Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

TATRA 158 Phoenix 8x8 KOA & S1 / FDS - František Kováčik free & betatest / 1:100

Moderátor: developer10

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: TATRA 158 Phoenix 8x8 KOA & S1 / FDS - František Kováčik free & betatest / 1:100

Príspevokod užívateľa LuPa » 03 Apr 2023 19:24

Super, ten interier doda modelu vela :) . Namiesto vrezavania vzduchu z volantu ja jeho veniec spravim z drotiku a len ramena povodneho dielu vyuzijem.
Peto, kde si kupil to loziskove kruzidlo?

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 158 Phoenix 8x8 KOA & S1 / FDS - František Kováčik free & betatest / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 04 Apr 2023 23:40

Čauko, no raz to vyskúšam takto ale fakt sa mi to zdá nemožné, to už je u mňa za hranou možností zatiaľ. Uvidíme…

Ku tej rezačke mám to od L-modelu nájdeš tu: https://www.lmodel.cz/produkty/
Je to úžasný pomocník, práve dnes som sedel nad 70-timi vykruženiami a nemám pocit, žeby som na tie kolesá nadával alebo mal pocit nejakej manufaktúry. Práve naopak, mám dobrý feeling, asi začínam byť maniak…


Chvíľku teda trávim na inom supertajnom projekte ale zanedlho som späť pri tomto projektíku. Trimce še
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: TATRA 158 Phoenix 8x8 KOA & S1 / FDS - František Kováčik free & betatest / 1:100

Príspevokod užívateľa martin1807 » 05 Apr 2023 11:31

developer10 napísal:Ku tej rezačke mám to od L-modelu nájdeš tu: https://www.lmodel.cz/produkty/
Je to úžasný pomocník, práve dnes som sedel nad 70-timi vykruženiami a nemám pocit, žeby som na tie kolesá nadával alebo mal pocit nejakej manufaktúry. Práve naopak, mám dobrý feeling, asi začínam byť maniak…


Dones tuto mašinku na hvezdáreň. Zrobime workshop. :bad smile: :wink:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 158 Phoenix 8x8 KOA & S1 / FDS - František Kováčik free & betatest / 1:100

Príspevokod užívateľa iconmaster » 05 Apr 2023 19:36

Aj ja hlasujem za workshop na hvezdárni! Aj som mal v pláne niektorý deň tam napísať, že pomaly môžeme začať plánovať program, aby sme tam zase len nekecali o Tesle :P

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 158 Phoenix 8x8 KOA & S1 / FDS - František Kováčik free & betatest / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 11 Apr 2023 00:52

Ahojte papierníci!

Vďaka za reakcie na rezačku, Ico môžeš napísať 15 inútový workshop do programu ;)

Naspäť ku dvojičkám. Dal som dokopy kabíny s interiérom, nárazníkom a blatníkmi. Cítim, že som na hrane svojich schopností, ale ako inak sa niečo nové naučím ak to hneď aj nevyskúšam, že jo… Je to ešte trochu chlpaté a trčia kade-tade nejaké zaretušované chlopne, kde sme si s hrúbkou papiera nenašli spoločné počty, ale už aj na tomto projekte som na druhej kabíne použil postupy, ktoré na tej prvej nerobili dobrotu a trebalo ich vylepšiť. Aj keď to nebude vo finále výstavný kúsok, budú navždy mojimi prvými minimodelmi s iteriérom :victory:

Stručne ku postupu: interiéry vošli dnu ulplne v pohoďke, akurát pri skúšobnom nasadení som zistil, že na šasi s motorom kabína s introšom nevojde a ten výrez v podlahe treba spraviť tak či tak, najlepšie vyrezať celý stred a tunel naňho napojiť napriamo na chlopne. Inak všetko bez najmenších problémov.


Tu sú teda priebežné fotečky krásavíc:
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 158 Phoenix 8x8 KOA & S1 / FDS - František Kováčik free & betatest / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 17 Apr 2023 00:44

Ahojte papierníci,

modely teraz miešam jedno cez druhé, mám z čoho vyberať a všetko by som chcel dokončiť naraz, no nejde to aj krby som veľmi chcel, šak to poznáte :haha:

Takže po krátkej bete Toyoty, ktorú nájdete v mojej galérii v odkaze v podpise som sa vrátil aj ku phoenixom a zbúchal na nich bedne a bedničky. Človek si povie, že keď to je trikrát menšie, tak to pôjde aj trikrát rýchlejšie že? Neverte takému človeku, nevie čo je život!

Takže tých pár debničiek, valčeky a vercajg ku rezerve mi trvali dva večere… Ako normálnemu veľkému modelu… Strašné ako pomaly mi to ide… Ale naozaj je to zábavka ako sa patrí :D

Dosť kecov, tu sú oba podvozky vedľa seba, ten jednoduchší je sklopka. Nabudúce pokračujeme blatníkmi, tu bude iná sranda… Tak držte prsty aj naďalej a trimce še!

...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 158 Phoenix 8x8 KOA & S1 / FDS - František Kováčik free & betatest / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 01 Máj 2023 23:15

AHojte papierníci,

popri pracovných povinnostiach sa teraz niektoré večery skrátili, plus sa práce ešte viac roztrieštili na viac betatestov, pretože sa chystajú nejaké veľké veci, tak ma celkom potešil darček od Frenkyeho v podobe prvého kontajnera, aby KOAla neostala prázdna a sklopka mala plnohodnotného parťáka. A tak som ho hneď otestoval, pričom ostáva ešte dorobiť drôtarinu, ktorú budem robiť s drôtmi na piestniciach kamiónov. Pokračujeme ďalej, držte prsty a trimce še.
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 158 Phoenix 8x8 KOA & S1 / FDS - František Kováčik free & betatest / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 31 Máj 2023 13:48

Ahojte papierníci!

Paralelné práce na multiprojektoch tatríc a phoenixiek pokračujú podľa toho, na čo sa cítim, keďže oboje teraz prešli do fázy mikroprác, takže nemám na výber :beaten:

Keďže sa blíži zraz minimodel-tímu, chcel som na moju prvú účasť vziať aj phoenixky, tak som intenzívne zapracoval na ich dokončení a môžem zahlásiť, že všetky diely boli vyrezané a zlepené, teraz to už len dať dokopy...

Ale postupne, pripravil som si postupne diely blatníkov, keďže tie sú na týchto dvojičkách samostatné a lepia sa iba na rám, a tiež som dal typické "žihadlo" na zadky - vysunutý nárazník.


Ďalej nasledovali už drôtikárske práce, najskôr som chcel dať na valce kontajnera osky, ale keďže to by už navzdory veľkosti pár milimetrof nebol reálne funkčný systém, od takéhoto masochizmu som už upustil. Pri funkčných piestoch som ale ostal, takže po zlepení dielov nasledovalo zafixovanie sekunďákom a vŕtanie mikrovrtákmi. Vo finále to vyzerá podľa mňa parádne, foťák ale takú malú parádu nedokáže za mojich svetelných podmienok verne zachytiť (výhovorka za sto bodov). :haha: :haha: :bad smile:


Poslednými nevyrezanými dielami ostali detaily kabín a sania, takže pribudli aj tie a ktoré nebránia pri finalizácii tak tie šli aj na miesto. Ostatné si na finále počkajú v krabičke.


Takže to by bolo z reportu všetko, na finálne fotečky si počkáte po víkende, časť zbierky tatrovečiek beriem prevetrať na Dni techniky do Kopřivnice, kde popri tom bude mať http://www.minimodel.skaj zraz.

Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 158 Phoenix 8x8 KOA & S1 / FDS - František Kováčik free & betatest / 1:100

Príspevokod užívateľa iconmaster » 31 Máj 2023 20:11

No paráda! V tej stovke z toho žmýkaš naozaj maximum.

Pozerám, že máš celkom šikovnú mikrovŕtačku - čo je to za typ? Či dáme na ne niekedy tému mesiaca?! :P

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 158 Phoenix 8x8 KOA & S1 / FDS - František Kováčik free & betatest / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 01 Jún 2023 01:45

Čau Ico, dík, je to fakt už hranica mojich schopností, keď som to dával teraz dokopy tak to bolo cítiť, že nie všetko zvládam tak, ako vo veľkej mierke, ale určite aj vďaka skúseností od vás z tohto fóra a tém mesiaca som tam kopu nových techník použil, napríklad aj toto vŕtacie pero. Myslím že to už raz noekto tu riešil, ale toto je obyčajné “electric drilli g pen” z wishu za dvacku aj s cestou, na moje štyri dierky a brúsenie hlavíc dierovačov to stačí úplne.

Tak za odmenu Ti posielam nákuk na finálne výtvory, ostatní nekukajte, hej?!? Si pokazíte prekvapko :haha:



Tak sa vidíme po víkende! Uživajte a trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Minibox // Minibox"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní