Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Východný front - Orech 2021 (1:200)

Moderátor: developer10

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Východný front - Orech 2021 (1:200)

Príspevokod užívateľa Zax » 16 Jún 2021 19:07

Ďakujem, ja už dobre nevidím, takže bez okuliarov a v tomto prípade aj lupy by som neurobil nič...
Čo sa týka pravidiel, tak muselo ísť o vlašský orech (čím sa podaril zohnať väčší, tým lepšie) a muselo sa jednať o model techniky...Keď tá súťaž bežala vôbec nebolo jasné kto vyhrá, pretože z cca 10 orechov aspoň 5 malo veľmi slušnú úroveň, potom to už záviselo na hlasovaní a práve koli podvodom na hlasovaní táto súťaž skončila...tu sa dajú pozrieť všetky ročníky do 2017:

https://forum.minimodel.cz/viewforum.ph ... 6e6d604626

Urobil som teren v spodnej škrupine. Sem umiestnim transporter (na cestu) a motorku (vľavo od jazierka)...


Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Východný front - Orech 2021 (1:200)

Príspevokod užívateľa developer10 » 16 Jún 2021 21:03

Len z uzasom v tichosti sledujem tvoje majstrovstvo, aj roznorodost a napaditost v galerii! Paradna praca, naozaj by som raz chcel mat taku neochvejmu a presnu ruku!

Na margo tej sutaze, iba som zasol co ludia dokazu spravit pre diplom a pytlik orieskov :D Ale tak to niekedy chodi ak nie su jasne pravidla a daju rozhodovat ludi no…

V kazdom pripade uz sa tesim na blizke finale a ak z tohto nebude fotka mesiaca vyhodnotena odbornou porotou tohto fora, tak poslem celej porote pytlik burakov! :still dreaming: :P :haha: (respekt pani, nech zije humor a recesia)
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Východný front - Orech 2021 (1:200)

Príspevokod užívateľa Zax » 16 Jún 2021 23:02

Ďakujem, ale kto ma trochu pozná z nejakej výstavy, tak vie aku "neochvejmu a presnu ruku" mam :bad smile: (prezradím, že doktor by zo mna byt nemohol), co sa tyka tej suťaže, tak tam v podstate o nič nešlo, ak som to aj pár krát vyhral tak som dostal diplom, ktorý som si mohol vystaviť akurat tak na poličke, alebo maximálne hodiť na moje webovky...
Toto je len taká drobnosť, na pár týždňov, sú tu modely ktoré sa lepia mesiace, tam treba hľadať pánov modelárov. :wink:
Momentálne som to začal skladať a je to celkom zabava, nejako to poskladať, aby to dávalo trochu zmysel a súčasne sa to dalo zavrieť :P

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Východný front - Orech 2021 (1:200)

Príspevokod užívateľa Zax » 19 Jún 2021 11:12



Tak ja mám hotovo. Som rád, že aj tento rok sa mi to podarilo dať do kopy aj keď je to trochu záťaž hlavne na oči. Len to zhrniem, pôvodne súťaž poriadal minimodel.cz, v roku 2020 už nebola vyhlásená a asi už definitívne skončila. Ja pokračujem ďalej.
Podstatou tejto súťaže bolo zlepiť model ľubovoľnej techniky a umiestniť ho do orechovej škrupiny tak aby sa dala kompletne zavrieť. Zostal som pri vojenskej tematike, tentokrát som sa konečne dostal na východný front. Len pripomeniem, že celý orech je o kompromisoch, čo sa ešte dá urobiť a hlavne ako to urobiť tak aby sa to dalo zavrieť, takže tak to treba brať... :wink:
V orechu som sa pokúsil vytvoriť nasledovnú diorámu:
Dej sa odohráva v ZSSR počas 2. svetovej vojny, jednotka wermachtu na Sd.Kfz. 222 sa zastavila pri jazere aby si oddýchla. Tu ich zastihla motospojka aby ich varovala, že červená armáda je už blízko. Spoza kopca sa náhle vynoril T-34 s pechotou, čím bol ich osud spečatený...
Spomeniem pár detailov:
-takmer všetkým vojakom som niečo dal do ruky, takže motospojka má správu, vojak pri transportéry fajčí, ruskí vojaci majú zbrane (aj keď tie som mohol urobiť ešte menšie...), vojakovi za transportérom, ktorý si odskočil, som tam dal strom, s ktorým som pôvodne nepočítal, ale na to miesto presne vošiel...
-tank má otočnú vežu, takže pokiaľ to zavieram musí mieriť pred seba
-v hornej škrupine je prameň z ktorého vyteká voda do jazera v spodnej škrupine, prúd vody som vytvoril z vlákna, ktoré sa používa v svetelnej fontáne. Aby to išlo zavrieť, hore je to prilepené a dolu sa to zasúva do otvoru v jazere.

V dioráme som použil nasledovné modely (free modely z internetu):
-Sd.Kfz. 222 Ausf. B (1:87 zmenšené do 1:200 - R&P Models)
-Zundap KS750 (1:87 zmenšené do 1:200 - R&P Models)
-T-34 (1:100 zmenšené do 1:200 - Rawen)

-V orechu som nakoniec použil 9 figúriek vojakov.

Tak ako minulé roky som orech prilepil na stopku z pohára s vygravírovaným názvom...Takisto aj tento orech dostal podstavec, kde je nejaký ten pokec a foto.

Pár fotiek:



...ešte jedno spoločné foto všetkých orechov:



...a nakoniec prezentačné video tak ako pri ostatných orechoch, kde je viac fotiek:

https://www.youtube.com/watch?v=e1dkNNCB28w

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Východný front - Orech 2021 (1:200)

Príspevokod užívateľa Saskardin » 19 Jún 2021 14:04

"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Východný front - Orech 2021 (1:200)

Príspevokod užívateľa Zax » 19 Jún 2021 22:19

Ďakujem, ale zas az taky zazrak to nie je...som rad, ze som to nejako dal do kopy a uz teraz rozmyslam, co by som mohol vopchat do orecha buduci rok :bad smile:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Východný front - Orech 2021 (1:200)

Príspevokod užívateľa LuPa » 20 Jún 2021 11:39

super, super :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Východný front - Orech 2021 (1:200)

Príspevokod užívateľa Zax » 20 Jún 2021 14:09

Zax napísal:Tak ako minulé roky aj tento rok sa pokúsim zlepiť ďalšiu mikro diorámu v orechu. Súťaž poriadal minimodel.cz, posledné roky už ale nebola vyhlásená. Ja sa budem snažiť pokračovať ďalej. Podstatou tejto súťaže bolo zlepiť model ľubovoľnej techniky a umiestniť ho do orechovej škrupiny tak aby sa dala kompletne zavrieť. Zostal som pri vojenskej tematike, tentokrát sa ale pokúsim spracovať niečo z východného frontu. Takže to bude stret nemeckej a ruskej techniky, uvidím, čo sa podarí...

Takto vyzerali predchádzajúce orechy:



Ako prvé sa mi podarilo ako tak zlepiť Sd.Kfz. 222 Ausf. B od R&P Models. Originál je v 1:87, ja som si to zmenšil do 1:200, má to viac ako 100 dielov, čo už nebolo pre mňa moc zlepiteľné v 1:200, takže som zjednodušoval, kde sa dalo, ale aj tak je to už pre mňa na hrane zlepiteľnosti a je to celkom záber na oči... Tak ako minulé roky pre orech som si pripravil stopku z pohára, ešte budem lepiť podstavec ako minule.

Pár fotiek aktuálneho stavu:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Východný front - Orech 2021 (1:200)

Príspevokod užívateľa Zax » 20 Jún 2021 14:10

Dakujem :wink:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Východný front - Orech 2021 (1:200)

Príspevokod užívateľa developer10 » 20 Jún 2021 21:21

Hlboky obdiv a poklona este raz, skromnost je na mieste iba pri velkosti tvojho diela, naozaj skvela praca!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Minibox // Minibox"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní