Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 18 Nov 2018 19:05

Nautile

Mierka: 1:? (odhadom asi 1:50)
Autor:Ladislav Jakubčo
Vydavateľ: Perfekt (kniha Papierové modely-Vystrihovačky)

Tento model lepím tak trochu neplánovane, pretože som mal rozrobené síce niečo iné, ale došla mi farba v tlačiarni, keď som potreboval niečo dotlačiť tak som to dočasne prerušil a siahol po tejto ponorke z uvedenej knihy...Ponorku som si chcel ale zlepiť už dávnejšie tak som sa k tomu aspoň konečne dostal. Táto sa naviac pozrela v roku 1987 aj k Titaniku, čo je pre mňa tiež vcelku zaujímavý fakt.
Úpravy som moc nerobil, akurát som podlepil nakreslené časti na čele a znova nalepil späť, aby to bolo trošku plastické, kopula na ktorej sú svetlomety je plastu, svetlomety sú urobené na novo, tak aby mi tam vošli LEDky (tentokrát tam už bude aj predradený odpor), chcel by som urobiť podložku s kusom vraku lode a dať to celé pod modré plexi (preto tam robím aj to osvetlenie, pod tým plexi by to mohlo vyzerať celkom pekne), tak uvidím, čo sa podarí...zatiaľ foto nedokončenej ponorky:

ObrázokObrázokObrázokObrázok

Oprava:
...pri svetlách som urobil chybu, tam kde pôvodne boli (viď foto) patria priezory, svetlá umiestnim na konštrukciu pred čelom ponorky. Foto, kde to bude už opravené dám neskôr. :wink:
Naposledy upravil/-a Zax v 23 Feb 2019 23:59, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 27 Nov 2018 00:32

Momentálne nemám moc času, tak som aspoň prerobil čelo ponorky. V reále tam je toho podstatne viac ako bolo vo vystrihovačke, tak som urobil rám z drôtu, na ktorý som pridal ďalšie svetlá a kamery. Urobil som tiež košík na vzorky.
ObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 07 Dec 2018 15:31

Ponorka je hotová, pridal som pár detailov. Urobil som ochranný rám okolo rádiolokátora, závesné oko, anténu, celé som to onitoval. Na funkčný maják s rámom som použil ledku z hrobovej sviečky, ktorá červeno preblikáva...teraz ma čaká podložka.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Príspevokod užívateľa mimapnd » 07 Dec 2018 16:37

Vyzera to zaujimavo.
Este ma napadlo, ked uz sa s tym tak pekne hrajes, tie klieste si mohol nastrihnut, jedny otvorit a dat do nich nejaky ten kaminok alebo chapadlo z Krakena :P
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 07 Dec 2018 22:14

...tie klieste by sa dali upravit, uvidim ako sa to bude vyvijat dalej, kedze ja si to upravujem priebezne :wink: pre mna je zaujimave spojenie tejto ponorky s Titanicom, takze na podlozku planujem urobit veci podla realnych fotiek z vraku-taniere, rozpadnuta lavicka, alebo nieco podobne...

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 24 Jan 2019 11:20

Po vianočnej prestávke som dokončil poklop pod ktorým bude ponorka. Padol na to jeden fotorámik a 2 dosky na dokumenty...Nevyzerá to zle, len je to trochu tmavšie ako som čakal, takže to budem musieť vnútri trochu nasvietiť. Jedná sa ale o hlboký ponor (v prípade Titanicu to bolo okolo 4km) tak preto som volil takéto tmavšie plexi. :wink:
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 31 Jan 2019 00:03

Vnútorné osvetlenie je vyriešené - použil som 2 modré ledky v protiľahlých rohoch, ako tienidlo som využil pôvodné reflektory z ponorky, presnú polohu si nastavím nakoniec podľa potreby.
Obrázok
...urobil som si pár trosiek na podložku, niektoré podľa reálnych fotiek z vraku a ešte pár hlbokovodných rýb (rod chimaera). Teraz to nastriekam základovkou a potom sa budem hrať z povrchovou úpravou, uvidím, čo sa podarí...aktuálny stav:
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Príspevokod užívateľa vasik1 » 31 Jan 2019 12:16

Ahoj,

tak na výsledok sa v tvojom podaní veľmi teším. Mám otázočku - aj si riešil nejakú spoločnú mierku ponorka : ryby : trosky...?

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 31 Jan 2019 13:39

Dakujem, ono sa to ukaze az na konci, ked sa to vsetko da do kopy a nasvieti, ako to bude vyzerat...
Tej mierke som sa nevyhol (mierka ponorky je okolo 1:50), pri tanieroch som ratal s rozmerom cca 30 cm, po prepocte to je 0,6cm, ryby som si nasiel na wikipedii, ze maju aj okolo 150 cm, po prepocte su to 3cm, lavicku som odhadol podla figurky v mierke 1:50...urcite tam ale nepouzijem vsetko, vyberiem si co sa mi tam bude hodit, veci co mi zostanu by som pouzil niekedy buduci rok, ked budem lepit ponorku Alvin :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Príspevokod užívateľa Fito » 31 Jan 2019 21:37

Toto je veľmi dobrý nápad, vytvorenie diorámy podľa fotiek.
Dobre sa s tým hráš, radosť pozerať.

A k tej mierke, .. veď tak, ako existujú malé, stredné a veľké taniere,.. . tak isto existujú aj malé, stredné a veľké ryby, či?
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných