Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Praga S5T-3 valník / Ripper Works/ 1:32/ ALFA stavba

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Praga S5T-3 valník / Ripper Works/ 1:32/ ALFA stavba

Príspevokod užívateľa martin1807 » 11 Nov 2018 18:49

Ahoj.

Určite ste všetci zaregistrovali novinku od Ripper Works a tiež to, že to tentokrát nieje tatra. Jedná sa o Pragu S5T-3 na ktorej vývoji som sa podieľal. Tentokrát nebola moja práca iba bežná betastavba. Dostával som diely postupne, lepil som a keď niečo tvarovo nesedelo, tak sa to zmenilo a lepilo znovu. Jednalo sa tak skôr o niečo ako alfa stavba. Aj kvôli tomu som počas tejto stavby lepil postupne dva motory, jeden podvozok, dvoje kolesá, dvakrát predné blatníky a nárazníky, jednu korbu a dvakrát kabínu. Prvé diely som obdržal niekedy v marci tohto roku a postupne to pribúdalo a upravovalo sa. Svoju verziu som dokončil niekedy v septebri. Finálnu verziu, ktorá je nafotená na obálke tentokrát lepil Vojta Zakovčík, ktorý svoju betastavu prezentoval tu: http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB ... =62&t=6950 a fotky jeho stavby sú aj na stránkach Ripper Works (rovnako tak model na obálke).


Ja som na svojej verzii použil narozdiel od Vojtu nízke bočnice a tak môžete vidiet obe verzie ako to vyzerá. :P Nakoľko som s modelom dosť manipuloval a veľa častí sa prerábalo, urvalo a následne lepilo preto moja verzia nieje úplne stopercentná a vyzerá ako vyzerá. Toľko na úvod tohto projektu a tu je pár fotiek aj odo mňa. :P :victory:

A tu je pár fotiek zo stavby:


Dúfam, že sa vám novinka od Ripper Works páči a ze je to prijemne oživenie od tatier :P :still dreaming:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Praga S5T-3 valník / Ripper Works/ 1:32/ ALFA stavba

Príspevokod užívateľa iconmaster » 11 Nov 2018 19:09

Ripper pekne zvladol zreprodukovat tie zaoblene tvary, ale asi to bude nocna mora cistolepica :) (ale na prefarbenie vsak ako stvorene!)

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Praga S5T-3 valník / Ripper Works/ 1:32/ ALFA stavba

Príspevokod užívateľa martin1807 » 11 Nov 2018 19:27

Dovolím si trochu oponovať. Je fakt, že nejde o nič jednoduché ale miestami som mal pocit, že sa to lepí jednoduchšie ako kabína na tatre 148.
Je fakt, že tá verzia ktorú som nafotil nieje najlepšia ale veľa robí aj to, že som to lepil z laseru. V offsete by to mohlo ísť jednoduchšie a eliminujú sa otery farby. To sa mi potvrdilo jak pri 148čke, tak pri 815tke a myslím si, že tu to bude podobné. :wink: :P
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Praga S5T-3 valník / Ripper Works/ 1:32/ ALFA stavba

Príspevokod užívateľa petopato » 12 Nov 2018 19:31

Na S5T-čke som sa v detstve dosť vozil, dokonca son ju aj šoféroval, bola trochu rýchlejšia ako V3S-ka, krásny model, pripisujem si ho na zoznam povinných modelov hneď za spídovu VWN9T-čku. :wink: :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Praga S5T-3 valník / Ripper Works/ 1:32/ ALFA stavba

Príspevokod užívateľa Fito » 12 Nov 2018 21:11

Tak teraz ste mi zborili jednu moju detskú predstavu, a to, že "Veéétrieska" je len jedna.
A že Praga S5T, no teda, to som ani netušil, tvarovo je to veľmi podobné, pre laika priam to isté.
Pekný model ale veru z toho vznikol.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Praga S5T-3 valník / Ripper Works/ 1:32/ ALFA stavba

Príspevokod užívateľa petopato » 13 Nov 2018 16:27

Off topic: :haha: Ja som ako decko volal obe Praga, lebo som si to prečítal na kapote, ale potom mi brat (mať staršieho brata je niekedy super) vysvetlil, že keď to má 3 nápravy, tak je to V3S a keď to má 2 nápravy, tak je to S5T. Inak S5T je cestná verzia V3S bez predného náhonu...

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Praga S5T-3 valník / Ripper Works/ 1:32/ ALFA stavba

Príspevokod užívateľa iconmaster » 13 Nov 2018 21:35

Off topic: No ale aj ten cumak je iny na S5T a V3S, ci je to len "facelift"? :P


martin1807 napísal:Dovolím si trochu oponovať. Je fakt, že nejde o nič jednoduché ale miestami som mal pocit, že sa to lepí jednoduchšie ako kabína na tatre 148.

Skor som tu myslel na tie miesta, kde obliny su tvorene z uzkych pruzkov, ktore sa ku sebe lepia na tupo a kazdy spoj bude treba zaretusovat (napr. nad celnym sklom, na kapote a prednych blatnikoch). No ako som pisal, tvarovo je ten model zvladnuty fakt dobre!

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Praga S5T-3 valník / Ripper Works/ 1:32/ ALFA stavba

Príspevokod užívateľa LuPa » 17 Nov 2018 23:01

Pridavam sa k tomu ze tvarovo je to paradne zvladnuty model,paradicka!

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Praga S5T-3 valník / Ripper Works/ 1:32/ ALFA stavba

Príspevokod užívateľa martin1807 » 19 Nov 2018 17:35

Zdravím chlapi. :victory:

Som veľmi rád, že sa Vám model páči. Ako som písal, stavalo sa viacero testov aby sme dosiahli tvar čo najviac presvedčivý a myslím si, že sa to aj podarilo.

Ja už mám model u seba preto si ešte dovolím pár náhľadov.


Ako ste už určite zaregistrovali na stránkach RW či českom fóre, tak tentokrát je model tlačený inou technológiou. Teda nejedná sa o klasický offset. Model teda nieje úplne matný ale je to niečo medzi laserom a offsetom s výrazne lepšou odolnosťou oproti laseru.
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Praga S5T-3 valník / Ripper Works/ 1:32/ ALFA stavba

Príspevokod užívateľa LuPa » 28 Nov 2018 23:36

Co znamena "...odolnostou proti laseru" ?

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní