Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Volvo FH16 / 1:100 / FDS

Moderátor: developer10

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Volvo FH16 / 1:100 / FDS

Príspevokod užívateľa LuPa » 01 Apr 2020 21:27

Kedze ma chut na modely a istota dlhsieho pobytu doma drzi chcem sa rovno pustit do dalsieho kusku: VOlvo FH16.Chcem mu spravit aj interier, nikdy som na takomto malom nerobil interier tak mam trosku obavy zo zasklievania a vyrezavania tych tenuckych ramov okien.Okrem toho chcem spravit aj modelovy ram,ten uz som si dvakrat skusil na Dafoch od ZMK
Vzhaldom na to,ze neviem uplne identifikovat co kam patri, prosim o radu.Nie je mi jasne kam s oznacenymi dielmi.Dakujem :wink:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Volvo FH16 / 1:100 / FDS

Príspevokod užívateľa iconmaster » 01 Apr 2020 22:00

To horné so šípkou bude zrejme časť prístrojovky u spolujazdca.
To horné zakrúžkované asi stredový tunel - lepí sa na podlahu.
A tie spodné zakrúžkované sú zrejme horné schránky (vľavo) a posteľ (vpravo).

Každopádne zaujímavá predloha, držím palce :wink:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Volvo FH16 / 1:100 / FDS

Príspevokod užívateľa LuPa » 05 Apr 2020 19:53

Aktualny stav: ram s pohonom, predna naprava a tlmice.Napravu zatial nedam na ram kvoli presnemu dopasovani voci kabine.Z povodneho modelu som pouzil len vonkajsie pozdlzniky ramu.Motor je mozno az moc zjednoduseny ale vidno ho moc nebude.Po vlepeni napravy do ramu este doplnim olejovu vanu.

Idem na zadnu napravu.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Volvo FH16 / 1:100 / FDS

Príspevokod užívateľa LuPa » 07 Apr 2020 15:14

Zadna naprava aj hnaci hriadel su hotove.Z povodneho modelu som pouzil len vzduchove vaky a zvisle driaky nalepene pred prednym vzdovym vakom.Dost vyznamne mi pomaha impregnacia niektorych dielov sekundovym lepidlom.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Volvo FH16 / 1:100 / FDS

Príspevokod užívateľa LuPa » 13 Apr 2020 12:16

Uz je hotova aj kabina.Interier som ako prvy zlepil.Tu bol trochu problem s identifikaciou jednotlivych dielov.Okrem toho bol povodny stredovy tunel riadne vysoky,podla foto originalov som ho upravil na vysku zhruba 1mm nad podlahou.Vsetky diely interieru su vytlacene na kancelarskom papieri, kvoli tomu,ze na tej strane bola aj navodna kresba.A nakoniec som zistil,ze kvoli tvarovaniu to bolo spravne rozhodnutie.Veniec volantu je yrolovany pasik papieru,ktory som dalej vytvaroval do kruhu (venca),stred je vlepeny z originalneho dielu.
Kabina bola presna az na diel cislo 4 - strecha, ktora bola asi 1mm dlhsia.Lepil som ju odzadu smerom dopredu a precnievajuci zvysok som odrezal.Napriek tomu je v zaoblenych rohoch medzi cervenou strechou a ciernym stitom nad sklom medzierka.Presklenie je z folie, ktoru som lepil obojstrannou paskou.Na kabine som pouzil len uplne spodne schodiky pod dverami,zvysne schodiky sa daju pouzit v pripade otvaratelnych dveri, ktore tento model tiez ponuka.Stlpiky medzi celnym a bocnymi oknami som impregnoval z opacnej strany sekundovym lepidlom a nasledne vyrezal bocne okna.Vyrazne to pomohlo pevnosti. :big smile:
Po dlhsom merani som nakoniec kabinu nalepil na ram.Na samotnom rame nie su vyznacene ziadne miesta na prilepenie ostatnych dielov, nevadi, aspon sa daju priebezne dopasovavat.Zadnu napavu som musel odrezat od ramu lebo bola prilis vzadu.Pokracovat budem lavym prednym blatnikom a dielmi na rame az po zadnu napravu.

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Volvo FH16 / 1:100 / FDS

Príspevokod užívateľa petopato » 13 Apr 2020 20:49

No priznám sa, veľa som od tohoto projektu nečakal, ale som milo prekvapený, na tú mierku to vyzerá velmi dobre. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Volvo FH16 / 1:100 / FDS

Príspevokod užívateľa LuPa » 15 Apr 2020 19:06

Dakujem :wink:
O polnoci som dokoncil model. Musel som dopasovavat jednotlive diely ako nadrze, napravy atd tak aby vzajomne sadli a aby hlavne vsetky styri kolesa boli na zemi sucasne :) ,podarilo sa.Po kabine pribudli na ram nadrze,zadna naprava s hnacim hriadelom,predna naprava,zadne blatniky, ochranne bocnice,spoiler nad kabinu, sedlo,kolesa a na koniec zrkadla.Oproti originalu som k modelu doplnil rozne detaily alebo som ich aspon z povodnych dielov vylepsil.Aspon uz viem,ze interier a zasklievanie v tejto mierke nie su az take zlozite ako som si myslel :)
Tvorcovi dakujem za velmi pekny model (inac existuje aj v ciernej a bledej sedozelenej verzii).Povodne ma skatulkovy ram , kabina moze aj nemusi mat interier a jednoduchsie napravy.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Volvo FH16 / 1:100 / FDS

Príspevokod užívateľa iconmaster » 15 Apr 2020 20:12

Paráda :victory: Pekne si to zvládol, bude aj nejaký náves?

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Volvo FH16 / 1:100 / FDS

Príspevokod užívateľa petopato » 15 Apr 2020 20:35

Úžasné, ťažko uveriť, že to nejakých 7 cm :wink: :victory:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Volvo FH16 / 1:100 / FDS

Príspevokod užívateľa LuPa » 15 Apr 2020 23:58

Dakujem Vam, pani :big smile:
Naves predbezne nechystam aj ked v PC ich mam stiahnutych dostatok.Ale napdaol ma cisternovy, ten mam minimalne k DAFu od ZMK.Ale pohraval som sa kratko aj s touto moznostou...

Návrat na "Minibox // Minibox"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní