Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

TATRA 158 Phoenix 8x8 KOA & S1 / FDS - František Kováčik free & betatest / 1:100

Moderátor: developer10

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: TATRA 158 Phoenix 8x8 KOA & S1 / FDS - František Kováčik free & betatest / 1:100

Príspevokod užívateľa martin1807 » 01 Jún 2023 08:14

developer10 napísal: Tak za odmenu Ti posielam nákuk na finálne výtvory, ostatní nekukajte, hej?!? Si pokazíte prekvapko :haha:


Pche, že nekukajte. :haha:

No ale inše som chcel. Rastie z teba riadny odborník na túto mierku :wink: a veru dobre sa na to pozerá do akých detailov ste to dotiahli. Vieš dobre, že na tie novšie tatrovky moc niesom, ale toto sa mi páči. :P :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 158 Phoenix 8x8 KOA & S1 / FDS - František Kováčik free & betatest / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 05 Jún 2023 23:37

AJ mne sa ľúbia veľmi, Maťo ;)

Tááákže po krátkom predstavení na zraze minimodelárov sa aj týmto dvojičkám dostalo zvečnenia na fotkách. Pre tých, čo vydržali až doteraz, budú finálne fotky veľkým pohladením duše, mne osobne sa tieto phoenixky veľmi páčia, a nie je to tým, že som sa na nej tento víkend vozil :D

Stavba bola úplne v pohode a relatívne presná aj navzdory tomu, že som použil nové techniky a postupy a tiež iný papier, ako autor odporúča (je málinko hrubší - 130g pololesklý). Oproti autorskému návrhu som prekopal kolesá, na sklopke nahodil náročnejšiu kabínu a nárazník a doplnil interiér rovnaký ako v koale, strešné okno som nahradil priehľadným a komplet piesty som spravil funkčné. Jediná neodstránená chybka bola, že piesty v strede koaly sú kapánek dlhšie a zdvih nejde úplne sklopiť do rámu. Už sa to nedá bez škôd odstrániť, tak budú obe spolu prezentované v odklopenej polohe.

Tak poďme si dať najprv každú osve, najprv sklopka:


Teraz kontajnerka KOA-la:


A na záver si zapózovali krásavice pekne spolu, tak kochajte a vidíme sa pri ďalšom dokončenom projekte. Držte prsty a trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: TATRA 158 Phoenix 8x8 KOA & S1 / FDS - František Kováčik free & betatest / 1:100

Príspevokod užívateľa martin1807 » 06 Jún 2023 08:01

Ešte jedna otázka mi napadla.

Akú fóliu na zasklievanie si použil? klasická bude asi dosť hrubá, či?

A inak fotkami si nesklamal, šumne sa na to pozerá :still dreaming:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 158 Phoenix 8x8 KOA & S1 / FDS - František Kováčik free & betatest / 1:100

Príspevokod užívateľa iconmaster » 06 Jún 2023 17:30

No paráda Peťo, dvojitá gratulácia k dokončeniu, dobre si s nimi vyhral :victory:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 158 Phoenix 8x8 KOA & S1 / FDS - František Kováčik free & betatest / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 07 Jún 2023 10:41

Díkičko chalani, Maťo hej je to nejaká ad hoc mäkšia fólia z nejakých keksíkov čo akurát vtedy baby vyjedali, tá klasická je aj tvrdá, ale hlavne hrubá pri tejto mierke. Akurát že pri ohýbaní je náchylnejšia na poškodenie a skrútenie...

Tak ešte raz dík! Trimce še
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: TATRA 158 Phoenix 8x8 KOA & S1 / FDS - František Kováčik free & betatest / 1:100

Príspevokod užívateľa LuPa » 09 Jún 2023 22:49

Paradna dvojica, Peto :wink:
Mas pravdu, Phoenix je velmi pekny, tiez ho sledujem v robote.

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: TATRA 158 Phoenix 8x8 KOA & S1 / FDS - František Kováčik free & betatest / 1:100

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 10 Jún 2023 16:17

Parádna to robota Peťo :wink:
Gratulujem, veľmi pekne si sa vyhral...

Návrat na "Minibox // Minibox"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní