Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Lotus 99T Honda, Ayrton Senna/ ABC, M. Antonický/ 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Lotus 99T Honda, Ayrton Senna/ ABC, M. Antonický/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 20 Jan 2020 16:24

Tak Vás tu všetkých zdravím. Po oddychu od efjednotiek vo forme Peugeotu som sa vrátil k mojim obľúbencom a pokračujem s modlemi kráľovnej motoršportu. Po zalovení v archíve som sa rozhodol, že skúsim o5 niečo z časopisu ABC a z dvoch Lotusov ktoré tam mám vyšiel výťazne tento. Zopár slov o predlohe:

V roku 1987 prešiel Lotus na motor Honda, ktorá si presadila jazdca z Japonska. Satoru NAKAJIMA získal 7 bodov, keď bol štvrtý v Anglicku, piaty v Belgicku a dvakrát šiesty v San Maríne a Japonsku. Ayrton SENNA patril k favoritom, ale na jazdcov Williamsu nestačil. Zvíťazil v Monaku a USA a vybojoval ďalšie štyri druhé miesta. O titul vícemajstra prišiel diskvalifikáciou v poslednej Veľkej cene a zo ziskom 57 bodov skončil tretí. Tretie miesto získal aj Lotus v Pohári konštruktérov.

Ako vždy budem stavať z originálu, takže vzhľadom na vek a kvalitu papiera sa obávam, že to bude trápenie, okrem toho autor uvádza, že model je určený pre skúsených modelárov, na čo ja sa teda necítim. Model vyšiel v časopise ABC č. 16/1988.

Takže klasika, najprv náhľad na originál



Ako vidíte, tá farba je celkom nepodarená, asi chyba v tlačiarni, ono ten monopost by mal byť žltý, tak asi bude trošku aj trápenie s retušou.

A ide sa na to, je tam dosť podlepovania, tak asi na ďaľší príspevok si chvíľku počkáte :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Lotus 99T Honda, Ayrton Senna/ ABC, M. Antonický/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 20 Jan 2020 21:11

Takže hneď som sa do toho pustil a ide to ako v lete na saniach...s papierom sa veľmi zle pracuje...no nevadí, nejako sa s tým potrápim.

Štandartne bsom nezačal kolesami, ale podľa čísel a zatiaľ som sa dostal sem.



Takže ide sa pokračovať, dúfam, že to bude "odsejpat" :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Lotus 99T Honda, Ayrton Senna/ ABC, M. Antonický/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 23 Jan 2020 09:40

Pokračoval som zadnou časťou s difúzorom, zadnou nápravou, brzdami a chladičmi. Pridal som aj chladiče motora.




Doteraz to išlo ako tak v rámci mojich schopností bez problémov. Tie sa začali až keď som začal lepiť kryt motora a bočnice. Všetky veľké diely sa mali podlepiť, ale skôr mám pocit, že pri komíne to bolo skôr na škodu. Čo ma ale najviac prekvapilo, bolo to ako moc nesedeli diely na boku chladičov, kde mi ostala vidieť skoro celá chlopňa...



Skúsil som to zatrieť, vidieť to ale bude stále, čo už, vo vitríne sa to snáď stratí :)

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Lotus 99T Honda, Ayrton Senna/ ABC, M. Antonický/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 26 Jan 2020 21:37

Cez víkend som sa hecol a zlepil som kolesá...



Ďalej som pokračoval osadením krytu motora, držiakom zadného krídla, samotným krídlom a pomaličky sa pustil do prednej nápravy.



Dúfam, že ďalší príspevok už bude hotový model :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Lotus 99T Honda, Ayrton Senna/ ABC, M. Antonický/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 30 Jan 2020 20:31

Toš...trápenie ukončené, vôbec sa mi do toho finišu nechcelo, lakovať to nebudem, nemá to zmysel, nechám to tak ako to je, lebo aj tak to nestojí za moc. S papierom sa mi zle pracovalo, niečo som tam musel odfušovať aby som to mal konečne za sebou...s Abc som asi na dlhú dobu skončil.


Užívateľov profilový obrázok
Maťo | 48
Príspevky: 82
Meno: Matej
Bydlisko: Bratislava

Re: Lotus 99T Honda, Ayrton Senna/ ABC, M. Antonický/ 1:24

Príspevokod užívateľa Maťo » 30 Jan 2020 21:44

Staré modely majú v sebe patinu, a vlastne ju mali už pri vydaní. Papier vyzerá ako zrecyklovaná drevotrieska, farba na každom diele je iná, čiary sú hrubé a nesúvislé, a občas/často niečo nepasuje. Ja ich mám niekoľko doma v skrini. Vyzerajú ako popoluška v porovnaní s tým, čo dnes vychádza. Napriek tomu si ich rád prezerám, občas do niektorého zastrihnem, a niektoré, keď sa naozaj hecnem, aj dokončím. Ani jeden by som nevyhodil. Skladujem ich 30 rokov a pokojne budem aj ďalej.
Tak, a tento dlhý výlev je úvod, aby som Ti povedal, že si to zvládol veľmi dobre.
***Na viac som sa nezmohol.***

Užívateľov profilový obrázok
madmarti | --
Príspevky: 121
Meno: martin

Re: Lotus 99T Honda, Ayrton Senna/ ABC, M. Antonický/ 1:24

Príspevokod užívateľa madmarti » 30 Jan 2020 21:47

Stano máš to super. :) Nádherná 88. Moje zlaté detské časy s vystrihovačkami s ABC. Za mňa palec hore :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lotus 99T Honda, Ayrton Senna/ ABC, M. Antonický/ 1:24

Príspevokod užívateľa petopato » 30 Jan 2020 22:17

Keby si tam nenapísal, že je to ABC, ja by som to ani nevedel, tiež ich mám kopec pozakladaných kade-tade, ale nemám veľmi prehľad. Máš to pekne čisto zlepené, možno by to chcelo len prelakovať, predsa len formulky sú krajšie lesklé, ale chápem, že niektorí modelári to lepia tak ako sa to vydalo... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Lotus 99T Honda, Ayrton Senna/ ABC, M. Antonický/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 30 Jan 2020 22:34

Vďaka za reakcie, s lakom ešte uvidím, kolesá som pre istotu neprilepil :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Lotus 99T Honda, Ayrton Senna/ ABC, M. Antonický/ 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 02 Feb 2020 00:19

Pripajam sa k pochvale, podla ten Lotus si super zvladol.Akosi sme si zvykli na dnesne presne modely takze aj mna pri lepeni starych kuskov z ABC obcas ide o zem hodit ale nakoniec sa tesim z hotoveho modelu.Takze ete raz, pekne si to zvladol :wink:

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní