Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Omron Porsche 962C / Mega graphic / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Omron Porsche 962C / Mega graphic / 1:24

Príspevokod užívateľa iconmaster » 24 Sep 2022 17:51

Nerozmýšľal si, že nahradíš tie ploché zvody výfukového potrubia nejakým 3D (z drôtu, plastovej tyčky alebo tmelu)?

Inak pekne ideš, držím palce :victory:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Omron Porsche 962C / Mega graphic / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 04 Okt 2022 18:28

Aj ma to napadlo, ale nemam vhodny material a nechcem to nahradit niecim tazkym.A myslim, ze to bude minimalne vidiet...

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Omron Porsche 962C / Mega graphic / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 04 Okt 2022 18:42

Predposlednou castou je karoseria.Zacal som prednou castou.Na zasklenie som pouzil obycajnu kancelarsku foliu lepenu obojstrannou lepiacou paskou, rovnako aj na predne svetla.Celkovo chyba na karoserii len stierac, zrkadla a par drobnosti. Obe casti karoserie su len nasadene na pdvozku a vzajomne spojene 5 spojkami. Netusim ako mi vznikla medzi oboma castami taka medzera :-( . Diely zadneho kridla som zlepil tycinkovym lepidlom kedze su to pomerne velke plochy a aby sa neskrutili.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Omron Porsche 962C / Mega graphic / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 06 Okt 2022 19:12

Kapitola karoseria je hotova, posledne boli drobnosti na kabine, rychloupinaky vpredu a na zadnej casti.Stierac som prilepil obojstrannou paskou.Anteny a zrkadla nalepim az na koniec.Na zrkadla som doplnil samolepiacu lesklu foliu. Pod predne svetla pribudli spoilery.Poslednymi dielmi boli vyfuky s turbami a hrdla nadrze, ktore uz ma cakali pripravene.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Omron Porsche 962C / Mega graphic / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 13 Okt 2022 21:11

Zacal som lepit posledny celok: motor a prevodovku.Motor uz by mal byt hotovy.Skoda, ze som ho neodfotil aj samostatne.Na CZ fore bolo spomenute, ze diely 27 a 29 su kratke, tak som rovno podlepil dvakrat karton 26 a 28 a natupo po ich obvode prilepil pasik sedeho tvrdsieho papier.Rovnako je dobre pouzit nitky asi 6-7cm dlhe ako je tiez v tom fore spomenute.Inac ostatne v poriadku. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Omron Porsche 962C / Mega graphic / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 18 Okt 2022 21:51

Pomaly pribudaju male celky v motorovom priestore.Konkretne spojkova skrina a drziak motora s tromi vzperami a k tomu kopec roznych drobnosti.Tu uz sa prejavili rozne moje nepresnosti ked sikma vzpera nad motorom, diel c.71 mi nie uplne sadol na priecku za jazdcom, lebo tam zavadzia prave hrdlo nadrze.Inac diely krasne presne

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Omron Porsche 962C / Mega graphic / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 22 Okt 2022 11:39

Hotovy je moj doteraz najrozsiahlejsi model.Su tam chyby, mensie aj vacsie.Skoda, ze mi nepasuju obe casti karoserie k sebe.Presnost modelu podla mna na vysokej urovni.Pri skladani zadnej napravy na svoje miesto som nie uplne dodrzal napisany postup,napriklad zadne poloosi som vlepil skor, ked este bolo viac priestoru na to.
Dost som si pomahal, hlavne pri pohone, fotkami z CZ fora, navodne kresby by zniesli viac detailov.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Omron Porsche 962C / Mega graphic / 1:24

Príspevokod užívateľa iconmaster » 22 Okt 2022 12:53

Ono je to tak, že čím viac je model spracovaný "pod kapotou", tým je to kritickejšie, aby všetko dobre pasovalo a lícovalo vo finále. Často sa s tým trápim aj pri nákladiakoch..
Každopádne skvelá práca, gratulujem k dokončeniu! :victory:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Omron Porsche 962C / Mega graphic / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 22 Okt 2022 13:10

Dakujem, Peto :wink:
Presne pre to, co pises sa bojim roznych "rozoberacich" karoserii, zatacacich prednych naprav....
Chcel by som ho do Myjavy priniest v novembri.

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Omron Porsche 962C / Mega graphic / 1:24

Príspevokod užívateľa developer10 » 22 Okt 2022 13:50

Paráda Lubo, gratulujem ku dokončeniu! Keď to budeš prezentovať otvorené, ako si to ten model v podstate žiada, tak tá skulinka zmizne ;)

Teším sa na Tvoje ďalšie dielo!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných