Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tatra 815 agro /Ripper Works/ 1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Tatra 815 agro /Ripper Works/ 1:32

Príspevokod užívateľa maťko85 » 05 Jan 2016 19:33

Zkus použít černou matnou akrylovou barvu (aspoň ve dvou vrstvách), anebo pokud ti nevadí acetonový smrad tak syntetickou barvu :victory: . Barvit tuší i vodovými barvami rozhodně nedoporučuju, zvlášť, pokud jsi stavbu nepřizpůsobil takovýmto úpravám (tj. maximálnímu podlepování a vyztužování dílů, aby se nic nezkroutilo).

Užívateľov profilový obrázok
rozek | 37
Príspevky: 63
Meno: rozek

Re: Tatra 815 agro /Ripper Works/ 1:32

Príspevokod užívateľa rozek » 05 Jan 2016 22:26

jaaaj no jasne, to mi ani nenapadlo s tymi vodovkami, že si to môžem zničit. existuje aj akrylova farba v spreji? ináč mám v garáži čierny matny sprej..hmmm... mám skúsit..?

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Tatra 815 agro /Ripper Works/ 1:32

Príspevokod užívateľa maťko85 » 06 Jan 2016 00:04

Akrylové barvy ve spreji - nikdy jsem neslyšel ani neviděl, že by se vyráběly, jsou to spíš syntetické barvy. A co se vůbec týče barev ve spreji, mám s nimi bohužel nedobré zkušenosti, jednou to dopadlo tak, že jsem musel vyrobit takto barvené celky kompletně odznova :beat brick: . Proto raději dávám přednost barvení štětcemi (používám štětečky s jemnými chlupy, které tyto chlupy nepouští. Koupil jsem si je kdysi v Baumaxu a naprostá spokojenost :wink: ).

Užívateľov profilový obrázok
terenkoza | --
2K+
Príspevky: 2305
Meno: marek

Re: Tatra 815 agro /Ripper Works/ 1:32

Príspevokod užívateľa terenkoza » 06 Jan 2016 09:26

halo :victory:

taka mala rada k ivantovkam. oni su robene z dvoch farieb a nie nahodou. ta cervena farba to je horna strana matice. ta biela je spodna strana. tou bielou sa to lepi na model. skus to tak :wink: lebo po prefarbeni to bedes reklamovat ze niesu pekne :victory:
drzim palce k uspesnemu dokonceniu :victory:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

Užívateľov profilový obrázok
rozek | 37
Príspevky: 63
Meno: rozek

Re: Tatra 815 agro /Ripper Works/ 1:32

Príspevokod užívateľa rozek » 06 Jan 2016 09:49

jaaj, no, ako vidiš, lepil som ich hore dole ako prišlo.. ale ono sa v polke odlepi aj ked je oranžová farba hore. Ináč som s tými maticami spokojný, len som myslel že mi tu niekto napíše nejakú fintu , ale asi naj finta bude farba že? :big smile: tak teda sa pustim do farenia akrylkou a štetcom :bad smile:

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Tatra 815 agro /Ripper Works/ 1:32

Príspevokod užívateľa maťko85 » 06 Jan 2016 21:39

Ještě k těm ivantmatkám - v podstatě žádná zvláštní finta není třeba. Stačí toto:
1) při stavbě modelu jako čistostavba stačí matice včetně hran nabarvit příslušným odstínem, zde barva zároveň plní funkci pojiva a matky by se tak neměly rozlepit.
2) při stavbě modelu s přebarvováním stačí po přilepení matic na příslušná místa hrany matek naimpregnovat klasickým Herkulesem. Já takto taky ošetřuju drobné dílky, které podlepuju kartony větší tloušťky a které mají při vyřezávání tendenci rozlepovat se.

Užívateľov profilový obrázok
rozek | 37
Príspevky: 63
Meno: rozek

Re: Tatra 815 agro /Ripper Works/ 1:32

Príspevokod užívateľa rozek » 07 Jan 2016 17:37

dakujem za tipy, s tou farbou som pocital ze to udrzi :)

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 agro /Ripper Works/ 1:32

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 07 Jan 2016 23:52

samozrejme, že
A) každý sprej najprv vyskúšaj niekde bokom na nečisto
B) ku koncu opatrne, keď sa zníži tlak, tak môže začať robiť kvapky, tak aby si to nepoprskal
C) radšej 12 tenkých vrstiev, ako jednu hrubú, ale to opakujem bod A)

maťko85 napísal:Akrylové barvy ve spreji - nikdy jsem neslyšel ani neviděl, že by se vyráběly...

kedy si bol naposledy v obchode? ja som iné, ako s nápisom AKRYLOVÝ už dlho nevidel :wink:

Obrázok

čo to znamená "akrylový" ale samozrejme netuším :big smile:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Tomáš | 50
Príspevky: 270
Meno: Tomáš
Bydlisko: V. Kapušany

Re: Tatra 815 agro /Ripper Works/ 1:32

Príspevokod užívateľa Tomáš » 08 Jan 2016 09:39

Ja som skúšal taký akrylový lak a smrdí to horšie ako syntetický, takže v byte v žiadnom prípade to neskúšaj. Možno tá farba je iná.

Užívateľov profilový obrázok
terenkoza | --
2K+
Príspevky: 2305
Meno: marek

Re: Tatra 815 agro /Ripper Works/ 1:32

Príspevokod užívateľa terenkoza » 08 Jan 2016 11:15

halo :victory:

to ze sa ivantovky drolia, to je prvy znak toho ze s tym niekto zacal pracovat :victory:
ked prefarbujes model, tak si ivantovky nalep na miesta kde maju byt - cervenym dohora. Ja ich potom prejdem zriedenym nitrolakom. oni sa naimpregnuju ako laserom rezane pasy napr.
kolega ti uz napisal herkules, takze fantazii sa medze nekladu :victory:
skusal som ich impregnovat aj sekundakom, ale to neni ono - okolo matky sa mi spravila taka skrupinka a pod...

keby nieco k ivantovkam, kludne pis. :victory:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní