Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

T148 NTt 6x6 - Benzina /RipperWorks/ 1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
majo71 | 53
Príspevky: 168
Meno: Maroš Jágerský
Bydlisko: Trvale: Městec Králové, Česká republika, Prechodne: Žilina

T148 NTt 6x6 - Benzina /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa majo71 » 25 Nov 2014 21:04

Zhruba od 9.8. som sa občas po večeroch venoval tomuto krásnemu modelu, prvej T148 od RW. Keďže času nebolo moc nazvyš, model som dokončil až dnes. Pár týchto Tatroviek som tu už videl postavených, takže to nebude žiadna novinka na tomto fóre, ale chcel som sa podeliť o skúsenosti pri jej stavbe. Stavba prebiehala bez väčších problémov, všetko pekne sedelo, ako je u modelov od RW zvykom. Keďže to bola moja prvá 148, tak som si najprv zlepil skúšobnú verziu kabíny z kópie na 160 g/m2 papieri, aby som odchytal záludnosti a kabínu dostal "do ruky" - viď obrázky na úplnom konci prezentácie. Skúšobnú kabínu som lepil podľa alternatívneho Zollovho postupu. Keď som potom lepil originál kabínu, tak som ju skúsil zlepiť podľa návodu zo zošita, ale tá mi moc nevyhovovala, nepáčila sa mi strecha, ešte som si k tomu umazal sklo, tak som si kúpil ďalší model a 3.verzia kabíny bola už definitívna :-) (staval som ju zase osvedčeným Zollovým spôsobom). Určite modelárom, ktorí ešte T148 nelepili, doporučujem si vyskúšať túto kabínu najprv na "nečisto", zistia, kde sú záludnosti pri lepení a pri originále si na to dajú pozor. Oproti návodu som rám 24 prilepil k šasi (ku nosiču kabíny) ešte pred kompletáciou motoru a kabíny, rovnako aj výfuk, myslím, že je to tak lepšie. Oproti originál šmikajde som si pridal "kovové" obruče, vyrobené z papiera a natreté striebornou Agamou a klaksóny, ktoré som si okopíroval z modrej T148 NTt a natrel striebornou fixou, na kolesá som použil kartónové výplne a laserové dezény, všetko ostatné je ako bolo vo vystrihovačke. Na kapote som nepoužil zadné čelo, podarilo sa mi tvar kapoty zafixovať aj bez neho, ale zlepil som si ho, pretože mi výborne poslúžilo ako šablóna na správne natvarovanie kapoty. Tak a teraz už fotodokumentácia :-):

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

No a toto je výsledok:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

A tu je pár fotiek skúšobnej a "nepodarenej" kabíny :-):

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
chladič | 48
Príspevky: 42
Meno: marian
Bydlisko: Predmier

Re: Ťahač TATRA T148 NTt 6x6 Benzina/Ripperworks/1:32 - HOTO

Príspevokod užívateľa chladič » 25 Nov 2014 22:46

Gratulujem k dokončeniu, celkom sa mi tatrenka ľúbi, ale čím si rezal výplne kolies? Taký rez zanecháva tupa píla, či? A náves nebude?

Užívateľov profilový obrázok
majo71 | 53
Príspevky: 168
Meno: Maroš Jágerský
Bydlisko: Trvale: Městec Králové, Česká republika, Prechodne: Žilina

Re: Ťahač TATRA T148 NTt 6x6 Benzina/Ripperworks/1:32 - HOTO

Príspevokod užívateľa majo71 » 25 Nov 2014 22:51

Díky. Tie výplne sú laserové kolesá od Vaška Hakla (ponúka doplnky k RW modelom na českom fóre). Dosť to uľahčilo stavbu.A na náves sa práve chystám, bez neho by to nebolo kompletné :-)

Užívateľov profilový obrázok
MartinX23 | 33
Príspevky: 371
Meno: Martin
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ťahač TATRA T148 NTt 6x6 Benzina/Ripperworks/1:32 - HOTO

Príspevokod užívateľa MartinX23 » 26 Nov 2014 09:13

Gratulujem :) pekný tahač... a kde je náves ? :)
TATRA nezná bratra

Užívateľov profilový obrázok
majo71 | 53
Príspevky: 168
Meno: Maroš Jágerský
Bydlisko: Trvale: Městec Králové, Česká republika, Prechodne: Žilina

Re: Ťahač TATRA T148 NTt 6x6 Benzina/Ripperworks/1:32 - HOTO

Príspevokod užívateľa majo71 » 26 Nov 2014 10:03

Díky. Ako som písal vyššie, na náves sa ešte len chystám.

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ťahač TATRA T148 NTt 6x6 Benzina/Ripperworks/1:32 - HOTO

Príspevokod užívateľa petopato » 26 Nov 2014 19:41

Veľmi fotogenický model :wink: Pekne si sa pohral s mriežkou na maske :victory: Mám ho tiež v archíve, už sa teším ako ho prekopem do 25-ky :P

Užívateľov profilový obrázok
Chimenes | 42
Príspevky: 348
Meno: Josef
Bydlisko: Ovčáry

Re: Ťahač TATRA T148 NTt 6x6 Benzina/Ripperworks/1:32 - HOTO

Príspevokod užívateľa Chimenes » 07 Dec 2014 14:39

Gratulace k dokončení. Pěkný kousek.

JS

100%

Užívateľov profilový obrázok
MilanS | 25
Príspevky: 57
Meno: Milan Seriš
Bydlisko: Trenčín

Re: Ťahač TATRA T148 NTt 6x6 Benzina/Ripperworks/1:32 - HOTO

Príspevokod užívateľa MilanS » 02 Jan 2015 14:58

gratulujem....je to fakt suproveee... :wink:
Na stole: Avia A30
Pod stolom: Liaz 18.33
Naposledy dokončené: Tatra 815 NTH

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných