Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Brabham BT 26 / Forum Team / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Brabham BT 26 / Forum Team / 1:24

Príspevokod užívateľa johnny7 » 17 Máj 2020 10:13

Dalsi model na rade bude Brabham BT 26 od Forum teamu, ktory vysiel aj v ABC v roku 2007. Na nete som vela podkladov konkretne k tejto verzii z Monaca toku 1968 nenasiel.

Takto nejako by to malo vyzerat vo vysledku.


Zacal som netradicne kolesami. A bolo to trapenie, kvoli nie velmi stastnej konstrukcii. Odporucam si pri lepeni diskov pomoct dodatocnymi pasikmi papiera a kruhmi z kartonu. Navodove kresby su velmi neprehladne a navod samotny kaze lepit natupo. Ale napr.tam kde sa ma stredovy kotuc zasunut, tak som musel lepit natupo a naopak, lebo priemery mi vobec nepasovali. Som rad ze to mam za sebou. Trapil som sa s tym viac ako bolo nevyhnutne a s vysledkom nie som velmi spokojny.

Naposledy upravil/-a johnny7 v 18 Aug 2021 13:17, upravené celkom 4 krát.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Brabham BT 26 / Forum Team / 1:24

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 17 Máj 2020 15:36

Pekne kolesá, pekná formula, pekne zlepené... Len tak ďalej... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Brabham BT 26 / Forum Team / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 17 Máj 2020 21:21

Velmi pekne kolieska, nech sa dari.
Mozes potom popisat ako sa lepi samotny trup,ci vsetko sedi...mam nezlepenu laserovu verziu,dakujem

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Brabham BT 26 / Forum Team / 1:24

Príspevokod užívateľa johnny7 » 22 Máj 2020 11:44

Report
Pokracoval som trupom, ale tam sa mi velmi nedarilo. Treba dobrusovat rebra, zatial som to odlozil. Nasledoval kokpit. Upravil som sedacku (z kopie som vyrezal pasiky a nalepil na podklad. Celkovo to spevni sedacku a da sa potom lepit natupo. Este odporucam vyrezat si zospodu kokpitu dieru pre lepsiu manipulaciu. Zaroven je tam vytlacena sablona na riadiacu paku. Upravene pasy bola dost prplacka, neviem ci sa to vyplatilo. Vo vysledku to velmi nevidno. Ale co uz. Ak by sa chcel niekto inspirovat, treba si ich vytlacit trikrat. Na budiky som pouzil velmi tenky drotik, ktory som ziskal z kablika na ventilator z PC. Volant je z gumeneho kruzka, ktory som prebrusil smirglom, aby stratil lesk. Hrubka je 0,15mm


Este som si pripravil predne napravy s tlmicmi.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Brabham BT 26 / Forum Team / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 26 Máj 2020 22:01

No, podla mna sa tie pasy pekne podarili, vidno,ze su doplnene nad sedackou. A drotiky su tiez velmi dobry napad :wink:

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Brabham BT 26 / Forum Team / 1:24 - HOTOVO

Príspevokod užívateľa johnny7 » 18 Aug 2021 08:29

Dodržiavam tradície a po dlhej odmlke som dokončil tohto nezbedníka. Report zo stavby nemám - nechcelo sa mi. Ospravedlňujem sa za kvalitu fotiek. Skúšal som aj fotobox, ale bolo to nejaké hnusné, tmavé, dochcané. Proste som na to ľavý.

Model vyzerá jednoducho, ale určite ho neodporúčam začínajúcim modelárom. Aj jednoduchšia verzia bez nepapierových doplnkov je dosť komplikovaná kvôli subtílnej stavbe podvozku a tvaru karosérie. Treba uvážene kombinovať rôzne druhy lepidiel - ja som používal Herkules, gélové sekundové lepidlo, klasický sekunďák a BCG. Treba si dávať pozor na to, že spoje náprav musia byť pevné, ale zároveň aj pružné.

Presnosť miestami nebola ideálna, ja som si model tlačil a dosť dielov som si upravoval. Problematické boli hlavne kolesá, kde mi priemery diskov nesedeli vôbec.



Ďakujem za pozornosť
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Brabham BT 26 / Forum Team / 1:24

Príspevokod užívateľa developer10 » 18 Aug 2021 09:11

Krásota, gratulujem k dokončeniu! Škoda toho reportu, použitie lepidiel ktoré si opísal by ma veľmi zaujímalo, kde a aké radšej áno alebo určite nie. Nevadí, tak nabudúce! Veľa zdaru!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Brabham BT 26 / Forum Team / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 18 Aug 2021 19:35

Jednoducho mňamka!

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Brabham BT 26 / Forum Team / 1:24

Príspevokod užívateľa martin1807 » 20 Aug 2021 20:27

Pekná formulka.;) Gratulujem k dokončeniu :P
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Brabham BT 26 / Forum Team / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 10 Sep 2021 20:37

Pridavam sa: krasny model!

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní