Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Maserati 250F (1957) / W.M.C. Models / 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Maserati 250F (1957) / W.M.C. Models / 1:25

Príspevokod užívateľa LuPa » 30 Máj 2023 20:34

Chvilu po skonceni F 246 Dino uz som rozmyslal co dalej a okrem tohto som aj par formul od Forum Teamu mal v ruke.Nakoniec som vybral Maserati 250F.
Modely od tejto firmy som este nelepil,tak som zvedavy.Tlac je ofset, co mi vyhovuje,nelakoval som ho, rozsah 2x A4 + kresby a pisany navod.Ten som si prekladacom prelozil do nasej reci.
Davnejsie tu tento model uz bol prezentovany a asi aj to ma iinspirovalo strihnut donho.
Zacina sa "chvostom" auta.Vnutri je kostra ako v trupe lietadiel.Jej diely som podlepil 1mm papierom ako kaze navod.Nasledovali povrchove diely, lepene postupne smerom spredu dozadu.Jednotlive pasy som lepil od vrchu k podlahe.Az na to, ze su na spodku velmi biedne uzavrete jednotlive pasy sa na to snad da pozerat.Ak ste to niekto lepili, dajte, pripadne, vediet, ako sa vam to podarilo zlepit.

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Maserati 250F (1957) , 1/24 , WMC Models

Príspevokod užívateľa marcello » 31 Máj 2023 19:12

WMC ma zaujímavé modely, len škoda, že v zlých mierkach. Napriklad autá robia v 1/25.
Ale inak držím palce ako vždy.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Maserati 250F (1957) / W.M.C. Models / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 31 Máj 2023 20:08

Tebe sa tie obliny evidentne zapáčili, tak držím palce :wink:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Maserati 250F (1957) / W.M.C. Models / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 01 Jún 2023 13:13

Hmmmm, červené, skoroferrari to tiež je, to bude parádička sledovať, tak nech sa Ti to podarí!

Ku tej obšívke sa Ti asi lepšie vyjadria lietadielkári, ale dobre to robíš ako to robíš, že to ostáva neviditeľné.

Trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Maserati 250F (1957) / W.M.C. Models / 1:25

Príspevokod užívateľa LuPa » 01 Jún 2023 21:28

Dakujem Vam, pani :wink:
Ano, zapacili sa mi tieto modely a tento konkretny ma celkom nizku obtiaznost, tak aj preto a posmeleny prvym dutnikom som donho strihol.
Mimo temy: vcera som nahodou zbadal dalsiu nadhernu legendu: Ferrari D50 http://www.papirove-modely.cz/nahledy/15739

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Maserati 250F (1957) / W.M.C. Models / 1:25

Príspevokod užívateľa LuPa » 04 Jún 2023 12:31

Dalsim celkom bol kokpit.Najprv interier a okolo neho nakoniec vonkajsi plast.Diely bez problemov sedeli akurat ked som celok nalepil na "chvost", prechod na bokoch ma trochu schodik.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Maserati 250F (1957) / W.M.C. Models / 1:25

Príspevokod užívateľa LuPa » 09 Jún 2023 22:41

Samostatnym celkom je motor a jeho umiestnenie do ramu.Pozdlzne znazornenie ramu ( diely S4) som spravil z drotu.Akurat som nenalepil diely S5, co maju byt horne rurky ramu,lebo na predlohe nie su na tomto mieste.Okrem toho sa dotykaju dielov 32.Nikde sa tu nepise, kde presne na dieloch S4 (spodne casti rurkoveho ramu) ma byt nalepeny motor.Podla kresby to vychadza na polohu co najviac dozadu, tak som to aj spravil.
Diely motora su presne, ziadny problem so spracovanim.Doplnil som kablove vedenia a papierove diely na ich koncoch, zatku na nadrzke chladica a znazornil som ciernou farbou hadicu na vedeni rurky chladiacej kvapaliny k motoru.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Maserati 250F (1957) / W.M.C. Models / 1:25

Príspevokod užívateľa LuPa » 09 Jún 2023 23:00



Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Maserati 250F (1957) / W.M.C. Models / 1:25

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 10 Jún 2023 16:21

Ahoj
Aaale, toto mi je nejaké známe... :victory:
Na tej zadnej časti zospodu ani mne tie spoje nesedeli, prelepil som to červeným pásikom, inak je to jedno, zospodu to aj tak nevidno... :P
Držím palce, pekne ti to ide...

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Maserati 250F (1957) / W.M.C. Models / 1:25

Príspevokod užívateľa LuPa » 11 Jún 2023 22:17

Ahoj, ano, presne Tvoje dielo som studoval a inspiroval som sa kablami na motore.Dakujem :wink:

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných