!

Skoro ma trafil šľak... Určite to poznáte, ak bývate v domácnosti ešte s niekym iným, obzvlášť s niekym mimoriadne poriadkumilovným - váš model nie je tam kde ste ho nechal a ešte horšie, neodbornou manipuláciou ho páchateľ blízkeho rodinného druhu poškodil... A ani necekol, nieto ešte sa priznať... Konečne som totiž dostal chuť na drôtikovú prácičku na tejto rakete a zisťujem, že niektoré diely už namontované tam nie sú a niektoré sú poškodené :beaten: :shocked: :cry: :cry:

Takže drotárina opäť chvíľku počká, ale aj napriek silnému šokovému vyžitiu som vytiahol pakšamenty a nezaháľal som:

Report
Podstavce

Z vyššie uvedených objektívnych dôvodov som sa vrátil ku podložke a jej vývoju. Vymyslel som si, že tie podstavcové kocky spravím plastické a čo najvernejšie. Zase som si naložil, lebo v reálnej mierke je to, reálne povedané, z papiera nevyrobiteľné (samozrejme v mojich dimenziách vesmíru, ja také tenké pásiky v danej pevnosti neriskujem), pričom moju snahu o výrobu vzdala aj čepielka noža, ktorá to po pár zárezoch vzdala a odstrelila tesne vedľa oka... No keď sa darí, tak sa darí...

Takže samotná kocka je tiež taký malý model v modeli, malá piplačka, nič, čo by ma nepotešilo a pričom by som sa z toho marazmu neodreagoval :bad smile:



Dnes ešte dorobím zvyšné dve kocky a pokúsim sa opraviť pozostatky smršte po akože-upratovaní a raketa pôjde zase nachvíľku bokom, idem sa na týždeň slniť, a teda konečne niečo porobím na Belle v Rhine :)

Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 19 Aug 2022 00:09

Ahojte, len v krátkosti doplnenie ku predošlému príspevku - prvá skúška na podstavcových kockách :)



A načal som práce na obrubníkoch.



A jasné, dosť z poškodení sa podarilo ako tak opraviť… Pokračujeme po dovolenke, ale tatricami. Trimce še
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných