Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Lola Haas THL-2 Ford / M.Antonicky / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lola Haas THL-2 Ford / M.Antonicky / 1:24

Príspevokod užívateľa developer10 » 01 Feb 2022 20:53

Pekne ides, tie matice su pecka! Vlastne vsetko je pekne a ciste! Len tak dalej!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
pixelofficer | --
Príspevky: 7
Meno: PixelOfficer
Bydlisko: Kosice

Re: Lola Haas THL-2 Ford / M.Antonicky / 1:24

Príspevokod užívateľa pixelofficer » 03 Feb 2022 22:25

Super, aj sa na tento model chystam niekedy teraz :) pecka...

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Lola Haas THL-2 Ford / M.Antonicky / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 06 Feb 2022 21:31

Dakujem, pani :wink:
Objavil som tu jednu chybu.Takto pasuju do seba podlaha a vrch.Ale problem je v tom, ze priecka, diel cislo 11-zeleny (sipkou oznaceny) siaha az upne na spodok a tym brani dosadnutiu celku na podlahu.Riesenim bude v mojom pripade vyrezanie drazky do dielu v podlahe.Do nej zapadne spominana priecka. Odrezanie spodnej casti priecky by narusilo pevnost, myslim si...

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Lola Haas THL-2 Ford / M.Antonicky / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 06 Feb 2022 23:41

Dokonceny celok. Zaujimave konstrukcne postupy a sposob lepenia dielov tu autor volil.Aj ked som uz nejake F1 zlepil, napriklad lepenie bocnic (v dalsom kroku) na tento celok cez tie podlepene pasy (diely 29 a 30) je pre mna novy, ale velmi sa mi to paci.Volant som robil z povodnych dielov, nie gumovy kruzok. Radiaca paka je drot a madlo je kusok buzirky, podla mna sikovnejsie ako spajdla, ktora je v navode spomenuta.Bocnice sedacky, diely 22 a 23 doporucujem z rubu zaciernit, aspon hornu polovicu dielov.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Lola Haas THL-2 Ford / M.Antonicky / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 07 Feb 2022 19:59

A uz je celok nalepeny na podlahe aj s vyfukmi

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Lola Haas THL-2 Ford / M.Antonicky / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 08 Feb 2022 23:25

K celku som prilepil obe bocnice.Lepili sa ako celky a tie nasledne na podlahu s kokpitom.Profily z balzy perfektne urcovali a drzali polohu bocnic bez moznosti skrutenia sa podlahy, Presnost samotnych dielov aj nadalej bez problemov.
Jedno doporucenie: vrchnu hranu dielov 29 a 30 (ta kde sadne vodorovna cast bocnic je vhodne zaretusovat cervenou farbou.Ja som to retusoval podla farby dielov 29 a 30 (vid foto hore) a tym padom mi tam vzadu trochu trci cierna farba pri pohlade zvrchu :-(
Chyba v navode: Pri lepeni bocnic ako celkov tu nie je spomenute prilepenie dielov 2x40, 2x41 (nasavace navrchu), treba ich nalepit pred prilepenim bocnic do karoserie.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Lola Haas THL-2 Ford / M.Antonicky / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 09 Feb 2022 21:43

Zadne zavesy som nasunul na svoje miesta a ked som chcel nasunut osku, zistil som ze nejde.Nezda sa mi, ze by som niektory diel, ktorym prechadza, nalepil predtym mimo.Takze riesenim bolo, rozsirit otvor pre osku v mieste motora/ prevodovky na obidvoch stranach smerom dopredu asi o 2mm.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Lola Haas THL-2 Ford / M.Antonicky / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 13 Feb 2022 12:49

Pribudol kryt a ochranny obluk za hlavou jazdca.Ochranny obluk je z drotikov, lepeny sekundovym lepidlom.Hotove su aj zrkadielka, prilepim ich nakoniec.V navode chyba,kedy sa maju lepit diely 42-45, co su dva kryty sania pod znakom Ford nad motorom,ja som ich zatial nelepil.Problem som mal napchat prevodovku s drziakom kridla na svoje miesto.Bolo treba diel 56 (startovacie zariadenie) odlepit a difuzor vyhnut do dola, nastastie som ho nemal prilepeny ku bocniciam 34 a 38.Zatial posledne pribudli predne zavesy, ich vzpery zalepim az po doplneni kolies a aj tym vyladim model aby stal na vsetkych styroch kolesach.Predne zavesy sa maju podliepat kancelarskym papierom,kvoli ich pevnosti doporucujem kvoli pevnosti podlepit ich rovno ciernym papierom cca 18-200g a usetrite si ich zaciernenie zospodu, co tiez nie je spomenute v navode.Ja som na toto dosiel az pri ich vystrihnuti, takze som zavesy podlepil okrem spominaneho kancelarskeho este jednym tenkym ciernym papierom.

Užívateľov profilový obrázok
mr.S | 36
Príspevky: 19
Meno: Martin S.
Bydlisko: Prievidza

Re: Lola Haas THL-2 Ford / M.Antonicky / 1:24

Príspevokod užívateľa mr.S » 13 Feb 2022 17:08

Zatial krásna čistá robota toto : :dribble: A vyzerá to aj na celkom príjemnú oddychovku bez väčších záludností :bad smile: Inak pozerám že Team Haas. To boli časy keď Haas bol pekný monopost :big smile: Ten dnešný nestojí za reč :beat plaster:

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Lola Haas THL-2 Ford / M.Antonicky / 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 13 Feb 2022 17:21

Bomba, klobúk dolu, máš to nádherné :big smile:

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní