Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Le Fleuron 1729 / Бумажное моделирование / 1:100

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: Le Fleuron 1729 / Бумажное моделирование / 1:100

Príspevokod užívateľa orech » 09 Nov 2021 16:47

Ahoj :victory:

od posledního příspěvku sice uběhlo víc jak půl roku, ale stále pomalu pokračuji. Po dokončení obšívky levoboku jsem se vrhnul na pravobok. Snažil jsem se zúročit zkušenosti z předchozí práce na levoboku a snad se to povedlo o trochu líp, i když žádná sláva to rozhodně není. Vše pasovalo, žádný problém se nevyskytl, jenom by to chtělo lepší zrak a hlavně šikovnější ruce :red: .

Pak jsem zkusil záďové galérie. No je to boj, trochu s tím tápu, vůbec jsem nepochopil, jak se má udělat to zábradlí na balkónu, moc mi to nepasovalo, tak nevím, zda je to chyba autora a nebo moje. Výsledek je čistá improvizace, z blízka se ale na to raději nedívám, z dálky to celkem jde. Tady jsem ale narazil na nějaké chyby, které jsou rozhodně chybou autora a nebo nakladatele. Chybí nakreslená okna v horní řadě zádové galérie, taky okna na bočních galériích, chybí některé plastické ozdoby i když místo pro ně na modelu je připraveno, ale ve vystřihovánce se nevyskytují, některé ozdoby jsou rozměrově úzké a tak bílé plochy označující místo pro jejich nalepení na modelu prostě nepřekryjí. Ale i přes to všechno věřím, že si s tím nějak poradím. Sice ještě nevím jak, ale snad to půjde. Práci na zádi jsem proto přerušil a pustil se do galionu na přídi. Galionová figura pasovala dobře, menší problém byl s zpracováním snad ryby nebo nějaké mořské příšery, kterou figura probodává dýkou. Co se mi vůbec nepovedlo je hlava postavy, tak ji budu muset nakonec vymodelovat asi z moduritu a nebo ji vezmu synovi z nějaké figurky :wink: . Taky mi chyběly nějaké drobné díly galionového koše, respektivě byly jen na jeho jednu polovinu, ale nevím, jestli prostě chyběly a nebo jsem je ztratil. Tak jsem si je vyrobil.

Na modelu jsem sice nasekal dost chyb, ale jak už jsem psal dříve, poznám své limity a proto se z něho těším. Zatím bych ho vřele všem doporučil.

Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807


Užívateľov profilový obrázok
Jano 100 | 53
Pán plachetníc
Príspevky: 1469
Meno: Jano
Bydlisko: Humenné, Na Podskalku 62

Re: Le Fleuron 1729 / Бумажное моделирование / 1:100

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 09 Nov 2021 18:27

Vyzerá to dobre :victory:

Figurky robiť vieš, s galionom si poradíš, biele miesta vyplní retuš a zvyšné diely dorobíš :wink: Hlavne že sedí trup a je symetrický. Teraz je to už o hraní sa s detailami. Vyzerá to veľmi dobre.

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Le Fleuron 1729 / Бумажное моделирование / 1:100

Príspevokod užívateľa iconmaster » 09 Nov 2021 19:09

Pekný pokrok, len tak ďalej!
Nabudúce kľudne daj o čosi väčšie rozlíšenie fotiek, nech si vieme tie detaily vychutnať viac :wink:

Užívateľov profilový obrázok
slimák | --
Príspevky: 70
Meno: Jano
Bydlisko: Ladce

Re: Le Fleuron 1729 / Бумажное моделирование / 1:100

Príspevokod užívateľa slimák » 14 Nov 2021 01:48

Tiež sa prihováram za viac detailov na fotkách. :wink:
Ako píše Jano vyššie, to hlavné máš bez chyby. Ostatné drobnosti sú len také hranie, ktoré dokáže aj pri blbom dni či autorovej chybe nakoniec zakryť štetec, či nejaká "pohodená handra". A že viem o čom hovorím... :)
Teším sa na pokračovanie, až sa začne plniť paluba.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jano

Hotové modely: Phoenix DIIa, Z5, T40

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: Le Fleuron 1729 / Бумажное моделирование / 1:100

Príspevokod užívateľa orech » 19 Dec 2021 15:49

Ahoj :victory:

díky všem za podporu. Po měsíci jsem tady s dalším postupem. Paluba se pomalu začíná zaplňovat a dílů ve šmikajdě ubývá. Začínám zvažovat, či se pustit i do těch stěžňů. Zatím jsem osadil vlajkovou žerď. Zde bych se Vás chtěl zeptat, jak k ní byla uchycena vlajka. Nějaké fotky jsem našel na internetu, ale o moc chytřejší z toho nejsem. Nepředpokládám, že bych vlajku na tu žerď měl namotat, spíš si myslím, že byla uchycena na nějakém laně snad přes kladku na vrcholu žerdě. Ale jistý si nejsem.
Přikládám fotky dosavadního postupu, snažil jsem se i o nějaké detailnější, ale žádná sláva v mém podání to rozhodně není.

Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Le Fleuron 1729 / Бумажное моделирование / 1:100

Príspevokod užívateľa Brzdič » 26 Dec 2021 12:50

Pěkný, docela to má hezkej tisk, vypadá to fakt jako dřevo. V archívu se mi válí taky dvě dvě plachetnice, snad se k tomu někdy odhodlám. :)

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Le Fleuron 1729 / Бумажное моделирование / 1:100

Príspevokod užívateľa Saskardin » 27 Dec 2021 08:55

Brzdič napísal:Pěkný, docela to má hezkej tisk, vypadá to fakt jako dřevo. V archívu se mi válí taky dvě dvě plachetnice, snad se k tomu někdy odhodlám. :)


Tiež som milo prekvapený tými textúrami, vyzerá to fakt realisticky.
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Jano 100 | 53
Pán plachetníc
Príspevky: 1469
Meno: Jano
Bydlisko: Humenné, Na Podskalku 62

Re: Le Fleuron 1729 / Бумажное моделирование / 1:100

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 05 Jan 2022 16:47

Tiež ma prekvapuje, ako to vyzerá. Aj textúry, aj model :wink:

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Užívateľov profilový obrázok
Jano 100 | 53
Pán plachetníc
Príspevky: 1469
Meno: Jano
Bydlisko: Humenné, Na Podskalku 62

Re: Le Fleuron 1729 / Бумажное моделирование / 1:100

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 19 Feb 2022 16:03

Zatím jsem osadil vlajkovou žerď. Zde bych se Vás chtěl zeptat, jak k ní byla uchycena vlajka. Nějaké fotky jsem našel na internetu, ale o moc chytřejší z toho nejsem. Nepředpokládám, že bych vlajku na tu žerď měl namotat, spíš si myslím, že byla uchycena na nějakém laně snad přes kladku na vrcholu žerdě. Ale jistý si nejsem.

Tu je odpoveď. Myslím, že za 200+ rokov sa to nezmenilo.





Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní