Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Minardi PS02 / P.Špinler / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Turco | 61
Príspevky: 89
Meno: Štefan
Bydlisko: Humenné

Re: Minardi PS02 / P.Špinler / 1:24

Príspevokod užívateľa Turco » 13 Mar 2023 23:14

Tak ja mám to isté a nikdy som nemal problém vyrezať žiadne kolesá, akurát raz a to som si vtedy to jedno upravil zbrúsením z vnútornej strany na čiernej časti. A taká rada,pri vyrezávaní si dávaj pozor aby tá čierna časť bola kolmo, vždy to poriadne pritlač po nastavení zo spodu. Ináč sa ti nevyreže presný kruh. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Minardi PS02 / P.Špinler / 1:24

Príspevokod užívateľa developer10 » 14 Mar 2023 10:10

Ahoj Marcel, máš to parádne, tá formula bola tak neviditeľná, že som si musel pogugliť viac, aj keď informácie v reporte sú super.

Čo sa týka tej debaty ku kružidlám, asi pred rokom som riešil tiež kvôli tomuto problému s malými otvormi ložiskové kružidlo, tu je link aj s odkazom na české fórum, kde to aj recenzovali.

Pre ukážku som len tak narýchlo zošteloval a vykrúžil základné rozmery na kancláku v práci, výhodou toho je, že rezy sú perfektne hladké, kolmé, reže to priemery od koľko to si schopný rozoznať, a po chvíľke cviku sa s tým aj ušetrí dosť času. A nemá to miesto vpichu v strede, takže na mojich miniboxových kolesách to je výhoda, že neni džura. A pri sústredných rezaniach sa vyrezáva od stredu po vonkajšok, čiže opačným spôsobom ako pri kružidle, čo mne osobne viac vyhovuje, lebo malé priemery sa v kružidle blbo držia. Takže ja tým pádom používam Olfu na väčšie priemery a hrubšie kartóny a toto na menšie priemery.



Marcel, čo sa týka ďalšieho kúska, dáš aj Ferrari z tej sezóny? :)

Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Minardi PS02 / P.Špinler / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 14 Mar 2023 20:19

Vďaka za postrehy Štefan a Peťo. (Peťovi aj za názornú ukážku).

Tak ja skúsim najprv ešte trochu potrénovať s kružidlom na ďalších modeloch. Áno, videl som tú diskusiu tom ložiskovom kružidle už vtedy, na České fórum chodím dosť pravidelne, i keď tam nie som registrovaný, priznávam, že som po tomto vynáleze pokukoval, ale nakoniec som sa rozhodol pre klasické kružidlo. možno po čase zmením názor a rozšírim svoju nástrojovú krabičku o ďalší nástroj.

Peťo, keď už sa pýtaš čo bude ďalšie, tak prezradím, že to bude opäť F1 (prekvapivé :D ), mám vyhliadnutý BAR 01 Supertec zo sezóny 1999, známy svojim kurióznym "zipsovým" lakovaním.
Čo som tak narýchlo prešiel archív ani nemám také moderné Ferrari (za moderné beriem všetko po roku 2000), len staršie ročníky. Moja "lepičská" filozofia je pri F1 - z každého rožku trošku, aj čo sa týka teamov, jazdcov aj čo sa týka ročníkov a samozrejme miesto je aj na nejaké kuriozity. Nech je to hlavne pestré :)

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Minardi PS02 / P.Špinler / 1:24

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 14 Mar 2023 23:08

Ahoj
Gratulujem k dokončeniu, peknučká modelka... :wink:
Inak nerozmýšľal si nad dezénami?


A Ferrárko? Co takto rok 2004 od Fórum Teamu?
Tá je úplne že nádherná :still dreaming:

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Minardi PS02 / P.Špinler / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 15 Mar 2023 22:53

Uvidíme čo mi príde poštou po najnovšej skupinovke :) Už teraz mám modelov v 2D viac ako miesta vo vitríne, ale to sa isto nejako vyrieši.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Minardi PS02 / P.Špinler / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 22 Mar 2023 22:28

Pripajam sa s pochvalou, podaril sa Ti model!

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Minardi PS02 / P.Špinler / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 26 Mar 2023 22:10

Vďaka Ľubo, už som medzitým začal ďalšiu stavbu, vidíme sa pri BAR 01.

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných