Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tatra 815 typ AGRO /patero/ 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Tatra 815 typ AGRO /Patero - scratchbuild/ 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 21 Feb 2009 21:48

takže už je na svete aj predná časť nosnej rúry. Teraz je na rade rám a môže to už pomaly ísť do farby.......

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Tatra 815 typ AGRO /Patero - scratchbuild/ 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 26 Feb 2009 18:27

Obrázok Obrázok Obrázok

ja viem.... zrelý na psychiatriu.... jasná pneufrénia....... :beat brick: Ale keď ja som fakt nemohol odolať si to nezmastiť... :P

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Tatra 815 typ AGRO /Patero - scratchbuild/ 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 26 Feb 2009 20:38

ÁNO!!! :vicotry:
Prílohy
pneuTATRA.pdf
(79.15 KiB) 421 stiahnutí

Užívateľov profilový obrázok
tomasko | --
Príspevky: 205
Meno: Tomáš
Bydlisko: Žilina

Re: Tatra 815 typ AGRO /Patero - scratchbuild/ 1:25

Príspevokod užívateľa tomasko » 28 Feb 2009 18:48

Tak som vyskusal zlepit to koleso a musim uznat,ze to majster paradne vymyslel.
ObrázokObrázok
je to len zlepene,trochu prebrusene a raz natrete.

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Tatra 815 typ AGRO /Patero - scratchbuild/ 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 28 Feb 2009 21:37

uááu.... no super.... a k dokonalosti tomu chýba už len naimpregnovať sekunďákom a zabrúsiť.

na tomto ilustračnom obrázku som označil približne plochu, ktorú impregnujem sekunďákom. Stačí trošku prebehnúť tú hranu. Je to len otázka praxe. No a potom dohladiť osemdesiatkou šmirglom na paklíku. Brúsenia sa netreba báť. Po naimpregnovaní sekunďákom je to doslova ako plast, takže smelo do toho. No a po obrúsení osemdesiatkou z tej hrany zrazím dvestoosemdesiatkou volne v ruke ostrapiny a je hotovo......

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Tatra 815 typ AGRO /Patero - scratchbuild/ 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 01 Mar 2009 23:24

páni a dámy, na tomto som sa fakt narobil. Ani nie tak preto, že by to bolo zložité, ale preto, lebo som to musel kresliť len podla chabých fotografií z netu. Každopádne výsledok je na svete a je 100%. A prečo 100%? Lebo dnes som sa dopátral jednej tatrovice agrovice, takže som si nafotil potrebné podklady, pobral potrebné rozmery a na počudovanie som len dve prepážky musel posunúť do zadu o 3mm, inak sa mi to podarilo viacmenej odhadnú. Toť náhlady, že v akom je to stave.......

Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 typ AGRO /Patero - scratchbuild/ 1:25

Príspevokod užívateľa Dody » 02 Mar 2009 19:00

Koleso sa da zlepit aj v 1:32, vyrezat sa to da tiez, iba treba davat vecsi pozor. Osobne sa mi podarilo dezen v jednom mieste prerezat. Nakoniec som ho sice zlepil, ale pri natere mi farba dezen romocila. Koleso sa sice leskne, ale blesk to este zvyraznil.
Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Tatra 815 typ AGRO /Patero - scratchbuild/ 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 26 Mar 2009 14:18

tak pomaličky kompletujem zadné nápravy. Teraz to treba natrieť nitrolakom, nastriekať farbou, vyrobiť a prilepiť brzdové piesty a kluky a potom možno nejaké hadičky a trubičky a hurá na prednú nápravu.....

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Tatra 815 typ AGRO /Patero - scratchbuild/ 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 27 Mar 2009 14:01

petopatov Kraz ma dostáva zase do prevádzkovej teploty, takže zopár predbežných chuťovčičiek.

Pomocou jednoduchej šablóny sa prilepia poloosi k podvozku a to nám zabezpečí presnú polou aj rázvor, či ako by som to nazval. Proste sa nieje kde pomýliť......

Obrázok Obrázok

a ešte tých zopár predbežných chuťovčičiek.......

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok


použil som farbu Humbrol. Celkom dobre sa s ňou pracuje. Riedil som ju technickým benzínom a striekal dvojčinnou striekačkou. Nevíhodou je, že pre môj štýl práce hrozitánsky dlho schne (12hod a aj viac).

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Tatra 815 typ AGRO /Patero - scratchbuild/ 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 07 Apr 2009 19:26

jo páni.... hadice treba nechať na odborníkoch..... :haha: :haha: :haha:

pomaly dokončujem ten prekliaty podvozok. Na začiatku prác som si nemyslel, že bude okolo toho tolko magoriny, ale pomaly bojujem. Najnáročnejšia časť práce na podvozku (návody) ma samozrejme ešte len čaká. Tak ma teraz napadá, že by som mal doplniť zásoby Paralenu..... :beat brick:

Predná náprava bude postavitelná aj ako riaditelný a aj ako pevná. Rozdiel medzi nimi bude len v tom, že tá pevná bude mať osku durch od diferáka až do pneumatiky. Tým pádom sa nebude mať čo rozčaptavieť, pretože 2mm oska petopatovka znesie dosť vela.

V prvom fotosete je krok za krokom nafotený postup práce pri výrobe puklice na koleso. Snažil som sa hlavne zachytiť spôsob, ktorým vyrábam kruhové otvory rôznych priemerov. Ďalej je na obrázkoch vidieť, že spoje pásikov zlepujem dokopy pomocou podlepeného kúska 80g. papiera a vo finále to v podstate nieje vidieť....

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

takto na sucho poskladanú puklicu chytím do pinzety, zakvapnem sekunďákom, ten sa krásne vpitje, trochu to potom pobrúsim osemdesiatkou, potom dvestoosemdesiatkou, nafarbím a opäť sekunďákom prilepím na miesto....

A konktérne tieto puklice si zažili svoje. Najprv boli žlté farbou Humbrol, ale keď to bolo ešte aj po troch dňoch takmer lepkavé, dostali acetónový kúpel, humbrolka krásne zliezla, dostali nástrek nitrocelulózovej farby fixírkou a potom povrchovka Gunze červená dvojčinnou striekačkou......


Na následujúcich obrázkoch už máte možnosť vidieť aj časť prednej nápravy. Ja budem robiť prednú nápravu asi funkčnú. Zvislé čapy sa mi podarili, tak uvidíme ako to pôjde s tiahlami riadenia........

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní