Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Praga S5T-3 valník / Ripper Works/ 1:32/ ALFA stavba

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Praga S5T-3 valník / Ripper Works/ 1:32/ ALFA stavba

Príspevokod užívateľa martin1807 » 29 Nov 2018 23:51

LuPa napísal:Co znamena "...odolnostou proti laseru" ?


to bol môj skromný názor. Na CZ fore prebehla dosť plodná diskusia ohľadom tlače. http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB ... &start=210

A k tomu celému je vyjadrenie aj na stránkach Ripper Works
ripper napísal:Vážení modeláři,
dostal jsem připomínku jednoho z Vás s tím, že Praga RW-71 není tištěná offsetem, jak jsem uváděl, ale laserem.

Skutečně, jak jsem zjistil až nyní, ačkoliv jsem u tiskárny objednával offset, tiskárna využila novou technologii tisku (nikoliv laser, ale tzv. novou hybridní technologii digitálního tisku), která je sice moderní a z jistého úhlu pohledu kvalitnější, ale o jejímž použití mě tiskárna informovala až nyní na můj přímý dotaz.

Po zevrubné kontrole výtisků RW-71 (včetně destruktivních zkoušek, tedy ohýbání bez rýhování, takříkajíc „na prase“) musím říci, že výsledný tisk se skutečně láme o „malou trošičku“ více než starší tisky (porovnáváno s RW-69). Protože hybridní tisk má ale oproti offsetu i své výhody a rozdíl v lomu považuji za skutečně minimální, rozhodl jsem se RW-71 jsem prodávat tak jak je vytištěna, výsledný produkt považuji za ekvivalentní offsetu. Pokud by však kdokoliv z modelářů měl odlišný názor, nechť model, prosím, reklamuje u svého prodejce (které jsem již o situaci informoval). Opravuji zároveň i na webových stránkách a omlouvám se za uvedení módu tisku „offset“.

Vzhledem k tomu, že nový tisk má skutečně i své výhody, jako jsou vyšší detaily, lesklejší tisk a hlavně zaručení barevné stálosti v celém nákladu (na rozdíl od offsetových desek, které během tisku degradují – což se kdysi projevilo např. na béžovo-růžové RW-16), zajímal by mě Váš názor na to, zdali by nebylo vhodné na novou technologii přejít i u dalších modelů (kromě modelů se stříbrným tiskem, neboť tuto barvu umí bohužel jen klasický offset).

Prosím tedy o vyjádření především ty, kteří mají již nový model před sebou, zda preferují předchozí způsob tisku offsetem, nebo tuto novou hybridní technologii. Pokud by někdo z Vás chtěl prezentovat pokusnou stavbu na fóru za účelem posouzení možných výhod a nevýhod, tedy zejména potenciálně větší lámavosti, rád mu za to poskytnu následně nový model do archivu, či jiný dostupný model z mé produkce dle vlastního výběru.

Díky za názory
-ripper-
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Praga S5T-3 valník / Ripper Works/ 1:32/ ALFA stavba

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 05 Dec 2018 17:40

iconmaster napísal:Ripper pekne zvladol zreprodukovat tie zaoblene tvary, ale asi to bude nocna mora cistolepica :) (ale na prefarbenie vsak ako stvorene!)

tak si to pozri a kochaj sa :P :bad smile:





áno, sú dokonca pacoši, čo tvrdia, že načo laser, keď si to môžu vyrezať sami, ale nie každý dokáže rezať hrubé veci presne a toto síce nieje hrubé, ale nedokázal by som to vyrezať ani za svet...

:beat plaster:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Praga S5T-3 valník / Ripper Works/ 1:32/ ALFA stavba

Príspevokod užívateľa iconmaster » 05 Dec 2018 23:02

Fuha, ten diel 28i je teda riadna brutalita :bad smile:
Inac vie niekto, preco to zlte pozadie v niektorych miestach?

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Praga S5T-3 valník / Ripper Works/ 1:32/ ALFA stavba

Príspevokod užívateľa LuPa » 05 Dec 2018 23:26

Riadna divocina, mas pravdu...ale ked ma model vyzerat poriadne (asi) ina sanca nebola :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Praga S5T-3 valník / Ripper Works/ 1:32/ ALFA stavba

Príspevokod užívateľa Richibox » 05 Dec 2018 23:56

Tak veru, toto je už masaker. :dribble: Inak čo sa týka toho žltého pozadia Ico, doktor tak podfarbuje diely, aby neboli viditeľné čierne linky. Niekedy to podfarbuje aj sivou. Teda ja osobne som videl len sivu :)
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Praga S5T-3 valník / Ripper Works/ 1:32/ ALFA stavba

Príspevokod užívateľa iconmaster » 06 Dec 2018 00:06

Hm, no povedal by som, ze rovnako alebo aj viac kontrastna by bola ta modra aj na bielom podklade, nie?!

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Praga S5T-3 valník / Ripper Works/ 1:32/ ALFA stavba

Príspevokod užívateľa martin1807 » 06 Dec 2018 00:21

iconmaster napísal:Fuha, ten diel 28i je teda riadna brutalita :bad smile:
Inac vie niekto, preco to zlte pozadie v niektorych miestach?


Je to tak diel 28i je na modely asi ten najzložitejší. :haha:
A farebný podklad dielu je presne nato aby tam tam neboli čierne okrajové čiary, ktoré by potom kazili celkový dojem :P . Je to takto na viacerých modeloch. Napríklad pri modeloch kde sú biele diely ( napríklad rohy strechy kabiny na 148čkách) tak tam je ten podklad sivý. ono vlastne tie žlté časti vyrezávaš a akurat ti tam neostane čiara. preto je vo finále jedno či je to sivá alebo žltá.
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Praga S5T-3 valník / Ripper Works/ 1:32/ ALFA stavba

Príspevokod užívateľa Dody » 06 Dec 2018 08:10

Lenze podklad pod modry diel je blbost, tak ako pise Ico. Pod biely alebo nejaky svetly sa dava bezne, ale u tmavych farieb je to zbytocne, to vynikne aj ked to nema ciary.

Užívateľov profilový obrázok
QUASI | 43
Príspevky: 512

Re: Praga S5T-3 valník / Ripper Works/ 1:32/ ALFA stavba

Príspevokod užívateľa QUASI » 06 Dec 2018 14:24

No konštrukčne to už zložitejšie nešlo. Nepáči sa mi to.
Ved to sa dá urobiť s 1/10 množstvom rezania a lepenia. Tu sa zabudlo, že papier sa dá ohýbať v dvoch smeroch (samozrejme ma to svoje medze).

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Praga S5T-3 valník / Ripper Works/ 1:32/ ALFA stavba

Príspevokod užívateľa iconmaster » 06 Dec 2018 21:08

Wow, to je ale urcite plodna diskusia, ze vyprovokovala reagovat este aj Quasiho! Vitaj :victory:
Inac ano, aspon tie cipy na krajoch dielu 28i (co vyzeraju, ako keby ich nic nedrzal spolu) by sa hodili skor pripojit na diel s celnym sklom 28f.

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní