Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Ferrari 246 Dino / ThiagoMM / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Ferrari 246 Dino / ThiagoMM / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 02 Apr 2023 22:47

Aby nebolo cervenych sipov malo,tak pridavam jedem stary aj ja.Je to moj prvy dutnik, dlho som sa na tento druh modelov odhodlaval,nerad by som tieto krasne modely pokazil.
Model je volne dostupny na http://www.4shared.com/s/fEZ4p-4zBiq, rozsah:2,5x A4 s dielmi, z toho ta polovica su diely kostry a inych vystuh a este navodna kresba.Ja som ho vytlacil tradicne na papier cca 120g. Diely kostry treba este podlepit hrubsim papierom, v mojom pripade odhadom cez 200g.Pisany navod nie je a chyba tu aj pohlad na interier.Nastastie su fotky na internete.
Zacal som kostrou predku auta.Nasledoval interier, zhruba podla cisel dielov som to lepil od dielu c. 52.Rurkovy ram znazorneny po bokoch by sa dal aj plastovymi tycinkami znazornit,ja som pouzil papierove diely modelu.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Ferrari 246 Dino / ThiagoMM / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 08 Apr 2023 11:59

Pomaly postupujem, kedze chyba pisany navod tak kombinujem radsej vopred ako nieco zabudnut.Aj to trochu zdrzuje.Zatial predok hotovy, diely sedia pekne,skrucam ich po jemnom naslineni z rubu, pekne to pomaha pred ich zlomenim.Nasledujuci diel vzdy lepim k celku od stredu ku krajom.Keby mali diely jemnu stredovu rysku dost by to pomohlo.

Užívateľov profilový obrázok
Robert Blaschke | 63
Príspevky: 696
Meno: Robert
Bydlisko: teraz Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ferrari 246 Dino / ThiagoMM / 1:24

Príspevokod užívateľa Robert Blaschke » 08 Apr 2023 12:49

Výborná práca. :victory:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Ferrari 246 Dino / ThiagoMM / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 09 Apr 2023 12:16

Ku karoserii som pridal podlahu, lepena je od predku.Do celku som zozadu nasunul nosic prednej napravy a zaroven rebra prednej casti.Islo to dost tuho a nie je definovana predo-zadna poloha na umiestnenie.NIektore vnutorne casti dielov v okoli prednej napravy som predtym zaretusoval ciernou.Za tento celok som nasunul zostavu interieru.Tu som musel znacne zostrihnut z dielu cislo 58, z jeho vrchneho obvodu, aby som to dostal pod karoseriu.Nevadi to, lebo vobec ten diel nebude vidno.Potom som zlepil drziak zadnej napravy, potrebne diely v tejto oblasti som zas zaciernil a vlepil som tento celok na svoje miesto.Nakoniec som doplnil palubnu dosku a tyc volantu, ta este nemusi mat svoju definitivnu dlzku.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Ferrari 246 Dino / ThiagoMM / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 09 Apr 2023 18:57

Zostavil som celu zadnu cast karoserie a nalepil na celok.Trochu som musel zostrihnut z priecky za jazdcom. Vystuha (rebro) za zadnou napravou = diely D13 a 113, sa mi hned po nalepeni na podlahu zdalo sirsie ako ma byt ale nechal som to tak.Tym padom diely 23 a 24 pri lepeni na podlahu trochu trcia do sirky.Vidno to ale iba zospodu a koleso to zboku zas trochu prekryje.Okrem tohoto sa s celou zadnou castou karoserie pekne robilo :wink:

Užívateľov profilový obrázok
majo | 33
Príspevky: 449
Meno: Marián
Bydlisko: Danišovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ferrari 246 Dino / ThiagoMM / 1:24

Príspevokod užívateľa majo » 14 Apr 2023 06:42

Pekne Ti to ide, len tak ďalej :wink:


"Ži preto, aby si niečo dokázal.
Dokáž niečo, aby vedeli, že si žil."




Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ferrari 246 Dino / ThiagoMM / 1:24

Príspevokod užívateľa developer10 » 14 Apr 2023 14:16

Krásny dútníček, a ešte aký červený! Len tak ďalej, vyzerá to super!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Ferrari 246 Dino / ThiagoMM / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 16 Apr 2023 10:38

Dakujem Vam, pani :wink:
(Cerveny, akoby bol z hasicskej zbrojnice,ci..? :haha: )
Doplnil som sedacku a opierku za nou.Kedze som musel zostrihavat priecku, na ktorej je opierka nalepena, tak nelicuje ich profil vzajomne...Nad motor prisli tri kryty sania, z rubu su zafarbene cervenou
Nasledovala zadna naprava.Jediny spolocny diel je priecna listova pruzina, ktore je prestrcena cez karoseriu.Ostatne diely sa lepia pre kazdu stranu zvlast.Dost som tu musel riesit poradie jej lepenia,aby som to vopchal na svoje miesto, to ma zdrzalo.Brzdy su zatial iba nasunute.

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Ferrari 246 Dino / ThiagoMM / 1:24

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 16 Apr 2023 16:12

Vypadá to parádne, super... :still dreaming:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Ferrari 246 Dino / ThiagoMM / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 18 Apr 2023 21:49

Uz je hotova aj predna naprava.Ta bola kusok jednoduchsia oproti zadnej.Jedinym mojim doplnkom je tu pruzina z drotiku. Naprava bude pevna.
Vsetky styri brzdy sa podliepaju kartonom bez udania jeho hrubky az na sirku, ktoru udava obvodovy pasik-diel cislo 78, ten mi po nalepeni vysiel asi 1,5mm kratsi. Ja som pouzil na spominane podlepenie karton cca 200g ale musel som pridat este jeden kruzok aby mali vsetky brzdy pozadovanu sirku.Jednotlive diely napravy som priamo lepil do karoserie,pripadalo mi to tak jednoduchsie ako vlepit lavy a pravy celok.

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný