Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Komatsu PC800 LC-8 / 1:100 / skrlub

Moderátor: developer10

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Komatsu PC800 LC-8 / 1:100 / skrlub

Príspevokod užívateľa LuPa » 25 Feb 2022 20:33

Po kratkej prestavke som sa pustil do asi prveho mojho stavebneho stroja v M1/100. Mam ich viac a vybral som tohoto Japonca. Model je volne stiahnutelny na https://ulozto.cz/hledej?q=komatsu-pc800.pdf
Je moznost spravit kabinku s interierom alebo bez neho.Zvolil som interier.V navode sa pise o podliepani dielov ale nie o tom, akym papierom podlepit, tak som zvolil papier, na ktorom je model vytlaceny - ca 140g.
Lepim podla poradovych cisel ale teraz nasleduje interier kabinky aby som ju mohol uzavriet.Spodnu cast dielov 2 a 3 som zvnutra vystuzil papierom ca 1,7mm hrubym.Aj sa lepsie lepili k celku ako sa nekrutil spodok.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Komatsu PC800 LC-8 / 1:100 / skrlub

Príspevokod užívateľa LuPa » 26 Feb 2022 23:39

Kabina aj s interierom je hotova, zatial len polozena na svojom mieste. Dalej pribudli drziaky piestov a spodneho ramena.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Komatsu PC800 LC-8 / 1:100 / skrlub

Príspevokod užívateľa iconmaster » 27 Feb 2022 00:04

Paráda. Vyzerá byť celkom pekne spracovaný minibox! Len tak ďalej :wink:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Komatsu PC800 LC-8 / 1:100 / skrlub

Príspevokod užívateľa LuPa » 27 Feb 2022 23:23

Myslim, ze dost pekne spracovany, ako pises.A zaroven ponuka kopec moznosti na doladenie :wink:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Komatsu PC800 LC-8 / 1:100 / skrlub

Príspevokod užívateľa developer10 » 28 Feb 2022 07:54

Zase sa bude na co pozerat! Drzim prsty!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Komatsu PC800 LC-8 / 1:100 / skrlub

Príspevokod užívateľa LuPa » 09 Mar 2022 21:59

Velmi pomaly pokracujem.Ramena s lopatou a piestami su skoro hotove.Zatial som capy nelepil, keby nahodou.Capy su 0,5mm drot a piesty budu z drotu cca 1mm z kancelarskych sponiek.Priamost ramien a rovnobeznost capov vzajomne nie je uplne dokonala (mojou vinou), snad to cele bude v poriadku. Na lopate nie su znacene miesta pre lepenie dielov 21L,P (uchytenia pak a ramena) tak som si ich vymeral podla realnej sirky dielov, ktore tam budu v capoch uchytene. Uchytenie piestov k capom chcem robit ich prilepenim na tupo ku kruzku z papiera.Tie kruzky je uz vidno na capoch.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Komatsu PC800 LC-8 / 1:100 / skrlub

Príspevokod užívateľa LuPa » 11 Mar 2022 21:53

Cele rameno je uz poskladane.Dlzku piestov som si meral vlastnu, tie v modeli sa mi zdali trochu kratke.Piesty sa vysuvaju tuho a to je zarukou toho, ze rameno drzi aspon zatial v kazdej polohe, to som chcel dosiahnut :victory: piesty (drotiky) su ku papierovemu kruzku (capu) lepene sekundovym lepidlom, v kruzku je jemne zahlbenie pre piest.
Az na to ze sa mi cele pekne skrutilo by to bolo v poriadku...(na fotkach to nevidno :wink: )

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Komatsu PC800 LC-8 / 1:100 / skrlub

Príspevokod užívateľa LuPa » 15 Mar 2022 20:42

Hotovy je Komatsu, samotny podvozok som nefotil.Zaklad podvozku, diel 37 som zvnutra vystuzil balzou. Pasy som lepil tak, ze som nimi postupne opasal diely 45L,P (pohon) a az nasledne uzavrel.Dobre som spravil, lebo mi vysli kusok dlhsie.MOdel podla mna velmi podareny, ziadne problemy, navodna kresba prehladna, uz len zlepsit vlastnu zrucnost :)

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Komatsu PC800 LC-8 / 1:100 / skrlub

Príspevokod užívateľa iconmaster » 15 Mar 2022 20:47

Gratulujem, parádny kúsok :victory:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Komatsu PC800 LC-8 / 1:100 / skrlub

Príspevokod užívateľa developer10 » 16 Mar 2022 00:15

Predčil si očakávania, nádherné, fakt pecka! To snáď ani nie je v miniboxovej mierke :D

Gratulujem a trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Minibox // Minibox"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní