Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

udetboje /saba - modellbau/ 1:24

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

udetboje /saba - modellbau/ 1:24

Príspevokod užívateľa Roman » 18 Dec 2019 19:39

-na vyrobnu linku sa dostal namorny zachranny prostriedok nazvany udetboje/ udetova boja/. sluzila na zachranu pilotov ktory pristali na mori.ako bola boja zakotvena na jednom mieste neviem.v boji su postele pre 4 osoby,sporak,vysielacka,zasoby jedla,zdravotnicky material,saty, dokonca aj spolocenske hry.ked bola boja prazdna svietilo biele svetlo,viditelne na 1km,ked bola obsadena svietilo biele a cervene svetlo a este bola na boji vyvesena cevenozlta zastavka.k boji patrilo este lano dlhe 100m s zltocervenymi plavakmi,to ukazovalo smer prudenia morskej vody co pomahalo pilotovi pri pristani na vodu.boja je po ciaru ponoru zlta,pod ciarou je natreta tehlovou zakladnou farbou. pred par rokmi morska burka v holandsku vyhodila na plaz zbytky spodnej casti jednej boje,su v muzeu.nic viac sa nedochovalo.
-model je odtialto:
https://saba-modellbau.jimdofree.com/mo ... tungsboje/
Obrázok
-boje zaviedol ernst udet,stihace eso z prvej svetovej vojny,po vojne spickovy akrobaticky pilot ale aj silny ozran.
ti ktory ste boli v leteckom muzeu v krakove mohli ste videt jeho akrobaticky strieborny dvojplosnik curtiss. na nom robil akrobaciu nad stadionom ked sa otvarala olympiada v nemecku v 1936.
-model je zvacseny na 1:24. pouzil som niekolko dielov ,ostane su spravene nanovo.trup je novy,povodny model je robeny po ciaru ponoru.vnutro som nerobil,nie je videt.v stavebnici je dost nepresnosti,diely su silno zjednodusene.dlzka trupu zodpoveda,ale mal by byt trochu sirsi trup:znama je sirka 2m.trup sa mierne zuzuje smerom dole. na predku a zadku boje boli poschodove postele.dlzka postele u namornikov je 2m.sirka predku je mensia ,postel tam nevojde.aby to bolo presne treba spravit aj novy vrch trupu,to sa mi cele prerabat nechcelo. vyska trupu je 2,5m, z toho asi pol metra naspodku bol beton ako zataz.
-model som spravil za tyzden,kazdy vecer trochu.kto by lepil bez novych dielov spravi to skor.

natierat sa bude v lete
Naposledy upravil/-a Roman v 13 Aug 2020 19:47, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: udetboje /saba - modellbau/ 1:24

Príspevokod užívateľa iconmaster » 18 Dec 2019 19:59

Hm, zaujímavé riešenie a čítam o tom prvý krát. Mali tam hádam lepšie vybavenie, ako na niektorých intrákoch :)

P.S.: z čoho získavaš tie drôty na zábradlia? Obyčajný kábel a potom to rovnáš?

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: udetboje /saba - modellbau/ 1:24

Príspevokod užívateľa Roman » 18 Dec 2019 20:43

-droty na zabradlia su z roznych kablov .kabel potom vyrovnavam, konkretne tento kus kabla som nasiel v zbernych surovinach, bolo tam jedno take opustene male klbko drotov,tak som ho sprivatizoval.pouzivam sykfy kable/na vedenie telefonov,internetu/,a dobry je aj medeny tvrdy zelenocerveny kabel co maju v obi.
- veru mali to tam lepsie ako na internate, a urcite si to umyselne nenicili ako to robia niektory obyvatelia inernatov.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: udetboje /saba - modellbau/ 1:24

Príspevokod užívateľa Oliver » 18 Dec 2019 22:01

Takúto plávajúcu unimobunku vidím prvýkrát. Je to veľmi zaujímavé a ako predloha pre model veľmi netradičné. Teším sa, keď to uvidím naživo.
Bude aj "morská" podložka?
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: udetboje /saba - modellbau/ 1:24

Príspevokod užívateľa Roman » 22 Dec 2019 19:19

podlozka zial nebude,zospodu je otvor na baterku,bez podlozky sa model lepsie skladuje.

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: udetboje /saba - modellbau/ 1:24

Príspevokod užívateľa Roman » 13 Aug 2020 19:45

boja je hotova.
na jednom obrazku je nakreslena na stoziari cervenozlta vlajka,pise sa ze to ma byt oznam ze je boja obsadena. lenze taka vlajka znamena v namornej abecede muz cez palubu.skor by tam mala byt vlajka potrebujem pomoc,potrebujem lekara,tie su farebne ine. vlajku radsej zatial nenalepim

-nemate niekto moznost zmerat zachranne koleso? potreboval by som priemer zvonku,znutra,hrubku

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: udetboje /saba - modellbau/ 1:24

Príspevokod užívateľa Oliver » 13 Aug 2020 19:48

Je to paráde, ale pýta si to trochu weatheringu, opočasovania.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: udetboje /saba - modellbau/ 1:24

Príspevokod užívateľa Roman » 13 Aug 2020 20:55

boja je nova :wink:
bojim sa spravit ostarnutie modelu,nerad by som znicil model.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: udetboje /saba - modellbau/ 1:24

Príspevokod užívateľa Oliver » 13 Aug 2020 23:34

Zvýraznilo by to aj povrchové detaily na žltej farbe. Tie sa tam teraz strácajú.
Aspoň nejakú olejovú farbu zapustiť by si mohol. Skús na staršom kúsku. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní