Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2538
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Príspevokod užívateľa martin1807 » 28 Apr 2022 07:48

No vidíš dobre ti to ide :P
Máš dobrý tréning na obliny na kabínach 148 s tými prestrihami :still dreaming: :bad smile:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 08 Máj 2022 01:07

Ďakujem Maťo, ešte musím čo-to potrénovať, to bola tá ľahšia časť prestrihov, a popravde, k tej prednej sa mi dostávalo ťažko, pred ňou som mal oveľa väčší rešpekt a takto to dopadlo:

Report
Obšívka dobojovaná

Pred dokončením tejto obšívky som si musel dať motivačnú pauzu pri Tatriciach, tak som zbúchal rovno dve kabíny z môjho dlhodobého projektu. Celý nabudený som sa teda pustil opäť k rakete. Kúsok po kúsku dielik po dieliku jemnúčko som to dával k sebe, niekedy som mal pocit, že lepidla som tam dával až príliš málo, ale dodržiaval som vaše rady a nejako to nakoniec vyšlo. Dosť podstatný krok bolo vložiť vnútorný prstenec horného prielezu. Tam sa prejavila malá nepresnosť - hrany obšívky a prednej steny paluby na seba nadväzujú presne a nebol tam priestor pre tento prstenec. Trochu som to pretláčal ale stále je tam vidieť otvorenú hranu… Spolieham sa, že to zamaskuje rebrík :beaten:


Aby som tých oblín nemal málo, ďalšia dávka ma čakala na mostíku. Jeho spodná polovica je repete doterajšieho procesu, akurát päťkrát menšie… Opäť dielik po dieliku a dávať pozor na líniu (nie, nechudnem). Malá chybka je prehodenie čislovania na značených miestach vnútra kabíny mostíka, ale v zásade podľa tvaru je to ľahko rozoznateľné. Takže z tých relatívne väcších dielov (ako 1cm) ešte pribudne na mostík gauč, inak samá drobotina, a potom to presklím a zakryjem.


… A potom už len fakt drobotina a detaily… Tak držte prsty a trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 16 Máj 2022 00:24

Report
Mostík pripravený prijímať rozkazy

Ahojte papierníci!

Hlásim sa s mikropostupom, a to doslovne. Na mostík pribudol šefovský gaučík v inak škaredej sivej farbe (vôbec tam nepasuje, viac by bola pasovala nejaká tmavohnedá), veliteľské kreslo a drobotina na palubovku. Nic špeci som nevymýšľal, pekne to sedelo, akurát chýba rub dielu na operadle, tak sa to dalo ešte dolepiť so zvyšku plošky z rubu iného dielu.


Mostík sa na čas odkladá kým preschne podlepenie presklenia a zatiaľ spláchnem drobotiny na hornej palube a opravu predku, ktorú furt odkladám…

Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 22 Máj 2022 10:38

Ahoj Peťo,
Pekne to tu dávaš a tie oblinky precvičia prsty, že?
Parádne si to dal, sedačku ešte stále môžeš prefarbiť, držím palce aj naďalej...

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 22 Máj 2022 11:40

Dík dík! No, prsty sú už na niektoré diely priveľké, kde nemôže ľudská sila, pomôže technika (spiev Drišľak) :haha:

Nad tým kreslom ešte pouvažujem keď budem dávať strechu mostíka, či to bdue nejako extra vidieť, ale dobrý nápad. Dík ešte raz! Trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 22 Máj 2022 23:49

Report
Detaily, detaily, detaily…

Ahojte papierníci!

Pripravujem si drôtarinu tak pomedzi to som nahodil nejaké ďalšie detaily a malinký pokrok do toho. Pribudli vodiace drážky na hornú palubu a lemy okolo zadného schodiska, žeby tam nekapkala z boku vodička keď z mostíka pridá bomby. Na nich zase nejaké minioblinky z prestrihami, ale nato, že to má celé polcentík na výšku, to vyzerá presnejšie ako oblinky na mostíku… Asi som dobre trénoval a idem na kabínky tatríc.

Koniec hlásenia, pár fotiek a trimce še!

...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2538
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Príspevokod užívateľa martin1807 » 23 Máj 2022 10:36

No a kedy, že to ideš pustiť dole vodou či plave?. :P
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 24 Máj 2022 08:03

Neplave a nebude plávať, hydrofoily lietajú :haha: :P :bad smile:
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 31 Máj 2022 09:50

Ahojte papierníci,

malý, ale veľmi dôležitý krok v postupe bojov so sovietskou raketou... Predtým, než prejdem ku reportu vysvetlím - práce zastali kvôli predku lode. Nepáčil sa mi a pýtal si opravu... Hľadal som kade-tade možné farebné kombinácie, na ktoré by vystačil "zapas koloru" z modelu, aby nebol rozdiel vo farbe... Veľmi demotivujúci moment, fakt sa mi blbo pozeralo na model, ktorý medzi lepením odpočíva na čestnej poličke na úrovni očí, a teda vždy, naozaj vždy, ho mám na očiach keď idem okolo. Najmä keď sa na ňom nič nerobilo nie preto, že nebolo času, hoďka-dve denne sa vždy nájdu, ale preto, že kvôli tomu predku som na ňom úspešne prokrastinoval... Až do včera!

Report
Loď, ktorá sa plaví... ďalej!!! :victory:

Rozdumoval a špekuloval som, až prišiel čas sa konečne rozhodnúť. Farebná rezerva mi nedovoľovala prefarbiť celý predok tak, ako to mám na jednej z fotiek v úvode, preto som zvolil alternatívu podľa maľby civilnej rakety, ktorú dnes už neviem nájsť, ale charakteristická bola skosená vlna a jemný špic vpredu, tak som opravu čela robil podľa tohoto návrhu. Dával som pozor hlavne na kotevnú prievlačnicu, aby som ju nenatrhol skôr, ako budem do nej pchať kotvu , že jo... :haha: Tento zatiaľ jediný problém na modeli sa mi zdá sa podarilo v rámci možností poriešiť ku neviditeľnému výsledku, som spokojnejší a môžem smelo pokračovať ďalej bez ďalších prokrastinačných momentov :victory:



Pokračoval som ďalšími drobotinkami, šiestimi pármi bitiev (toten cicik čo sa zaňho zakvači plťka žeby neuplávala, jedna bitva alebo oko je na brehu a druhý koniec lana sa zakvači o palubnú bitvu). Keďže lejzre sú v tejto veľkosti nepoužiteľné, použil som aspoň kartón z nich a naostrenou chirurgickou ihlou podľa tipov chalanov kolegov súputníkov z fóra som si kolíky vydieroval, podobne aj čiapočky z čierneho papiera. Tie si našli svoje miesta a oživovanie paluby bude pokračovať ďalej. Tak držte prsty a trimce še!

...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 04 Jún 2022 00:41

Report
Mostík porodený…

Ako by som to povedal… Budem stručný… Prekvapilo ma to…

Myslel som si, že po skúsenostiach so zasklievaním toto až taký pôrod nebude… Ale zabudol som v akej mierke robím :beaten: :shocked:

Šiel som postupne najlepšie ako som vedel a ako som sa naučil tuto na fóre - statočne podlepil, okrúhle rohy vydieroval, nová čepielka, pomalinky, ale toto je asi hranica mojich aktuálnych schopností a tak som s výsledkom v rámci možností spokojný. Mostík je zasklený a zavretý a osadený na plťku. Už mi ostáva naozaj iba drobotina a drôtarina, tak držte prsty a trimce še!

A ešte špatné fotky:
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný