Porsche 917 / tomaslambo / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
anndriu | --
Príspevky: 162
Meno: anndriu
Bydlisko: Zvolen

Porsche 917 / tomaslambo / 1:24

Príspevokod užívateľa anndriu » 16 Máj 2022 11:01

Porsche 917 extra predstavovať netreba , jedná sa o legendárny automobil ktorý prepísal historické tabuľky motoristického športu. Porsche 917 bolo predstavené verejnosti v roku 1969 na Ženevskom autosalóne , ako špeciálny športový prototyp určený pre okruhy 24H Le Mans . S vylepšeným upraveným vzduchom chladeným 12 valcom z pôvodného 8valca s výkonom 600 hp dosahoval rýchlosť 350 km/h a niektoré názory pilotov tvrdia že by dosiahlo aj ďaleko viac , ale ľahká konštrukcia a prítlak na zadnú nápravu spôsobovali problémy hlavne s ovládaním stroja vo vysokých rýchlostiach , čo mu napriek tomu neubralo na počte víťazstiev a umiestnení v neskutočnom počte pretekov. Napriek prvotným problémom je to stále legenda a má pevné miesto v bohatej histórii značky PORSCHE.

Užívateľov profilový obrázok
anndriu | --
Príspevky: 162
Meno: anndriu
Bydlisko: Zvolen

Re: Porsche 917 / tomaslambo / 1:24

Príspevokod užívateľa anndriu » 16 Máj 2022 11:09

Pokus číslo jeden ktorý stále rozpracovaný na fóre mám s trochu hranatou "kasňou" ma donútilo zamyslieť sa nad oblosťou dielov a "hrán" a pokúsil som sa o čo najhodnovernejšie zaoblenie k reálnemu tvaru vozidla , kde strecha je čiastočne rovná a blatníky oboch strán zaoblené skoro do úplneho otočeného polokruhu...či sa mi to darí máte možnosť posúdiť , pracovať chcem na oboch autách súčastne kde v jednom som otvoril prednú a zadnú časť a v druhom len bočné dvere aby vynikol práve krásne jednoduchý interiér . Držte palce

Užívateľov profilový obrázok
anndriu | --
Príspevky: 162
Meno: anndriu
Bydlisko: Zvolen

Re: Porsche 917 / tomaslambo / 1:24

Príspevokod užívateľa anndriu » 16 Máj 2022 22:06


Užívateľov profilový obrázok
anndriu | --
Príspevky: 162
Meno: anndriu
Bydlisko: Zvolen

Re: Porsche 917 / tomaslambo / 1:24

Príspevokod užívateľa anndriu » 16 Máj 2022 22:30

Nezatreté viaceré hrany , na tom popracujem , trochu som sa sekol pri tankovacom otvore rozbil sa mi totálne je to vidieť..nesedia mi miestami "stripes" a najviac na sklamala tlač...auto má farbu ako na dobových foto ale je ďaleko červenšie v skutočnosti...neviem či je to papierom ale tentokrát to faxColy nevyšlo...aspoň sa mi papier neláme na farbe čo sa mi už viac krát stalo ..aj napriek tomu sa mi to chce doklepnúť. Teraz ma čaká interier a to som zvedavý na sedačku ,lebo pri prvom pokuse mi príde malá a nehodí sa mi ani moja šablóna ako správne riešenie..

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1790
Meno: Paľo

Re: Porsche 917 / tomaslambo / 1:24

Príspevokod užívateľa Paly » 17 Máj 2022 16:34

Zatiaľ to vyzerá naozaj dobre a nedá mi nepochváliť to, že konečne vidím model takéhoto športového auta s otváracími dverami :still dreaming:
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 685
Meno: Lubo

Re: Porsche 917 / tomaslambo / 1:24

Príspevokod užívateľa omron22 » 17 Máj 2022 20:32

Klobuk dole,totie tvary a napasovat vratka...prosim insterier robis samodomo alebo uz je nakresleny autorom dakujem,sledujem,obdivujem....

Užívateľov profilový obrázok
anndriu | --
Príspevky: 162
Meno: anndriu
Bydlisko: Zvolen

Re: Porsche 917 / tomaslambo / 1:24

Príspevokod užívateľa anndriu » 17 Máj 2022 23:45

Nenašiel som interiér od autora ...tak som sa pustil do toho sám ... no zatiaľ som vyrobil jednu sedačku a tá mi nesedí tak pokus číslo 2 bude hádam hodnovernejší.

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný