Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Iveco Trakker CAS 30 / 1:100 / FDS

Moderátor: developer10

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Iveco Trakker CAS 30 / 1:100 / FDS

Príspevokod užívateľa LuPa » 05 Okt 2019 17:03

Bez velkej prestavky som z Avie presiel ku dalsiemu kusku od FDS: Iveco Trakker CAS 30. Model je volne stiahnutelny na https://www.minimodel.sk/sk/katalog-mod ... as-30.html . Ako obycajne pred strihanim dostal model 3 vrstvy cireho laku aby laser neopadaval,tlacene na 120g papier. Postupujem zhruba podla cislovania dielov, tj najprv ram, potom kabina a naraynik.Dnes rano pribudli predne kolesa s napravou, tie este nie su prilepene kvoli vzajomnemu dopasovani voci kabine aj zadnym kolesam.Pozitivne hodnotim modelovy ram aj schodiky. V navodnej kresbe chyba diel 34 (2x), autor mi doplnil,ze su to spodne stupacky pod schodikmi (Na modeli zatial nie su.)Na rame nie su vyznacene pozicie ostatnych dielov ako nadrz, napravy,akumulator...takze ich poziciu budem doladovat ked prilepim nadstavbu.Doteraz hodnotim presnost dielov modelu velmi vysoko, vsetko sedi :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Iveco Trakker CAS 30 / 1:100 / FDS

Príspevokod užívateľa LuPa » 10 Okt 2019 18:34

Nadstavba je uz nejaky cas hotova.Tu je moznost jednoducheho zadneho cela kde je rebrik nakresleny alebo zlozitejsej verzie kde sa lepi rebrik, volil som zlozitejsiu.Tu len poznamka,ze 2 diely, ktorymi sa k sebe vzajomne lepia tri casti nadstavby nemusia mat cervenu farbu ale pokojne mozu byt bez farby, kedze ich nie je vidno.Aj tak som nahrubo oskriabal farbu aby to lepsie chytilo.Inac vsetko pekne pasuje,problem je v mojej presnosti.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Iveco Trakker CAS 30 / 1:100 / FDS

Príspevokod užívateľa LuPa » 19 Okt 2019 20:39

Iveco uspesne dokoncene.Miestami som si pomahal fotkami realneho auta na internete.Doplnil som zrkadla,ktore na modely chybali a spravil som modelovejsi rebrik a drotene zabradlie na zadne celo.


Problemom boli zadne kolesa a ich napravy.Aby sa kolesa za seba zmestili do vyrezu (blatnik) musel som kolesa tretej napravy vyrazne vyosit oproti naprave.Preco to takto vyslo netusim...
A tlakove nadoby mi vysli po zlepeni sirsie ako medzera medzi ramom a bocnicou,preto su takto,nespravne, nalepene

Az na toto je model velmi pekny :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Iveco Trakker CAS 30 / 1:100 / FDS

Príspevokod užívateľa iconmaster » 19 Okt 2019 21:23

Pekná práca. Mohol by si vyrezať "vzduch" aj na vrchných rebríkoch a na ďalšom modeli už môžeš skúsiť aj interiér, keď si už takto dobre rozbehnutý :wink:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Iveco Trakker CAS 30 / 1:100 / FDS

Príspevokod užívateľa LuPa » 19 Okt 2019 22:07

Dakujem,aj ja som si vsimol to porovnanie rebrikov ale nechcelo sa mi s tym uz zabavat...asi skoda. A mam uz vytlaceny jeden Liaz s interierom aby ma to tahalo skusit to v tejto mierke, zatial mam respekt pred lepenim a tvarovanim skla.Ako vyhupem najlepsie s uzkymi stlpikmi kabiny aby sa mi nepotrhali kym do kabiny vlepim sklo? Niecim naimpregnovat..? Dakujem

Návrat na "Minibox // Minibox"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní