Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tatra 815 AD28 / Ander74 / 1:100

Moderátor: developer10

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Tatra 815 AD28 / Ander74 / 1:100

Príspevokod užívateľa LuPa » 20 Máj 2021 21:00

Chut na minimodely aj po dokonceni S706 RTS1 ostava, tak som sa pustil v nedelu do dalsieho krasneho kusku: Tatra 815 AD28. V case jeho tvorby uz ho tu Ander74 prezentoval spolu s celou partiou zeriavov.A kedze som uz jeho Tatry robil velmi rad si to zopakujem aj na tejto :wink: . Mozem len znova zopakovat, ze je to najkrajsie ( = najvernejsie) spravena tatrovacka koncepcia v tejto mierke, aku som zatial lepil a s presnostou som tiez nemal problem pri minulych modeloch.
Jednotlive valceky centralnej rury su nalepene na spajdli kvoli priamosti a pevnosti.Predny a zadny lichobeznikovy drziak zatial nie su prilepene, dopasujem ich az ku ramu/ nadstavbe.Vsetky napravy ostali vykyvne a kolieska sa nebudu otacat.
Pri dieloch podvozku vidim este tri "vzduchove valce T815" a zaujima ma ci sa maju pouzit.Co som pozeral tento model od Ripper, tam je tusim len jeden niekde na podvozku...Poradte, sikovnejsi, prosim.Dakujem :victory:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra 815 AD28 / Ander74 / 1:100

Príspevokod užívateľa LuPa » 20 Máj 2021 21:52

...aj by som zabudol.Tento model je volne stiahnutelny akurat uz neviem najst odkaz.Ak mate, doplnte, prosim.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra 815 AD28 / Ander74 / 1:100

Príspevokod užívateľa LuPa » 31 Máj 2021 21:03

Uz je aj druhy z troch papierov rozstrihany a zlepeny.Do zadnej casti ramu, kde bude neskor sediet zeriav, je vlepena balza kvoli pevnosti a aby sa to nekrutilo.Presnost vsetkych dielov bez problemov. Vzpery su plne funkcne.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra 815 AD28 / Ander74 / 1:100

Príspevokod užívateľa LuPa » 20 Jún 2021 11:10

Tatra je hotova, trvalo to, nedarilo sa mi, nakoniec aspon takto to vyzera aj ked od dokolnalosti to ma daleko.Trochu som si lepenie celeho ramena skomplikoval ked som musel dodatocne doplnat capy do uz hotovych celkov.
Celkovo je model presny, kresby zrozumitelne.Akurat pocas stavby treba mysliet dopredu aby nebol problem s naslednymi krokmi.

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 AD28 / Ander74 / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 20 Jún 2021 21:29

Ako kukam tak kukam, neviem kde vidis chybu… Gratulujem, krasna praca!

PS: hladal som link na ten Anderov model ale tento akosi uz nieje, ostatne zo serie tatrovkarskyvh autozeriavov su, tak ak toto vlakno raz uvidi, snad ho tu da, alebo k povodnym tu. Samozrejme pochvala patri aj autorovi ;)
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra 815 AD28 / Ander74 / 1:100

Príspevokod užívateľa LuPa » 20 Jún 2021 22:04

Peto, dakujem za pochvalu
To co mi nervy zralo nie je nastastie vidno na prvy pohlad :wink:

Návrat na "Minibox // Minibox"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní