Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

TATRA 148 S1 /RW/ 1:32 - mato_kolo vs. tom vs. Luky815

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
mato_kolo | 40
Príspevky: 619
Meno: martin kolodzejcik
Bydlisko: Hlavná 33, 900 26 Slovenský Grob
Kontaktovať užívateľa:

TATRA 148 S1 /RW/ 1:32 - mato_kolo vs. tom vs. Luky815

Príspevokod užívateľa mato_kolo » 26 Okt 2013 22:13

Cavte takze s Tomom sme sa rozhodli robit paralelku tejto nadhernej tatrovecky... Mal by sa ku nam pridat aj Luki 815, uvidime ci sa tak stane, este ma dokoncit kombajn...
Dam sem nejake obrazky z povodnej temy bety na tento model, ktore som tam daval nech je jasna predloha...
Par fotiek originalu ktore mi vyplul ujo gogeľ, su tam najma fotky 148 S2, ale az take velke rozdiely tam myslim niesu, mozno tu moju doplnim o zadne gumene zasterky :wink:

U mna zatial len vystrihnute boky pneumatik a niekolko pruzkov nabojov kolies.
Keď stihnem v pondelok, to jest prvy den ked mam volnejsi z jednej prace ale este su tam nejake servisy, tak sem supnem nejaky ten progres:)
Práve na stole - P50, uz hotovo - Galéria Mato kolo
Colossians 3:23-24 Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Tatra 148 S1 paralelka Mato_Kolo,Tom,Luky815/RW/1:32

Príspevokod užívateľa tom » 27 Okt 2013 11:05

čaute
tak isto prikladam nejake fotky dobovky z truck-forum
ja momentálne pracujem na kolesách , v pondelok by aj mohli byť nejaké fotky :P. Posnažím sa o čistostavbu možno zaprašene kolesá ako sú na fotkách


Užívateľov profilový obrázok
Luky815 | --
Príspevky: 415
Meno: Lukáš
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra 148 S1 paralelka Mato_Kolo,Tom,Luky815/RW/1:32

Príspevokod užívateľa Luky815 » 01 Nov 2013 18:18

Zdravím,
tak sa teda aj ja pridávam. . Na modely budem robiť aj nejaké vlastné úpravy takže stavba sa asi trochu predĺži. O plánovaných úpravách sa teraz nebudem rozpisovať. Tak myslím, že by sa to už mohlo rozbehnúť :)
Začnem teda dôkazom originality


Začal som spracovaním náprav. Zhotovil som jednotlivé pohyblivé poloosi a usporiadal ich tak ako na skutočnom vozidle - ľavá poloos je umiestnená pred pravou. V takomto usporiadaní som ich vložil do skrine rozvodovky. Len ich potom nesmiem nalepiť naopak :) .
"Musíme to urobiť presne, preto to urobíme podľa oka"

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Tatra 148 S1 paralelka Mato_Kolo,Tom,Luky815/RW/1:32

Príspevokod užívateľa tom » 01 Nov 2013 19:51

caute :)
pridavam aj ja menši postup, Kolesa maju veľký priemer diskov vzhladom na bombirung. Tak som to musel prerobiť a použiť trochu toho hentého plasťackého tmelu a sekundového lepidla :haha: Mne to pride tak akokeby doktor zobral kola z 815ky tam bol presne rovnaký problém, ešte taka nepresnosť 148ky nemali obdlžnikove vetrania alebo odľahčenia na diskoch :death: tak som vyrezal oválne :bad smile: , už mi len treba prilepiť "matice" v mojom umeni nity vybité ružovou ihlou sa mi zdá že podľa Fita :P
------- zatiaľ všetko, čistostavba skončila tak rýchlo ako aj začala :D


Luky: polnapravy maš super ! ja asi zrobim niečo podobne aby boli kola do Vcka

Užívateľov profilový obrázok
mato_kolo | 40
Príspevky: 619
Meno: martin kolodzejcik
Bydlisko: Hlavná 33, 900 26 Slovenský Grob
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 148 S1 paralelka Mato_Kolo,Tom,Luky815/RW/1:32

Príspevokod užívateľa mato_kolo » 02 Nov 2013 11:00

Cavte hoši, mate to super, ja som akurat pozeral tie kolesa, tom mas pravdu, aj na fotkach tie obluky vidno, takze aj ja ich kusok upravim :wink:
Inak co sa tyka diskov, neviem, bud mas vzdy "inu" vystrihovacku alebo neviem... u mojej 815 "zltej" (cistostavba) viewtopic.php?f=60&t=5068&start=10 mi kolesa sedeli presne, a tu na 148 na tvoj podnet v ss som skusil jedno koleso len tak nasucho poprikladat a vizera ze sedi tiez :P viac potom ak stihnem vecer, pripadne zajtra:)
Naposledy upravil/-a mato_kolo v 02 Nov 2013 12:47, upravené celkom 1 krát.
Práve na stole - P50, uz hotovo - Galéria Mato kolo
Colossians 3:23-24 Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 148 S1 paralelka Mato_Kolo,Tom,Luky815/RW/1:32

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 02 Nov 2013 11:15

buď je to karma, alebo "rukami" :D
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Tatra 148 S1 paralelka Mato_Kolo,Tom,Luky815/RW/1:32

Príspevokod užívateľa tom » 02 Nov 2013 15:10

je to možne asi mam dve lave ruky :D Mato ja som myslel verziu 815 S3 kde su uzke kolesa . Ale tak dal som ich do farby a vyzera to pekne :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Tatra 148 S1 paralelka Mato_Kolo,Tom,Luky815/RW/1:32

Príspevokod užívateľa Brzdič » 02 Nov 2013 16:36

K těm doktorovým diskům, on je vždy dělá o kousek větší než je vnitřní průměr bombírovaného kola. Odhaduju to tak o 1mm.

Jinak já osobně si myslím že doktor tento model hodně uspěchal a je tam dost drobných chyb které normálně u modelů nemá. Každopádně se mi hodně líbí podvozek a motor.

Pánové držím palce. :wink: Jsem zvědav jak se s tím kdo popere.

Užívateľov profilový obrázok
Stefano | --
Príspevky: 33

Re: Tatra 148 S1 paralelka Mato_Kolo,Tom,Luky815/RW/1:32

Príspevokod užívateľa Stefano » 02 Nov 2013 18:23

Drzim Vam palce. Budem sledovat a paralelne pracovat na tej svojej T148 http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=60&t=5677
Na stole: Tatra T148 S1
Naposledy dokončené: Stavostroj VV 100

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Tatra 148 S1 paralelka Mato_Kolo,Tom,Luky815/RW/1:32

Príspevokod užívateľa tom » 03 Nov 2013 10:46

tak kolesa , neviem no mam trochu utrieť pastel z pneu ? aby boli trochu viac čierne teraz su také trochu zabehnuté :haha:


Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný