Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Arrows A21, Pedro de la Rosa/ P. Špinler/ 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Arrows A21, Pedro de la Rosa/ P. Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 29 Jún 2020 18:28

Tak sa hlásim s ďaľším monopostom, ak to dotiahnem do konca, tak by to mal byť Arrows A21, ktorého autorom je Petr Špinler. Ide o klasickú konštrukciu od p. Špinlera, takže neočakávam žiadne záludnosti (ak odrátam chyby spôsobené elementom medzi stoličkou a podložkou). Model kedysi vyšiel aj v časopise Abc, niekedy som ho už lepil, dodnes ma straší vo vitríne, tak sa pokúsim o reparát. Tentokrát som strihol do laserovej verzie, model je na dve strany A4, takže žiadna divočina. Čo sa týka predlohy, o tom nie je moc čo písať, voz nijako extra v sezóne nevynikal a jediný výrazný úspech bolo 4. miesto Verstappena v Taliansku. Celkovo tak tím za celú sezónu získal v pohári konštruktérov sedem bodov a získal 8. miesto.

Ako som už písal, tlač je laserová, na dvoch A4, strana obrázkový návod a strana písaný návod.



Na začiatok klasika...kolesá



Pokračovanie už išlo klasicky, podľa čísel. Zatiaľ mám zlepený kajak, ku ktorému som prilepil komín (nie, nestaviam loď) a dovnútra som vlepil sedačku s pásmi.



Keď tak na to teraz pozerám, tak som asi miestami nie celkom presne trafil retuš...

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Arrows A21, Pedro de la Rosa/ P. Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 29 Jún 2020 19:26

Pamätám si ako som tento Arrows pred rokmi lepil z ABC verzie. Teraz keď sa pozriem do vitríny, tak tie farby sú už trochu inde. Laser je proste laser. A ty máš zatiaľ ukážkový, symetrický kajak. Dobrá práca.

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Arrows A21, Pedro de la Rosa/ P. Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 06 Júl 2020 16:23

Čo sa týka kajaku, tam mám vždy trochu obavy aby sa mi to nepokrútilo, ale čumák zvrchu podliepam 120g papierom okrem chlopní, lepím to veľmi opatrne a tentokrát to našťastie vyšlo.
Počasie nedovoľuje sa tomu moc venovať, tak som zatiaľ zlepil podlahu, jednu časť som podlepil výkresom, nech je čo najrovnejšia. Kajak je prilepený a doplnený o diely 28a, 28b, na ktoré sa budú lepiť bočnice. Tieto som nepoužil z vystrihovačky, ale podľa návodu Tea som ich vyrobil z 1mm kartónu.


Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Arrows A21, Pedro de la Rosa/ P. Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa Paly » 06 Júl 2020 18:23

To bude pekný model :big smile: . Pamätám sa, že verzia ktorá vyšla v ABC mala tlačovú chybu, šedé logo "ABC" ktoré zasahovalo do výstupkov bočníc pred kokpitom. Netuším, odkiaľ sa im tam nabralo :)
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Arrows A21, Pedro de la Rosa/ P. Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 29 Júl 2020 18:06

Času je žalostne málo, ale predsa som sa k Arrowsu dostal a trochu s tým pohol. Pri pontónoch som sa klasicky zapotil, nie sú také ako som si ich predstavoval, ale ako tak to tam sadlo. Následovala predná náprava, deflektory, nejaké tie doplnky. Ešte chýbajú krídla, spätné zrkadielka, antény a bude hotovo. Tak zatiaľ takto...


Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Arrows A21, Pedro de la Rosa/ P. Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 30 Júl 2020 20:47

Síce to bolelo, ale dokopal som sa k dokončeniu, nech idem do nového mesiaca s čistým stolom...takže predstavujem Arrows v mojom podaní...



Ja osobne nie som moc nadšený z toho, ako sa mi to podarilo, ale asi sa musím zmieriť s tým, že nikdy zo mňa nebude top modelár a v podstate to nie je asi až tak moc dôležité. Zatiaľ ma to baví :big smile:

Čo sa týka modelu, tak je to klasická špinlerovka, žiadne prekvapenia ani záludnosti nemusíte čakať, ak to chytí do ruky šikovný modelár, tak vyjde z toho pekná mašinka :wink:
Pre porovnanie sem hodím ešte jednu spoločnú fotku toho istého modelu, ktorý vyšiel v Abc a lepil som ho asi tri roky dozadu...



Toť zatiaľ odo mňa všetko, idem prešmejdiť archív a pozrieť čo jednoduché by sa dalo nabudúce prezentovať...

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: Arrows A21, Pedro de la Rosa/ P. Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa Saskardin » 31 Júl 2020 07:39

Podľa mňa je to úplne v pohode, kiež by som lepil aspoň takto :still dreaming:
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
anndriu | --
Príspevky: 162
Meno: anndriu
Bydlisko: Zvolen

Re: Arrows A21, Pedro de la Rosa/ P. Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa anndriu » 31 Júl 2020 10:37

Veľmi podarená formulka...mám doma ešte nezlepenú z ABC ..pekné prevedenie ..celá táto kolekcia od Špinlera je nádherná.

Užívateľov profilový obrázok
mineraly | 48
Príspevky: 515
Meno: Rastislav
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Arrows A21, Pedro de la Rosa/ P. Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa mineraly » 02 Aug 2020 16:32

Gratulujem.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Arrows A21, Pedro de la Rosa/ P. Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 06 Aug 2020 22:19

Tiez to vidim ako podareny model,ale zaroven rozumiem aj tomu,ze ten kto to lepi presne vie, co a kde sa da nabuduce zlepsit alebo inac skusit :) ...a mozno prave to nas zenie k lepsim modelom.Model ozaj pekny :wink:

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní